Tadej Pogacar: “Morgen wordt zwaarder, kan nog steeds de gele trui winnen”
Video Tadej Pogacar heeft de zeventiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Sloveen klopte zijn Deense concurrent en geletruidrager Jonas Vingegaard in de sprint bergop. “Ik heb echt alles gegeven, de etappe winnen was het hoogst haalbare.”
“Deze etappe winnen is echt ongelooflijk. Ik ben er heel blij mee. Zeker als je weet dat we nog maar met vier renners van de ploeg rondrijden”, zei Pogi na afloop in het flashinterview. “Zonder al die knechten, kunnen we niet meer doen dan dit. We kunnen trots zijn.” Dankzij deze etappe heeft de Sloveen drie etappes gewonnen in elke Grote Ronde die hij reed.
“Ik wist dat ik de rit moest winnen vandaag, er was geen andere mogelijkheid deze etappe. Ik heb echt alles gegeven. Speciale vermelding voor Brandon McNulty, hij was écht goed. Maar ook Mikkel Bjerg, die opeens een klimmer was, en Marc Hirschi deden het goed vandaag.”
In het algemeen klassement sluip Pogacar vier seconden dichter bij Vingegaard, zijn achterstand bedraagt nu twee minuten en achttien seconden. “Ik ben nog steeds optimistisch dat ik deze Tour kan winnen. Morgen is een zware dag en we zullen het zeker nog eens proberen.”

Deze rit winnen ging meer om explosiviteit en het correct timen van de inspanning, wat Pogacar in deze Tour altijd beter kon. Als je bedoelt dat Vingegaard had moeten aanvallen voor de sprint en zo Pogacar lossen, tja, dat is niet gebeurd en of hij het gekund zou hebben zullen we nooit weten.
Morgen echt een linke dag voor JV. Hopelijk heeft Kuss een beetje kunnen sparen, want Vingegaard kan anders heel snel alleen zitten.
Om Vingegaard echt onder druk te zetten en eventueel fouten te laten maken omwille van stress moet Pogacar volgens mij het gat tot 1 minuut terugbrengen.
Met de huidige voorsprong gaat Vingegaard zijn cool niet verliezen, en dan nog kan hij Rasmussen-gewijs twee keer onderuit gaan zonder de trui te verliezen.