Romain Grégoire trekt als Frans kampioen naar Tour de France
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 28 juni 2026 om 17:13 Volg in Google

Romain Grégoire trekt als Frans kampioen naar Tour de France

Romain Grégoire is de opvolger van Dorian Godon als Frans kampioen op de weg. De renner van Groupama-FDJ United kwam na een bijzonder lastige wedstrijd als winnaar over de finish in La-Tour-du-Pin. Paul Lapeira (zilver) en Joris Delbove (brons) mochten mee het podium op.

In Les Vals du Dauphiné, een toeristische en heuvelachtige regio in het departement Isère, vond zondag de Franse titelstrijd plaats. Bij de elitemannen waren er de nodige afwezigen – denk aan Paul Seixas, Julian Alaphilippe, Kévin Vauquelin en Christophe Laporte – maar dit mocht de pret niet drukken. Er stonden immers nog genoeg interessante namen aan het vertrek in La Tour-du-Pin.

De aanwezigen konden zich ook opmaken voor een loodzware wedstrijd. Niet alleen vanwege de bloedhete omstandigheden, maar ook het parcours was bijzonder pittig. De lokale ronde werd namelijk gekruid door de Côte de Bejui (1 km à 6,3%) en de Montée de Saint-Roch (1,9 km à 4,8%). Deze hellingen stonden respectievelijk vijftien en veertien keer op het menu, goed voor ruim 3.200 hoogtemeters.

Door de hitte – met temperaturen tot wel 35 graden Celsius was het zweten geblazen – zag de organisatie zich genoodzaakt om een wijziging aan te brengen in het parcours. De renners moesten zodoende een ronde minder afleggen: de totale afstand van het kampioenschap werd ingekort van 241,8 naar 225,5 kilometer.

Geen maat op Grégoire
Door de combinatie van de hitte en de vele hoogtemeters bleven er maar weinig kanshebbers over voor de Franse titel. Het peloton werd al in een vroeg stadium uiteen gereden. Na een ware afvallingsrace bleven vijf renners over: Grégoire, Lapeira, Delbove, Alex Baudin en Léo Bisiaux.

Voor deze coureurs stond in de finale de Franse titel op het spel, maar er bleek geen kruid gewassen tegen Grégoire. De 23-jarige coureur – recent nog ritwinnaar in de Ronde van Zwitserland – wist met zijn kwaliteiten als puncheur wel raad met de explosieve finale en reed zijn concurrenten onverbiddelijk uit het wiel.

Bekijk hier de finish van Romain Grégoire:

Grégoire greep zodoende op imponerende wijze zijn eerste Franse wegtitel bij de profs. Voormalig kampioen Lapeira werd op gepaste afstand, voor de verrassend sterke Delbove, die Baudin en Bisiaux van de bronzen medaille wist te houden.

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
1 Reacties
Altijd leuk als de Franse kampioen er ook bij is in de Tour. Maar dagsucces zal een ander paar mouwen worden, de laatste dagzege voor FDJ in de Tour is alweer van 2018 geleden.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.