Thomas De Gendt heeft laatste koers als prof gereden: “Kijk uit naar nieuwe uitdagingen”
foto: Cor Vos
maandag 23 september 2024 om 09:53

Thomas De Gendt heeft laatste koers als prof gereden: “Kijk uit naar nieuwe uitdagingen”

De profcarrière van Thomas De Gendt zit erop. De 37-jarige Belg heeft zondag met Paris-Chauny zijn laatste wedstrijd als beroepsrenner gereden, laat hij weten via X.

“En zo komt een carrière van 16 jaar opeens ten einde”, schrijft De Gendt. “Alles waar ik voor gewerkt heb sinds mijn tiende is nu alleen nog een herinnering. Paris-Chauny was mijn laatste wedstrijd als prof. Maar zoals altijd is een einde van het ene ook het begin van iets nieuws. Ik kijk ernaar uit om nieuwe uitdagingen te ontdekken.”

Azië?
De Gendt zal dus niet meer voor een profploeg rijden, maar mogelijk zien we hem in de toekomst toch nog op een lager niveau acteren. In november 2023 liet de Belg doorschemeren dat hij graag nog in Azië zou koersen. “Taiwan, Thailand, Indonesië, Zuid-Korea… Puur voor het plezier. Voor een broek en een trui. Een veertigtal koersdagen per jaar. Er zijn daar genoeg continentale ploegen die al eens een Europese renner willen contracteren voor enkele rittenkoersen in dat werelddeel”, zei hij destijds in gesprek met Het Nieuwsblad.

Raymond Kreder, een ex-ploegmaat van mij, reed dit jaar nog voor het Japanse Team Ukyo. De helft van het jaar laten ze hem met rust. Af en toe komt hij dan eens over voor de Ronde van Japan, Thailand, Taiwan. Dat is een ervaring die ook ik wil opdoen. Het verbreedt je horizon. In Azië hangt er ook altijd een andere, ontspannen sfeer. Twee à drie jaar zo uitbollen, lijkt me wel wat.”

RIDE Magazine
6 Reacties
23-09-2024 10:25
Een van de grootste helden van zijn generatie.
23-09-2024 11:20
Toch wel afscheid van een fenomeen, of je nou er van houdt of niet.
Schoolvoorbeeld van hoe je met genoeg talent en alternatieve drijfveer er een supercarrière uitgooien kan.
23-09-2024 11:37
Bedankt Thomas voor de mooi koersherinneringen !!!!
23-09-2024 14:35
Flink palmares voor een echte ontsnappingskoning, heeft er alles uitgehaald. Benieuwd wat hij nu gaat doen. Qua karakter lijkt hij me geen toekomstige ploegleider te gaan worden, maar je weet het nooit.
    23-09-2024 15:04
    Gravel, zijn wegcarrière zit er op (dus ook geen Azië).
23-09-2024 16:00
Bedankt Thomas voor heerlijke spanning bij al die prachtige ontsnappingspogingen, en je eigenheid en eigenzinnigheid!

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine