Simon Yates over Primoz Roglic: “Hij ademt niet eens, terwijl iedereen aan het hijgen is”
Simon Yates was tijdens de finale van de koninginnenrit van Parijs-Nice onder de indruk van Primož Roglič. De Sloveense klassementsleider hield op de Col de Turini de concurrentie goed in de gaten, waarna hij ook nog naar de ritzege sprintte. De Brit van BikeExchange-Jayco werd zelf derde. “Hij ademt niet eens, terwijl iedereen aan het hijgen is alsof ze op hun sterfbed liggen”, vertelt Yates na afloop.
“Er is weinig aan te doen als hij bijschakelt”, aldus Simon Yates tegen VeloNews over Roglič. “Hij ademt niet eens, terwijl iedereen aan het hijgen is alsof ze op hun sterfbed liggen. Het is moeilijk om daar wat anders te doen. Ik heb gekeken of ik iets kon uitrichten, maar het mocht niet zo zijn.”
Na een week in Parijs-Nice begint ook vermoeidheid een rol te spelen. “We hebben nu wat zware dagen achter elkaar gehad en daar betalen we als peloton nu de tol voor. En dan is zondag nog een lastige etappe. Het wordt een korte, maar zware dag. Ik houd daar wel van, het is goed voor de wedstrijd. Het is een van de dagen waar ik me graag in vastbijt. Ik ga kijken wat er nog kan gebeuren, maar de beslissing is voor het grootste deel al gevallen.”
Man-tegen-mangevecht
Yates zag vanuit de favorietengroep dat Roglič in de finale op de Col de Turini alleen nog Jumbo-Visma-ploegmaat Rohan Dennis in steun had. “Maar hij had in ieder geval nog helpers tot de fase waar het selectief werd. Pas toen Adam (tweelingbroer van Simon, red.) demarreerde, zat hij geïsoleerd. Maar toen was het sowieso al een man-tegen-mangevecht. Ik denk dat Jumbo-Visma dat goed gedaan heeft. Zelf voel ik me goed, maar niet bijzonder goed. Het had beter gekund, maar ook slechter”, aldus Simon.
Uiteindelijk werd de kopman van BikeExchange-Jayco derde in de rit. In het algemeen klassement is Simon Yates tweede, op 47 seconden van Roglič. “Daar had ik mezelf ongeveer wel verwacht. Daniel Felipe Martinez staat alleen niet zo ver achter mij (het verschil is 13 seconden, red.) dus ik verwacht dat hij nog een aanval gaat plaatsen”, zegt Yates. “Ik zie mezelf Roglič niet meer inhalen voor de eindzege, dus misschien kies ik voor defensief koersen.”

Van tjv kun je wel zeggen dat ze sinds een paar jaar in staat zijn om talenten door te laten breken, zoals qs dit ook al jaren structureel doet. Resp. rondrenners en klassiekerenners. Goede begeleiding of begeleiding+?
Er werd veel opgehangen aan ketonen, maar ik heb zo'n vermoeden dat er een ander middel is dat voor 2 snelheden in het peloton zorgt. Hierbij ligt Bahrein aan de voorste speen, maar ook tjv, qs, uae, ef en af lijken te weten waar de mosterd te halen is.
Zelfs bij Jumbo-Visma kan je moeilijk zeggen dat iedereen alles aan gort rijdt. Het gaat vooral om Roglic en van Aert. Mannen als Dumoulin, Kruijswijk, Teunissen kan je op dit moment er moeilijk van verdenken op superbenzine te rijden.
Maar ook in die teams zie je dat er renners onder de maat presteren, zoals het rijtje namen van TJV.
Daar heb je van Aert en Roglic als zogenaamde wereldtoppers, en verder hebben zij het budget om sterke renners als Dennis (meervoudig wereldkampioen tijdrijden) en Laporte (ook al sterk bij Cofidis) erbij te halen. Lijkt me tot daar allemaal logisch.
Dat er individueel niemand op superbenzine rijdt, beweer ik niet. Kan best dat de Slovenen of Antwerpse wonderboys een toverdrankje gevonden hebben, maar ik zie die lijn niet op teamniveau momenteel.
Armstrong bleef veel langer in koffiemolenmodus…
Ik kijk uit naar het eerste duel tussen die twee, dat zal dichter bij elkaar liggen dan menigeen denkt.
Ik hoop dat Roglic Pogacar bij kan benen. Maar ik vrees ervoor.
Pogacar lijkt van een andere planeet te komen, buitencategorie+.
Dat heb ik Roglic nog nooit zien doen.
Het is niet voor niets dat Stéphane Heulot, ex-ploegmaat van de CEO van UAE, na de TdF van 2020 zei dat hij was gestopt met kijken na de overwinning van Pogacar op de Grand Colombier.
Ik ben het met je eens: zelf probeer ik het al fietsend ook, en dan kan ik het 1 a 2 minuten volhouden. Je neemt echter wel meer zuurstof op. Dus echt trainen, en wellicht een attest tegen hyperventilatie (geen insinuatie !).
Ademloos, in 1 keer radeloos
Ik heb geen plaats in mijn hoofd
voor alles wat je zegt.
Ik ben ademloos
in 1 keer radeloos..
Of ik hier niets meer geloof
door alles wat je zegt