Stelling van de Week: Nederlanders moeten verplicht deelnemen aan het NK
Iedere week poneren we in WielerFlits Live de Stelling van de Week. Deze keer gaat die over het aanstaande Nederlands kampioenschap, waarbij enkele toppers schitteren in afwezigheid. Starten is verplicht in Nederland, maar als je niet start is er geen directe consequentie aan verbonden. Moet de KNWU dat wel doen?
In Italië heeft de wielerbond wel consequenties verbonden aan een niet-start. Profs zijn verplicht te starten, behalve als zij een terechte motivatie hebben waarom ze echt niet kunnen starten. Of je start op het nationaal kampioenschap, zal een grote invloed hebben of je geselecteerd gaat worden voor de nationale ploeg die naar het WK of EK reist. De Italiaanse bond hoopt daarmee op meer concurrentie in de strijd om de nationale titel.
Moet de KNWU ook harde consequenties stellen aan een niet-start op het NK?
[poll id=”537″]
Stem en laat je reactie op de Stelling van de Week achter onder dit bericht, of op Twitter met #WFLive.
WielerFlits Live, iedere maandag om 20:30 uur live op YouTube, Facebook en WielerFlits.nl. Wil je meepraten? Gebruik dan #WFLive op Twitter.
Elke wielrenner hoort op een NK te zijn. Enige uitzondering zou een serieuze blessure of ziekte kunnen zijn. Voorbereiding Tour moet al afgerond zijn en kansen op welk parcours er wordt gereden mogen ook niet meespelen. Je kan zelfs een NK als training voor de volegnde wedstrijd gebruiken. Tevens zou een Gesink of Mollema of wie dan ook voor een teamlid kunnen rijden. Teamwork hebben alle renners nodig, zelfs de grote afvaardiging van een TLJ is al vaak gebleken. Het aspect van rijden voor een nationale trui en zeker ook het tonen aan de supporters/volgers zou ook mee mogen spelen.
Er staat gewoon letterlijk "Of je start op het nationaal kampioenschap, zal een grote invloed hebben of je geselecteerd gaat worden voor de nationale ploeg die naar het WK of EK reist"
Start een Nibali niet dan mag die gewoon nog steeds mee omdat dan dat overige beetje invloed zwaarder weegt.
@Collietje
Jullie enige goede klassementsrenner van de laatste 15 jaar was ook altijd absent als hij volledig voor de tour ging.
Als je een verplichting als deze een normale gang van zaken vindt, dan ben je wel erg makkelijk als een willoos slaafje voor een karretje te spannen.
Foto?
Klopt niet, in 2010 was hij 18de op het bk (vervolgens 4de in tour) en in 2013 was hij zelfs 8ste (dns 6de etappe tour).
Maar het verplichten gaat voor mij te ver.
Procyclingstats blijkt inderdaad niet zo up to date.
Maar Jurgen was er dus ook vaak genoeg niet bij en terecht natuurlijk, de Tour is gewoon belangrijker dan een NK of BK.
Je weet als organisatie toch dat een bepaald parcours bepaalde renners trekt en weer andere renners weerhoudt. In wat voor gekke wereld zouden we leven als we Quintana dan ook maar gaan verplichten om Parijs-Roubaix te rijden, omdat het anders wel minachtend is van zo'n toprenner om zo'n belangrijke koers over te slaan.
Nee sorry Wielerflits, ik zie niet in welk argument er voor deze stelling te bedenken is. Dat wordt dus weer even een pijnlijke minuut geforceerde discussie morgen in de uitzending.
Weinig meer van gehoord nadat Dumoulin de Giro won. Apart toch wel.
De enige startverplichting die bij mij opkomt is die van WT Teams in World Tour wedstrijden, uiteraard een heel andere constructie. De manier waarop het daar gaat is ook veel organischer, het wordt besloten door de ploegleiding in samenspraak met de renners. In het geval van een NK vind ik het echt aan de renners zelf, al zal bij TLJ en Roompot de deelname ook echt wel vanuit de ploeg gedirigeerd worden.
Misschien nog interessanter is hoe de kampioenstrui eruit ziet. Tot nu toe wordt gelukkig een volledig rood-wit-blauwe trui gedragen (met dank aan renners/ploegen/knwu?) in tegenstelling tot bv de Spaanse bij Movistar..
Jammer, het parcours leent zich wel voor een groot verzet.
Wat krijg je dan? Dat renners een stuk moeten reizen, na 2 minuten afstappen en iedereen zich dood ergert aan de bond..