Sprinten in Viadana? Taco van der Hoorn heeft andere plannen voor twaalfde Giro-rit
foto: Cor Vos (archief)
donderdag 22 mei 2025 om 13:32

Sprinten in Viadana? Taco van der Hoorn heeft andere plannen voor twaalfde Giro-rit

De twaalfde etappe van de Giro d’Italia 2025 lijkt op het eerste gezicht een kans voor de sprinters, maar ze moeten zich niet te vroeg rijk rekenen. De etappe kent immers twee gezichten: in de eerste helft zorgt een heuvelzone voor mogelijke schifting. Taco van der Hoorn heeft in ieder geval stoute plannen.

“Ik ben best gemotiveerd om iets te proberen”, liet de hardrijder van Intermarché-Wanty voor de camera van Cycling Pro Net in zijn kaarten kijken. “Ik heb wel een goede groep nodig, dus ik hoop dat er nog een paar andere renners zijn die ook gemotiveerd zijn om mee te gaan.”

Eenvoudig wordt het zeker niet volgens de specialist van Intermarché-Wanty. “Het is geen perfecte kans, maar wel een goede kans voor de sprinters, denk ik. Dus ik verwacht dat veel sprintersteams echt gemotiveerd zullen zijn om de koers te controleren. Maar als er toch een kleine kans is, dan wil ik die grijpen.”

Een kleine kans dus, maar Van der Hoorn is vastberaden. “Ik denk dat je gewoon een paar sterke mannen nodig hebt. We hebben op het einde wat rugwind, dat speelt in ons voordeel. Het wordt moeilijk, maar ik kan ook wachten tot de bergetappes en dan ga ik sowieso niet winnen. Dus ik moet het proberen. Ik ga ervoor.”

Potentiële bondgenoten 
De Nederlandse hardrijder heeft nog niet met potentiële mede-aanvallers gesproken, maar hoopt op een paar specifieke namen. “Ik denk bijvoorbeeld aan Enzo (Paleni, red.). In Napels had ik veel plezier met hem, hij was een goede gast om bij me te hebben. En misschien ook wat sterkere renners voor het vlakke, zonder sprinter, zoals bijvoorbeeld Michael Hepburn. Dat zouden goede mannen zijn om mee in de ontsnapping te zitten.”

Giro 2025: Liveblog etappe 12 naar Vidana – Peloton is vertrokken, wat kunnen de aanvallers vandaag?

RIDE Magazine
RIDE Magazine