Servais Knaven: “Geraint Thomas op niveau Tadej Pogacar en Primoz Roglic”
Ride Servais Knaven durft in de Tour de France met zijn kopman Geraint Thomas het rechtstreekse duel met de Slovenen Tadej Pogačar en Primož Roglič aan te gaan. Dat zegt de ploegleider van INEOS Grenadiers in een interview in de Zomergids van RIDE Magazine.
In een grote reportage met alle hoofdrolspelers met als thema ‘Hoe moet je Pogacar verslaan’ vertelt Knaven: “Je moet Geraint Thomas niet onderschatten. Als die op z’n best is, dan doet hij niet onder voor Pogačar en Roglič.”
Knaven benadrukt dat Thomas op een berg ook een serieus sprintje kan trekken. Denk aan l’Alpe d’Huez in 2018 en La Planche des Belles Filles in 2019. “Thomas is super gemotiveerd. Dat zag je al in de Ronde van Romandië die hij op een indrukwekkende manier wist te winnen. ‘G’ beseft heel goed dat het een van zijn laatste kansen is dat hij voor de eindzege kan meedoen. Als hij dit jaar wint, dan zou hij met zijn 35 jaar de oudste naoorlogse Tour-winnaar zijn. Ik ben niet bang om met hem wel het rechtstreekse duel aan te gaan met beide Slovenen.”

Servais Knaven. foto: Cor Vos
Knaven: “Natuurlijk is het in ons voordeel wanneer Pogačar geïsoleerd wordt. In de breedte denk ik dat wij inderdaad de beste ploeg hebben met ook Richie Porte, Richard Carapaz en Tao Geoghegan Hart. Als er acht man overblijven in een bergrit dan is er een goede kans dat wij nog met drie of vier renners vertegenwoordigd zijn”, voorspelt hij.
Het Tourparcours is dit jaar echter niet echt uitnodigend om iets te ondernemen. “Er zijn niet zoveel mogelijkheden. Het komt er echt op aan om een paar dagen uit te zoeken en dan een heel goed plan van aanpak te maken”, stelt Knaven.
De Britse formatie wil zo lang mogelijk meerdere opties houden. “Wij moeten proberen om zo lang mogelijk drie of vier renners in de top-tien te houden. Hoe langer wij diverse kaarten kunnen uitspelen, hoe beter het is. Al moeten wij ook duidelijk rekening houden met de afsluitende tijdrit. Daar gaan sommige van onze kopmannen tijd verliezen op die mannen. Met Thomas hebben we altijd nog iemand met een sterke tijdrit achter de hand.”
Bestel nu de RIDE Zomerspecial
In de RIDE Zomerspecial lees je een uitgebreide analyse waarin we samen met Servais Knaven en Merijn Zeeman bespreken hoe Tourwinnaar Pogačar te verslaan is. Met onze 212 pagina’s tellende Zomerspecial ben je optimaal voorbereid op de Tour de France en de Olympische Spelen! Het magazine is hier te bestellen.
Individueel: Pogacar >> Roglic > Thomas
Ploeg: Ineos >> Jumbo > UAE
Pogacar - Roglic
Majka - Kruijswijk
De La Cruz - Vingegaard
Formolo - Kuss
McNulty - Gesink
Hirschi - Teunissen
Kristoff - Van Aert
Bjerg - T. Martin
Krijg wel ineens het gevoel dat na etappe 5 (tijdrit) Alaphilippe gaat wakker schieten om een gooi te doen naar het podium. Of toch te proberen voor Remco er aan begint.
Kan de koers wel interessanter maken, bijvoorbeeld met Porte en vooral Carapaz voor de speldenprikken en Thomas in een afwachtender rol.
Ben echter vooral benieuwd hoe ver Pogi erboven uitsteekt...
Ineos heeft de nummers, ze hebben een aantal pure knechten die al heel lang mee kunnen en hebben daarnaast nog vier (semi)kopmannen waar ze mee kunnen spelen. Op voorhand is er niet 1 op het niveau van de Slovenen, maar het kan zomaar weer eens anders uitpakken.
En waarschijnlijk ook Mas, Vingegaard, Chaves, Quintana (als die mee mag doen), Martin, Kruijswijk nog wel. Wordt een grote groep van 8 man.
Kuss is inderdaad ook perfect mogelijk, met de vorm van vorig seizoen. Maar De La Cruz, dat geloof ik niet.
Dat zou de komende Tour erg interessant kunnen maken. INEOS lijkt me het sterkste collectief (Al hangt het m.i. iets te veel over in aantal potentiele kopmannen. Ik vraag me af of er voldoende renners zijn die zich zouden willen opofferen.) Maar de sterkste kopmannen rijden bij andere ploegen, en dat zou een leuk steekspel kunnen worden.
Carapaz is natuurlijk een mooie aanvaller maar die zal in de tijdritten teveel verliezen en rijdt sowieso niet zomaar P&R er af bergop, Thomas is een redelijk oude knar en toch ook een brokkenpiloot die ik eerder ergens keihard de berm in zie vliegen dan P&R zijn Welshe achterwerk tonen. Nee, dan past het idee van een wederom esthetisch beroerd Brits coureur (ditmaal een bleke fietsworstelaar wiens helmpje naar achter lijkt te kruipen) die vanuit lab -2 ons op het betere hijg-hijg-hijg koppie naar benee-werk trakteert het beste.