Tadej Pogacar speculeert: “Ik weet niet wat Visma deed, misschien wilden ze me het geel geven”
Tadej Pogacar en zijn ploegmaten besloten halverwege de zesde Tour-etappe dat ze de ontsnapping de ruimte wilden geven. Door deze keuze zou Mathieu van der Poel terug het geel overnemen van de Sloveense kopman, maar dat plannetje ging nog bijna mis. Volgens de wereldkampioen verhoogde Visma | Lease a bike het tempo in de finale. “Misschien hadden zij informatie dat Van der Poel het moeilijk had vooraan en wilden ze mij misschien vandaag het geel geven”, speculeert Pogacar na afloop voor onze camera.
“Op het einde probeerde Visma iets te doen, ik weet niet precies wat, maar ze gingen hard. Dus ja, wij volgden gewoon”, begint Pogacar zijn analyse na afloop. “De eerste twee uur waren super zwaar en ongelooflijk snel en we hebben die twee uur goed overleefd. Toen moesten we beslissen of we voor de ritzege zouden gaan of niet, maar we besloten toen om geen energie te verspillen.”
Geel weggeven mislukt bijna
Toen UAE Emirates XRG die keuze had gemaakt, kon de kopgroep eindelijk wat voorsprong opbouwen. Door die situatie wist aanvaller Mathieu van der Poel het geel weer virtueel terug te pakken van Sloveen. Iets dat klassementsrenners als Pogacar doorgaans niet erg vinden omdat het veel plichtplegingen na afloop van de etappe scheelt.
Maar door een kleine ineenstorting van aanvaller Van der Poel en het hoge tempo van Visma | Lease a Bike, behield Pogacar bijna alsnog zijn gele trui. “Visma | Lease a Bike ging op de laatste twee hellingen gewoon volle bak op kop rijden. Misschien hadden zij informatie dat Van der Poel het moeilijk had vooraan, dat hij tijd aan het verliezen was, en dat ze mij misschien vandaag het geel wilden geven.”
Van der Poel wist de leiderstrui uiteindelijk met één seconde voorsprong terug te pakken. De Nederlander kan op de felicitaties van zijn de Sloveense wereldkampioen rekenen. “Chapeau voor hem, hij heeft echt een dappere rit gereden vandaag. En de kopgroep heeft vandaag echt fantastisch werk geleverd. Dus, alle eer aan de jongens in de kopgroep.”
Ten slotte wordt Pogacar gevraagd of hij het erg had gevonden om door de actie van Visma | Lease a Bike toch nog in het geel te staan. “Ik heb er geen bezwaar tegen om het geel te dragen, maar zoals ik al zei: het doel is om zo min mogelijk energie te verspillen. Morgen is weer een goede aankomst voor mij. En ik heb de benen nog nodig voor de tweede en derde week. Dus wat we vandaag deden, was echt goed van ons.”

Hij moest het in de finale bovendien weer met slechts één mannetje doen. Dat zal hem toch niet al te lekker zitten.
Mijn indruk is dat Visma de druk er bij UAE op wil houden, zo van 'het kan op elk moment gebeuren'.
het deksel op de neus kregen doordat Pogacar het geel nét niet
terug kreeg en ze daarbij zélf nutteloze energie verspild hebben.
Het leek ook geweldig van Visma om Simon Yates mee in de
kopgroep te hebben en deze was het aan zijn status verplicht
om hier met de vingers in de neus te kunnen winnen.....maar
komt pas als 5de aan de streep op 3,24min.
En dan Wout, die het evengoed aan zijn status verplicht was
om in de kopgroep te zitten en te kunnen winnen, maar als
117de op maar liefst 19,54 min aan de finish kwam.
Dus dit is energie die ze nu erin stoppen en later in de tour hopen te besparen. Ipv de verspilde energie die ik hier veel voorbij hoor komen.