Stef Clement haalt uit: “Onrecht! Ritzege en gele trui had je aan Frank van den Broek moeten geven”
Stef Clement heeft in zijn Tour de France-commentaar bij de NOS uitgehaald naar dsm-firmenich PostNL. Volgens de oud-wielrenner had de Nederlandse ploeg niet Romain Bardet de etappe naar Rimini moeten laten winnen, maar Frank van den Broek. “Ik vind dat dit volledig onterecht is”, begon hij zijn stevige kritiek direct na de finish.
Clement keek hoofdschuddend naar de finish toen Bardet en Van den Broek samen over de finish kwamen, met de Fransman voorop. “Deze was echt voor Frank van den Broek geweest”, is hij geïrriteerd. “Het kan mij niets schelen als niemand bij dsm-firmenich PostNL nog met mij wil praten, maar deze zege had je écht aan de 23-jarige Van den Broek moeten geven. Die heeft hij verdiend, hij heeft er zelf voor gereden en hij was de sterkere. Ook in de finale.”
“Dit is een vierde ritzege (in de Tour, red.) voor Bardet. Dat gaat zijn carrière niet meer veranderen. Ja, het geel wel, maar je kon het niet eerlijk verdelen. Dan had je het moeten doen toekomen aan Frank van den Broek”, is Clement van mening.
Dan richt Clement zich tot zijn jonge landgenoot: “Je weet niet of je ooit nog deze kans krijgt, terwijl Bardet zijn kansen heeft gehad en genomen. Hij zal rijkelijk met pensioen gaan. En jij had vandaag je carrière een megaboost kunnen geven. Iedereen zag dat jij de sterkste was. Wat mij betreft is het echt onrecht, niet zoals het hoort.”
‘We hebben het er niet over gehad’
Frank van den Broek liet zelf in zijn eerste reactie na de finish weten dat er niet gepraat was over een verdeling aan de meet. “We hebben het er niet over gehad. Mijn benen waren leeg, hij kwam erover heen. Het is mooi dat hij in zijn laatste Tour wint en het geel pakt”, vertelde hij.

Niet de eerste keer dat een Nederlandse renner daar gepiepelt wordt. Tijd voor een Nederlandse directeur sportif. Mag allemaal best wat chauvinistischer bij DSM-PostNL.
Maar ik had het wel geweldig gevonden als Van den Broek in de laatste kilometer Bardet nog had kunnen lossen, uiteraard compleet onbedoeld.
Ik ben fan van Stef Clement.
Je kunt het met hem eens of oneens zijn, hij onderbouwd zijn mening altijd wel en in mijn ogen goed.
Keek in de Maarten Ducrot tijd altijd naar de Belg.
Sinds de VRT Marijn de Vries heeft blijf ik daar het liefst weg.
Maar verslaggevers zijn net als renners; je bent fan of niet van iemand.
Die gast van de NOS lijkt zijn vraag niet eens duidelijk te kunnen formuleren in het Engels.
Wat heb je dan als journalist te zoeken in het internationale gezelschap van de TdF?
Ik snap de keuze voor Bardet helemaal, hoe jammer ook voor onze jonge landgenoot.
Vergeet niet dat Bardet morgen ook iedere seconde
(dus ook boni) kan gebruiken
om morgen ook nog t geel te
behouden, al zal dat heel
lastig worden als Pogacar zijn
duivels ontbindt.
Ik geef Bardet morgen meer kans dan Frank, maar ik laat me graag nog eens verassen...