Schleck: “Weet dat ik onder druk kan presteren”
zondag 11 juli 2010 om 21:33

Schleck: “Weet dat ik onder druk kan presteren”

Andy Schleck bewees vandaag dat Alberto Contador niet zomaar zijn derde eindzege in de Ronde van Frankrijk in de schoot zal geworpen krijgen. De jongste van de Schleck-broers reed op de slotklim samen met Samuel Sanchez weg van de andere favorieten en vloerde de olympische kampioen in de sprint. In het klassement moet hij nu enkel Cadel Evans laten voorgaan.

“Ik voelde me echt goed”, zei Schleck na afloop van de rit. “Op de slotklim ondervond ik geen problemen. Ik dacht even aan een vroege aanval, maar ik heb een plannetje voor deze Tour en ik ga me daaraan houden. Ik heb er geen spijt van dat ik niet eerder ben gegaan. Ik ben hier met een doel: winnen in Parijs. Maar als ik een etappe kan meepikken, dan laat ik dat niet liggen.”

Met de tijdrit op de voorlaatste dag in het achterhoofd wordt de eindzege echter geen sinecure. “Ik weet niet hoeveel met hoeveel voorsprong ik daaraan moet beginnen. Maar als ik de Tour wil winnen, moet ik daar sowieso wel in het geel starten. Maar ik weet dat ik onder druk kan presteren. Misschien heb ik niet zo veel bonus nodig als jullie denken”, klonk het zelfverzekerd.

RIDE Magazine