Tevreden Olav Kooij sprint naar zege in Polen: “Mooie herinneringen aan vorige deelnames hier”
foto: Cor Vos
donderdag 15 augustus 2024 om 19:06

Tevreden Olav Kooij sprint naar zege in Polen: “Mooie herinneringen aan vorige deelnames hier”

“Ik had al mooie herinneringen aan mijn vorige deelnames hier, dus ik ben zeer tevreden om er nog een zege aan toe te voegen”, reageert Olav Kooij via de site van Visma | Lease a Bike, nadat hij tijdens de vierde etappe van de Ronde van Polen naar de ritzege snelde voor onder anderen Sam Bennett en Mads Pedersen.

De Ronde van Polen opende dit jaar met drie etappes zonder sprintkansen, maar bij de eerste, de beste mogelijkheid sloeg Kooij meteen toe. “Na een aantal lastige etappes wisten we dat er vandaag een kans lag voor me. Het was een nerveuze finale, maar ik zat perfect geplaatst bij het ingaan van de slotkilometer”, geeft de 22-jarige sprinter aan.

foto: Cor Vos

Ondanks de zware start was Kooij ook al tevreden over het ‘uitstekende’ verloop van de openingsritten.  “Met Jonas Vingegaard en Wilco Kelderman staan we uitstekend geplaatst in het klassement. Vandaag gingen we vol voor de etappezege en we zijn erin geslaagd”, aldus het Jachtluipaard van Numansdorp.

“Morgen kan het opnieuw uitdraaien op een sprint. Daar kijk ik naar uit”, sluit Kooij het bericht af. Tijdens de vijfde etappe in de Ronde van Polen ligt er slechts één gecategoriseerde beklimming van derde categorie op het parcours. De snelle mannen zullen iets meer dan 1.600 hoogtemeters moeten overleven voor een nieuwe sprintkans.


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Pauline Ferrand-Prévot staat met een groot interview in de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! De kopvrouw van Visma | Lease a Bike verraste vriend en vijand door in haar comebackjaar meteen Parijs-Roubaix en de Tour de France Femmes te winnen. Frankrijk ligt daardoor aan haar voeten. Hoe kijkt ze zelf terug op de impact van haar Tourzege? Lees het verhaal nu in de nieuwe RIDE!
RIDE Magazine