‘Rujano zet begin volgend jaar punt achter carrière’
zaterdag 22 juni 2013 om 14:36

‘Rujano zet begin volgend jaar punt achter carrière’

José Rujano

foto: Sirotti

José Rujano zal aan het begin van volgend seizoen een punt achter zijn carrière zetten. Dat heeft de Venezolaan zelf aangekondigd in zijn thuisland, zo schrijft het Argentijnse dagblad El Diario de los Andes. Zijn carrière zit zwaar in het slop door zijn vermeende betrokkenheid in een Italiaanse dopingzaak, waarvoor zijn ploeg Vacansoleil-DCM hem voorlopig uit haar wedstrijdselecties houdt.

Rujano koerste niet meer sinds de Ronde van Romandië. Sindsdien zag hij al de Ronde van Italië en de Ronde van Zwitserland in het water vallen, en het is nog maar zeer de vraag of hij de rest van het seizoen op het hoogste niveau nog in actie zal komen namens Vacansoleil-DCM. De pocketklimmer is al die onzekerheid moe en lijkt daarom een punt te willen zetten achter zijn loopbaan.

Zijn laatste doel is de Vuelta al Tachira begin volgend jaar, meldt de Zuid-Amerikaanse krant. De rittenkoers in zijn thuisland wist Rujano al drie keer te winnen, en met een vierde eindoverwinning wil hij in januari in stijl afscheid nemen van het wielrennen. Daarvoor zou hij terecht kunnen bij Gobernación de Mérida-PDVSA, een ploeg met steun van de overheid waarvoor hij dit weekend ook al de nationale kampioenschappen betwist.

RIDE Magazine
RIDE Magazine