Dubbelslag voor Lukas Kubis op Slowaaks kampioenschap
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 28 juni 2026 om 16:09 Volg in Google

Dubbelslag voor Lukas Kubis op Slowaaks kampioenschap

Lukas Kubis is voor de derde keer in zijn carrière Slowaaks kampioen op de weg geworden. De 26-jarige renner van Unibet Rose Rockets bleek veel te sterk voor de concurrentie en kwam met grote voorsprong als eerste over de finish. Kubis sloeg zo een dubbelslag, want donderdag werd hij ook nationaal kampioen in het tijdrijden.

Het is voor Kubis alweer zijn derde opeenvolgende nationale titel op de weg, want ook in 2024 en 2025 veroverde hij de Slowaakse kampioenstrui. Zijn voorsprong op zijn naaste ‘concurrenten’ – Richard Riška en Samuel Novák – was aanzienlijk.

Runner-up Riška eindigde op bijna vier minuten, Novák moest net geen zes minuten prijsgeven op de ongenaakbare Kubis. Er werden overigens maar drie renners in de daguitslag opgenomen.

Vacek volgt zichzelf op in Tsjechië, primeur voor Gogl
In Tsjechië en Oostenrijk zijn inmiddels ook de nieuwe nationale kampioenen bekend. Mathias Vacek maakte op Tsjechische bodem zijn favorietenstatus waar. De alleskunner van Lidl-Trek – die onlangs nog indrukwekkend rondreed in de Ronde van Zwitserland – reed Tomáš Přidal (2e) en Jakub Otruba (3e) op minuten.

In Oostenrijk was Michael Gogl dan weer aan het feest, en dat is voor het eerst in zijn carrière. Sterker: het is voor de 32-jarige hardrijder van Alpecin-Premier Tech nog maar zijn eerste profoverwinning. Gogl gaf Felix Grosschartner en Marco Schrettl het nakijken.

SK flagNational Road Championships - Slovakia (CN)

JeseníkJeseník (209.36 km)

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
1 Reacties
16:22
Ben benieuwd op hoeveel km ze zijn weggereden gezien de verschillen

Om te reageren moet je ingelogd zijn.