Tadej Pogacar na twee titels in comebackweek: “Een boost richting de Tour”
Tadej Pogacar was twee maanden uit competitie, maar bij zijn rentree stond hij er meteen weer. Donderdag won hij met overmacht het Sloveens kampioenschap tijdrijden, zondag was hij veruit de beste in de wegrit. “Het is een mooie boost richting de Tour die volgende week van start gaat”, zegt de 24-jarige renner op de site van UAE Emirates.
Pogacar begon er zondag al vroeg aan in de wegrit. “Het team en ik besloten om het kaf meteen van het koren te scheiden en het peloton uit te dunnen”, aldus de tweevoudig Tourwinnaar. “Het was behoorlijk selectief en alleen de WorldTour-renners bleven over. Toen ik aanviel, was het nog ver naar de finish.”
Alleen Luka Mezgec van Jayco AlUla kon Pogacar volgen, waarna het duo de rest van de koers samen voorop zouden rijden. Op het laatste klimmetje maakte Pogi het verschil. “Luka en ik vroegen ons elke kilometer af of het verstandig was om met slechts twee door te rijden, maar we werkten goed samen. Uiteindelijk slaagden we erin om voorop te blijven. Ik ben heel blij met deze zege. Het is een mooie boost richting de Tour die volgende week van start gaat.”

Los daarvan: uiteraard wordt het een suf truitje. De sjeik duldt geen minderwaardige symbolen op de team uitrusting.