zaterdag 22 juli 2023 om 17:28

Tadej Pogacar: “Voelde me eindelijk weer als mezelf”

Video Tadej Pogacar toonde weerbaarheid in de laatste bergrit van de Tour de France, door met zijn UAE-Emirates-ploegmaats voor de ritzege te gaan én het ook af te maken. “Nu kunnen we nog een week doorgaan”, lachte de Sloveen. “Nee, serieus, ik ben blij dat het erop zit.”

“Ik voelde me dan ook eindelijk weer mezelf. Ik was goed van de start tot de finish, na vele dagen afzien. Dat ik het ook kan afwerken, maakt me heel blij.”

In de finale kreeg Pogacar een lead out van een sterke Adam Yates. “Adam heeft goed werk gedaan. Ik wilde graag wachten op hem en zijn broer, en dat was de goede beslissing. Dankzij hem was het gemakkelijker om de finale in te gaan. Maar de hele ploeg heeft heel de dag sterk gecontroleerd.”

Nu de Tour er bijna opzit, vond Pogacar een moment om terug te blikken naar zijn hoogte- en dieptepunten van de afgelopen weken. “De sfeer in de bus, dat was voor mij het mooiste. Onze ploeg heeft het zo goed gedaan. Mijn minste moment was natuurlijk op de Col de la Loze. Elke keer toen Marc Soler omkeek en mij zag afzien, was dat heel pijnlijk.”

RIDE Magazine
10 Reacties
22-07-2023 18:22
Ritzege 11 alweer, op gelijke hoogte met o.m. Greipel en Bobet.

Nog eentje en hij komt op gelijke hoogte van Sagan, Indurain, Cipollini, Zabel, McEwen en Bartali.
    22-07-2023 18:28
    Hij is de meest complete wielrenner die ik ooit heb gezien. Ongelofelijk knap wat hij doet maar met Vingegaard heeft hij een monsterlijke concurrent voor het algemeen klassement. Gelukkig maar want hoewel ik Pogacar veel gun zou het saai worden als hij alles zou winnen. Dit maakt de heroïek van Pogacar alleen maar groter wanneer hij wel weer een Tour wint.
22-07-2023 18:01
Nu al benieuwd wie hem van een derde winst in Lombardije gaat kunnen houden…
    22-07-2023 18:17
    Mits fit niemand. Die koers past het beste bij hem van alle klassiekers.
22-07-2023 19:17
Het is toch de wisselvalligheid die hem parten speelt. Lang, heet en hoog is het meest lastige voor hem.
22-07-2023 20:21
Cadeautje van Vingegaard wat Pogacar wel verdiend heeft natuurlijk..ondanks de verdiende tourzege van Vingegaard heeft Pogacar de klasse en het plezier dat ik bij Vingegaard wel eens mis..
Mooie tour dit jaar..volgend jaar met Roglic, Evenepoel en Ayuso erbij graag
22-07-2023 22:16
Het lijkt er echt op dat hij een paar dagen ziek geweest is. Koortslip is nu weer weg toch?
29-07-2023 10:33
Pogi, bedankt voor een mooie Tour, ja jammer van die inzinking, je leek ook wel echt ziek, analyseer maar l, zodat je volgend jaarring kan laten zien dat je de beste bent. In ieder geval minder saai dan Jonas
22-07-2023 17:47
Pogacar is de beste
Hup Pogacar
22-07-2023 18:33
Ja daarom kon hij niet wegrijden.. je ziet het aan hem... hij weet dat jumbo exact weet hoe pogacar kan worden gekraakt en dan ook nog de tijdrit. Jumbo is master

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine