Sutton: “Voelde me al een paar dagen heel goed”
Team Sky kan terugblikken op een geslaagd Belgisch openingsweekend. Gisteren bezette de Britse formatie al de twee laagste podiumtreden in de Omloop Het Nieuwsblad, en vandaag zette Chris Sutton de kroon op het werk door Kuurne-Brussel-Kuurne op zijn naam te schrijven. “Eén van mijn mooiste zeges”, zei de 26-jarige Australiër achteraf aan Sporza.
Sutton was na de wedstrijd uiteraard vol lof over zijn ploegmaats. “Kurt Asle Arvesen en de rest van de ploeg zijn onderweg een paar keer vol aan de bak gemoeten om een scheve situatie recht te trekken”, luidde het dankbaar. “Ik had veel vertrouwen en zei dat ik me al enkele dagen goed voelde, en zij hebben me daarom perfect naar de streep geleid.”
Vooral het werk van gelegenheidsloods Edvald Boasson Hagen werd op prijs gesteld. “Edvald zei onderweg dat hij voor mij zou werken vandaag. Op 500 meter van de streep riep ik ‘Go!’ naar hem, en vanaf dan moest ik enkel nog volgen en wachten. Op 200 meter voelde ik dat iemand kwam opzetten aan mijn rechterkant en ben ik vol aangegaan. Daarna heb ik het perfect afgemaakt.”