Tadej Pogacar neemt het op voor gedeclasseerde Danny van Poppel: “Dit is een absolute grap”
foto: Cor Vos
zaterdag 23 augustus 2025 om 17:26

Tadej Pogacar neemt het op voor gedeclasseerde Danny van Poppel: “Dit is een absolute grap”

Danny van Poppel heeft steun gekregen uit opvallende hoek na zijn bestraffing in de Deutschland Tour. Van Poppel kwam als eerste over de streep in de derde rit van de Duitse rittenkoers, maar werd na afloop teruggezet door de jury na een kwak in de slotfase. Pogacar nam het op sociale media uitvoerig op voor Van Poppel.

“De duidelijke winnaar van de etappe van vandaag”, opent Pogacar zijn relaas op sociale media met een foto van de finish in de Deutschland Tour. “Deze regels zijn een lachertje en niet correct, ze doen hun werk niet goed. Het is dit jaar al zo vaak gebeurd. Gefeliciteerd, Danny, jij hebt gewonnen.”

“Begrijp me niet verkeerd. Op deze manier kan je vier of vijf renners declasseren”, voegde de Sloveen er nog aan toe. Pogacar en Van Poppel kennen elkaar onder meer door beiden in Monaco te wonen. De twee gingen al vaker samen trainen en komen elkaar natuurlijk ook in koers vaak tegen, zoals recent nog in de Tour de France.

RIDE Magazine
30 Reacties
23-08-2025 17:51
Grappig dat ook toprenners hun neutraliteit verliezen als het om vrienden of goede bekenden gaat. Dit had ie vast niet gepost als Brennan of Waerenskljold hetzelfde had gedaan als vPoppel
    23-08-2025 17:59
    Spot on. Spijtig dat hij laatste tijd zijn frustraties wat minder kan bagatelliseren dan vroeger, heb Pogacar om die reden wel hoog zitten namelijk.
    Dat argument "kijk dan naar de foto" slaat natuurlijk nergens op. Natuurlijk wint hij met 3 lengtes voorsprong maar als je op 50m van de meet alle tegenstanders tegen mekaar kwakt is dat natuurlijk iets makkelijker.
23-08-2025 17:52
Waar bemoeit deze gozer zich mee? Beetje thuis vanaf de bank commentaar leveren op het werk van anderen. Kan ik ook.
    24-08-2025 02:53
    Hahahahahahahaha
23-08-2025 18:21
Van Poppel staat natuurlijk in het vriendenboekje van Pogacar en ja dan is alles tegen een renner van VLAB geoorloofd
23-08-2025 17:40
Helemaal eens Tadej
    23-08-2025 18:11
    @Johannes Sennahol een topper als Pogacar moet zich niet in jury beslissingen mengen van wedstrijden waar hij niet aan deelneemt. Als Vingegaard 'Van Poppel' was geweest en hij Brennan was zijn reactie heel anders geweest.
23-08-2025 20:43
Ik kan me toch moeilijk voorstellen dat hij het oké zou vinden wanneer een tegenstander hem op deze manier in de sprint zou kloppen.
23-08-2025 17:32
Pogacar is (net als van der Poel) een spectaculaire renner en ik ben blij dat ik zijn tijdperk nog mag meemaken. Daarnaast is het een sympathieke kerel die ook zeer loyaal aan zijn maatjes is en vervelende mannetjes hard afstraft. Top!
    23-08-2025 18:02
    Als sprinter ontpopt Van Poppel zich dit jaar anderzijds ook tot een veel vervelender mannetje dan hij als lead-out was.
    23-08-2025 18:19
    @Alfred Issendorf Pogacar is alleen niet objectief. Net zoals de jury, helaas
    24-08-2025 00:11
    Net zoals een goede voetballer niet persé een goede coach is, laat Pogacar zien dat een goede wielrenner geen goed jurylid is. Schoenmaker blijf bij je leest is hier zeker van toepassing.
    24-08-2025 07:35
    In het peloton ligt Pogi dan weer niet zo lekker als de fans doen vermoeden.
23-08-2025 18:29
Kleine vertaaltip:

Regulations = regels
Relegations = declasseringen

Veranderd in de inhoud van het verhaal niet veel, maar toch
23-08-2025 20:35
Terechte diskwalificatie. Hij wijkt onmiskenbaar af van zijn lijn, én hindert daarbij anderen.
En dat mag nou eenmaal niet.

Daarmee zou alles gezegd moeten zijn. Dat hij de snelste sprinter was, of de 'morele winnaar' is totaal niet relevant. Als ie zo duidelijk de snelste was had ie ook gewoon in rechte lijn naar de finish kunnen rijden en dan winnen.

Pogacar begint steeds ietsje meer unhinged te raken, nu hij er duidelijk steeds minder zin in heeft. Dat mag, maar sympathieker wordt ie er niet van.
23-08-2025 17:46
Tadej is beter in het spreken met de benen.
    23-08-2025 18:07
    … en kan bij verlies verbaal behoorlijk nijdig uit de hoek komen.
    Daaraan herken je de winnaar natuurlijk.
24-08-2025 00:20
Deze discussie schreeuwt om een definitie over wat 'recht' is in een eindsprint met flauwe bocht en als beesten op pedalen rammende renners.

In mijn definitie bonkt van Poppel 'rechtdoor'

[ter verduidelijking : velen hier lijken te vinden dat rechtdoor is als fietsen op de balk van het turnen; val je eraf dan ben je gedisqualificeerd; ik denk dat een zekere vorm van zig-zag bij krachtig sprinten hoort en des te meer als je uit een bocht komt met overshoot of undershoot (over/onder-stuur zo u wilt) ]
    24-08-2025 07:38
    Nah, Danny sprint niet rechtdoor. Stuurt gewoon op Brennan in. Goed te zien op de beelden van boven:

    https://www.eurosport.de/radsport/deutschland-tour/2025/deutschland-tour-2025-matthew-brennan-in-heiklem-schlusssprint-eingeklemmt-danny-van-poppel-jubelt-in-kassel_vid60023646/video.shtml
    24-08-2025 10:19
    ik weet niet over welke eindsprint jij het hebt, maar alles wat hier ongeoorloofd was gebeurde gewoon op een kaarsrecht stuk weg
    24-08-2025 16:08
    Je laat duidelijk merken dat je geen verstand hebt van welke sport dan ook (of van spelling). Als een turner of turnster van de brug valt, wordt deze niet gediskwalificeerd. Hij of zij krijgt alleen puntenaftrek.
24-08-2025 08:00
Pogi toch, ben je blind ofzo ? Van Poppel met z’n zoveelste ontoelaatbare actie in een sprint. Zou die daar eigenlijk nooit iets van bijleren ?
23-08-2025 19:20
Heeft iemand al luchtbeelden gezien? Van voren is 't écht niet te peilen namelijk.
    23-08-2025 19:38
    https://www.eurosport.de/radsport/deutschland-tour/2025/deutschland-tour-2025-matthew-brennan-in-heiklem-schlusssprint-eingeklemmt-danny-van-poppel-jubelt-in-kassel_vid60023646/video.shtml

    Zowel Waerenskjold als van Poppel sluiten het gat waarin Brennan zit, al is het aandeel van van Poppel wel aanzienlijk groter dan dat van Waerenskjold.
    23-08-2025 21:44
    Mooi, even bekeken! Terechte diskwalificatie van Van Poppel. Brennan leek sneller, maar kon dat nu niet laten zien. Gelukkig bleef 'ie op de fiets zitten. Wærenskjold óók DQ? Goh, waar trek je de grens hè?
    24-08-2025 10:14
    Opvallend dat hier veel geroepen wordt dat Waerenskjold ook iets verkeerd zou doen. Die wijkt toch helemaal niet van zijn lijn af? Blijft keurig rechtdoor rijden, steeds links van die pijlen op de weg. Pas als Brennan hem raakt reageert hij door wat te gaan hangen om niet ten val te komen.
    Terechte winnaar dus.
23-08-2025 19:40
Pogi moet niet zeuren maar gaan fietsen.
    23-08-2025 21:58
    Over zeuren gesproken
24-08-2025 08:59
Moet dringend een goede bril kopen.
24-08-2025 17:59
Beetje te veel naar Trump gekeken, die maakt ook zij eigen alternatieve werkelijkheid

Reacties zijn gesloten.