Thomas De Gendt: “Beter gevoel dan vorig jaar”

foto: © OPQS / Tim de Waele
Thomas De Gendt (Omega Pharma-Quick Step) heeft naar eigen zeggen een goede winter achter de rug. De Belg, die in de Ronde van Italië 2012 nog derde werd in het eindklassement, ontgoochelde vorig jaar met zwakke resultaten. Na zijn seizoenstart in Mallorca volgt de Ronde van Algarve en een hoogtestage als voorbereiding van het voorseizoen.
“Ik heb een goede winter achter de rug. Ik ben niet geconfronteerd met ziektekiemen en heb alle trainingen en stages goed kunnen afwerken”, vertelt De Gendt. “Bovendien was het deze keer ook geen Belgische winter zodat de Vlaamse trainingen nu ook wel tot hun recht kwamen. Ik heb het ooit anders gekend.”
In vergelijking met vorig jaar voelt Thomas De Gendt zich beter. “Ook mijn knie speelt niet meer op. Bij intensieve trainingen voel ik nog wel de inspanningen maar dat is niet meer dan logisch. Ik wil één grote ronde rijden maar het maakt mij weinig uit of het nu de Giro, Tour of Vuelta wordt’, rondt Thomas De Gendt af.