Wedstrijdorganisator RCS Sport heeft de routes vastgesteld voor de mannen- en vrouwenkoers van Strade Bianche. De parcoursen zijn dezelfde als afgelopen jaren. De wittewegenklassieker staat voor zaterdag 6 maart op de kalender.
Beide wedstrijden gaan van start in Siena en finishen op het Piazza del Campo van de Toscaanse stad. De mannenkoers gaat over 184 kilometer, waarvan 63 kilometer over onverharde wegen. De vrouwen rijden 136 kilometer, waarvan 31,4 kilometer onverhard. Wout van Aert en Annemiek van Vleuten gaan proberen hun overwinning te verdedigen.
Van Aert noemde de week waarin hij in augustus zowel Strade Bianche als Milaan-San Remo won ‘zijn speciaalste periode van het jaar’. “Na de hervatting van het seizoen was het een erg intense tijd. Het was een unieke ervaring om van het ene succes naar het andere te gaan. Ik kijk erg uit naar mijn Italiaanse blok. Niet alleen door Strade Bianche, maar ook door Tirreno-Adriatico.”
7 Reacties
Prachtige wedstrijd. Tijd dat Van der Poel hier ook eens gaat knallen.
Wellicht prachtige wedstrijd, leuke finale. De rest graag eens op tijd in beeld.
Ja dit is een wedstrijd die eigenlijk van begin tot eind live op televisie moet. Desnoods tussen de reclames door op Eurosport.
Zou voor mij nog wat langer mogen en van plaats verwisselen met de RVV. Veruit de mooiste en zwaarste klassieker die er is. Misschien is het al zwaar genoeg, want het verschil tussen de 1ste en de 15de bedroeg vorig jaar 10 minuten.
***** Van Aert, Wout
Dat is evident, Matthieu ook nog een paar sterren maar denk dat de wegrenners de crossers in een stofwolk zien verdwijnen.
Eén van de mooiste eendaagskoersen van het jaar. Hopelijk gaat ie gewoon door.