Sepp Kuss behoudt rood en ziet Vingegaard winnen: “Het was een droomscenario”
foto: Cor Vos
vrijdag 8 september 2023 om 19:18

Sepp Kuss behoudt rood en ziet Vingegaard winnen: “Het was een droomscenario”

De Vuelta a España lijkt voor Sepp Kuss dit jaar een ontdekkingstocht als klassementsrenner. De Amerikaan van Jumbo-Visma pakte in de eerste week het rood en staat ook na de beproeving van vandaag nog stevig aan de leiding. Bovendien zag hij zijn ploeggenoot Vingegaard de rit winnen en samen met Primoz Roglic de top 3 van het klassement binnenkomen.

“Het was een droomscenario”, zei hij na afloop in het flashinterview. “Het was een superlastige etappe, steeds op en af. We moesten de hele dag geconcentreerd blijven. De ploeg heeft het geweldig gedaan. We waren nog met veel renners toen er nog maar twintig jongens over waren. Robert Gesink in het bijzonder heeft het vandaag heel goed gedaan, en Wilco Kelderman leek wel eindeloos op kop te rijden op de Tourmalet”, zei Kuss lovend over zijn ploeggenoten.

Op de eerste echte beklimming van de dag kwam concurrent Remco Evenepoel al in de problemen. “Toen we dat hoorden hebben we meteen het tempo opgevoerd. Eerst wilden we alleen ons eigen tempo rijden. Bahrain-Victorious nam het over in de afdaling, daarna ontstonden er veel gaten en was het volle bak koers”, zei Kuss, die op de Col de Spandelles even leek weg te rijden in een groepje van vier, waar ook Roglic deel van uitmaakte.

Overtal uitgespeeld
Op de slotklim had Jumbo-Visma het overtal, waardoor het tactisch spel gespeeld kon worden. We wisten dat met ons drieën in die groep de rest werd gedwongen om met Roglic en mij in het wiel te gaan rijden. Gedurende de hele etappe voelde Vingegaard zich supergoed, en het is de verjaardag van zijn dochter, dus hij was extra gemotiveerd”, legde Kuss uit.

Tot slot blikte de klimmer uit Colorado ook nog vooruit op wat nog komen gaat deze Vuelta. “Vandaag was heel lastig, morgen is weer een nieuwe zware bergrit. Alle inspanningen beginnen nu te tellen en er zal nog veel gekoerst worden. We zijn heel blij met hoe we ons overtal hebben uitgespeeld vandaag. Onze positie is nu heel goed, we gaan zien hoe het de rest van de etappes verloopt”, besloot hij.

RIDE Magazine
13 Reacties
08-09-2023 19:49
De volgorde Kuss, Roglic, Vingegaard lijkt mij een prachtig podium: 3 rondes winnen met drie verschillende renners - wat wil je nog meer!?
08-09-2023 19:57
Ik zou het hem wel gunnen als hij wint. Hij heeft een grote rol gespeeld in de overwinningen van Roglic en Vingegaard eerder dit jaar. Ik weet alleen niet of het zo werkt of is Roglic de baas?
    08-09-2023 20:07
    Krijg het idee dat Roglic wel kan leven met winst van Kuss. Vingegaard ben ik minder zeker van
08-09-2023 22:28
@ roanbonhof daar heb je denk ik gelijk aan ,maar denk niet dat vingegaard kuss in gaat halen gezien hoe hij eruit zag na de streep. roglic reed op gemakje in control en deed sepp niet droppen door zelf aan te vallen die gunt het hem zeker. dat zie je echt aan alles zeker doordat hij gaten liet nergens op sprong en simpelweg op het einde boven kwam als lachende derde . als roglic had gewild was die hier als eerste bovengekomen.
Maar dat is echt de kracht van jumbo die mannen gunnen elkaar wat ipv teveel eerzuchtig te zijn.
08-09-2023 20:22
Hoop echt dat Kuss het volhoudt en op eigen kracht kan winnen!
08-09-2023 19:44
Kelderman deed inderdaad ook een mooie beurt, het moment dat Wilco en Robert samen op kop sleurden op de Tourmalet zag er indrukwekkend uit.

Madrid is verder nog best een eindje, hopelijk houden ze dit podium vast maar de volgorde zou best nog kunnen veranderen.
08-09-2023 20:13
GO GO Sepp!
08-09-2023 20:38
In de Giro heeft hij in de vlakke ritten in de eerste week regelmatig laten lopen en in de Tour viel hij. Als dat niet gebeurt, dan had hij de eerste sinds de jaren '50 kunnen zijn die top 10 reed in alle grote rondes in hetzelfde jaar.
08-09-2023 22:40
vond het vooral mooi dat die andere mannen keken naar sep rogla . nee oke dan moet ik . nee oke dan maar weer . oke nee dan moet ik weer pff klootzakken maar ik begrijp het nee oei daar gaat kuss er achteraan ingehaald. sepp houdt in pff dan moet ik zelf weer. mooi spel wat ze speelden.
08-09-2023 22:28
Dat viel mij ook op. Kuss kwam vrolijk over de finish en nauwelijks getekend leek wel.
Reed met Roglic er ook zou een halve minuut af op het laatst.
08-09-2023 22:49
TJV heeft het ploegenspel perfect gespeeld. Zo zou ik het ook gedaan hebben. Met Vingegaard van wat verder, Kuss als de achtervolging even stil valt, en Roglic als waakhond met zijn sprint voor de laatste paar honderd meter. Krijgt Kuss de ruimte, kan Vingegaard wachten. Komt Kuss in de problemen, dan is daar Roglic nog. En met de 1-2-3 vraag ik me af wie er nog wat wil proberen, en zo ja, hoe ze dat dan gaan aanpakken.
08-09-2023 20:59
Wat mij bizar leek dat was de lijkbleke JV ,als een levend skelet van Buchenwald over de streep reed.
    08-09-2023 21:25
    Zo ziet hij er wel vaker uit. Froome had dat ook geregeld; dan dacht ik die is op sterven na dood ipv in (top)vorm.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine