Spaanse klimsensatie Pablo Torres tekent megacontract bij UAE Emirates
foto: Cor Vos
woensdag 9 oktober 2024 om 08:17

Spaanse klimsensatie Pablo Torres tekent megacontract bij UAE Emirates

Pablo Torres maakt volgend jaar in het tenue van UAE Emirates zijn debuut bij de profs. De nog maar 18-jarige Spanjaard – die te boek staat als een toptalent – heeft zich voor lange tijd verbonden aan de ploeg van Tadej Pogacar. Hij heeft namelijk getekend tot eind 2030. Hij is daarmee de renner met het langste contract in de WorldTour.

Torres wordt gezien als de nieuwe (Spaanse) sensatie op klim- en rondegebied. De jonge renner maakte dit seizoen in dienst van UAE Team Emirates Gen Z – de opleidingsploeg van UAE Emirates – indruk in de twee belangrijkste rittenkoersen voor beloften, met de Giro Next Gen en Tour de l’Avenir.

In de Ronde van Italië voor beloften eindigde hij als tweede in het eindklassement – achter de Belg Jarno Widar – en in de Tour de l’Avenir stond hij ook als runner-up op het eindpodium, vlak na Joseph Blackmore. In de Franse ronde was hij de beste klimmer en won hij op imposante wijze de bergritten naar Karelis en de Colle delle Finestre. Vooral zijn solo op de flanken van de Finestre was memorabel.

Droom
Voor Torres komt er ‘een droom uit’ nu hij zijn eerste profcontract heeft getekend. “Ik ben erg enthousiast en wil graag verder groeien, omringd door dezelfde mensen, in het beste team en met de beste professionals”, laat hij weten in een persbericht. “Ik heb hard gewerkt om deze grote stap te kunnen zetten, maar dit is nog maar het begin. Er is nog veel werk aan de winkel. Ik ben erg dankbaar voor de steun en het vertrouwen.”

Teambaas Mauro Gianetti verwacht erg veel van de nieuwste aanwinst. “We blijven ons inzetten voor het ontwikkelen van de talenten van de toekomst. We geloven dat Pablo over de kwaliteiten beschikt om de stap naar de WorldTour te maken. Hij is een jonge renner en de focus zal dan ook liggen op zijn verdere ontwikkeling als renner én persoon. Dat laatste is ook erg belangrijk.”

RIDE Magazine
12 Reacties
09-10-2024 08:25
Ayuso heeft laten zien dat dit de beste stap is voor dit soort talenten :)
    09-10-2024 08:44
    Daarom, je kan als toptalent het beste gewoon tekenen bij één van de twee ploegen met de beste begeleiding. Lekker het kopmanschap delen de eerste paar jaar en dan op z'n 25e misschien een transfer. Prima keuze lijkt me, niks op aan te merken!
09-10-2024 08:42
Wellicht moet er eens een maximum worden gesteld aan het aantal klimsensaties dat één team mag vastleggen.
    09-10-2024 09:42
    Of aan hoe vaak de term "toptalent" gebruikt mag worden.
09-10-2024 10:00
Weet toch niet of ik voor 6 jaar zou willen tekenen. Kan me moeilijk voorstellen dat UAE je alleen wil tekenen als je dat voor 6 jaar doet...
    09-10-2024 11:20
    Van de andere kant: deze jongen heeft nu wel de komende 6 jaar zekerheid en kan zich in alle rust verder ontwikkelen. Wielrennen is en blijft een grillige sport en een blessure/virus/valpartij kan je toekomstplannen zomaar flink veranderen. Zekerheid is een zeldzaam gegeven in de wielersport, 6 jaar zekerheid is uitzonderlijk.
09-10-2024 10:38
er zijn al meerdere TOPTALENTEN van hun voetstuk gevallen, beetje rustig aan kan geen kwaad met deze jongen.
09-10-2024 12:17
Money rules. Oliegeld. Fossiele brandstof. Het voetbal achterna. Wie?
09-10-2024 19:12
Bij dit soort berichten gaat mijn nekhaar overeind staan.
09-10-2024 12:46
Heeft Uae ook een magische foodapp ?
10-10-2024 13:20
Eerstvolgende 4 seizoenen waarschijnlijk knecht dus, daarna zullen we wel oordelen of het er echt uitkomt of niet.
    11-10-2024 00:04
    Het klassieke riedeltje als het over UAE gaat, maar anderzijds noteer ik voor dit jaar:

    Christen - 20j - 3 overwinningen
    Morgado - 20j - 3 overwinningen
    Del Toro - 20j - 3 overwinningen
    Ayuso - 22j - 4 overwinningen
    Fisher-Black - 22j - 3 overwinningen

    Alleen al met hun piepkuikens pakken ze dus 16 overwinningen dit seizoen, dat is meer dan wat de helft van de World Tour-ploegen met hun hele kern boekt.
    UAE heeft al met 20 verschillende renners in totaal 80 overwinningen gepakt.
    Als Pogacar meerijdt is er één absolute kopman, maar als dat niet het geval is, spelen ze gewoon erg vaak hun sterkte in de breedte uit en demarreren ze gewoon om beurten tot er eentje een gat heeft. UAE heeft minder knechten in zijn voltallige selectie, dan dat de gemiddelde ploeg er stuurt in hun 7 of 8-tal naar eender welke wedstrijd. Met uitzondering van enkelingen als Vink en Stake Laengen komt echt iedereen daar meermaals in de mogelijkheid om koersen te proberen winnen, dus zeker een jong talent die kwaliteiten op overschot heeft. Ik zou op dit moment durven zeggen dat je als jong talent nergens beter kan zitten dan bij UAE. Je krijgt gegarandeerd meerdere kansen om voor eigen rekening te rijden, en je kan in wedstrijd en op stage/training leren van de beste wielrenner die er momenteel op de planeet rondrijdt.

Reacties zijn gesloten.