Roglic slaat slag in klassement Parijs-Nice: “Blij met mijn optreden”
foto: Cor Vos
dinsdag 9 maart 2021 om 16:43

Roglic slaat slag in klassement Parijs-Nice: “Blij met mijn optreden”

Primož Roglič wist dinsdag weliswaar de tijdrit in Parijs-Nice niet te winnen, de kopman van Jumbo-Visma is wel de grote winnaar van de klassementsrenners. Roglič eindigde als derde, op zes seconden van ritwinnaar Stefan Bissegger en nummer twee Rémi Cavagna. “Ik ben blij met mijn optreden”, aldus de Sloveen.

“Goh, die klim aan het einde deed nog best pijn”, reageert de topfavoriet voor de eindzege op zijn tijdrit. “Het ging redelijk goed voor mijn gevoel, en mijn tijd is goed. Het is een atypische tijdrit, maar dat past bij mij.”

Voor Roglič is het pas zijn derde koersdag van het seizoen. Dat hij nu al een ereplaats behaalt, zegt hem genoeg. “We hebben laten zien dat we goed voorbereid zijn, en ik kijk uit naar de komende dagen. Ik heb gedaan wat ik kon”, geeft hij aan. “Tijdritten zijn altijd een uitdaging. Ik leer altijd ervan. Het is goed om zo vroeg in het seizoen al een tijdrit te rijden.”

Bissegger en Cavagna bleken sneller dan Roglič. “Ik wil altijd winnen, maar zij zijn sterker. We gaan nu vooruitkijken naar de volgende etappes”, zegt hij. Woensdag wacht een rit met aankomst op Chiroubles van eerste categorie. “Op papier is het een heel zware rit, dus het wordt een lastige dag denk ik.”

RIDE Magazine
12 Reacties
09-03-2021 16:45
Blij is het nieuwe tevreden? ;)
09-03-2021 16:53
Dezelfde tekst als altijd maar de benen zagen er goed uit. Die opmerking over dat een a-typische tijdrit bij hem past vind ik wel weer geestig. Wat mij opviel was dat hij juist beter oogt dan vorig jaar op de vlakke stukken van de tijdrit. Op de klimmetjes was het weer heel sterk. Hij reed op dat eerste klimmetje met 18 kmh omhoog en iemand als Matthews die ook vol reed 13 kmh dus dat korte explosieve heeft hij niet verloren. Morgen weer een test nu met finish bergop.
    09-03-2021 17:32
    Hij had een andere lazer op dan in de tour. Toen had hij een gele lazer op. En die paste toen voor geen meter.
    09-03-2021 18:44
    Nou, als ik op de foto kijk heb ik niet de indruk dat deze echt goed zit. Het valt niet zo op door het viziertje, maar hij kijkt zowat onder het vizier door in plaats van er doorheen. Deze helm is gewoon echt niet geschikt voor hem. Dit is volgens mij ook het Wasp model. Vraag me af waarom ze dan niet met de nieuwste Volante rijden.

    Edit; dit is de Lazer Victor...
09-03-2021 17:13
Ja, Roglic heeft kennelijk het goede gevoel weer teruggevonden. Hij kan hier weer verder mee. Het is nog niet top, maar als hij weer een beter stuur krijgt, dan zie ik hem weer meestrijden voor de bovenste plek.
Morgen wordt een zware rit met een aankomst op zijn maat.
Dat wordt morgen een dubbelslag. Dan kan JV weer in een treintje rijden.
09-03-2021 17:17
Is dat een foto van vandaag? Ziet er verdraaid mager uit! Of scherp, het is maar hoe je het wil bewoorden.
    09-03-2021 17:35
    Is van vandaag, en je hebt gelijk hij oogt zeer afgetraind.
    09-03-2021 17:46
    Hij was vorig jaar qua postuur altijd wat forser dan de 'echte' klimmers, wellicht is de TJV-analyse dat met 1-2 kg minder hij Poga bergop wel kan lossen en daarmee marge voor de tijdrit (waar in die gedachtegang toch niks meer aan te doen is) kan opbouwen.
    09-03-2021 19:43
    Volgens mij kleed dit truitje gewoon een stuk meer af dan zijn Sloveense kampioenstrui. Morgen maar even kijken of ie ook zo dun lijkt. Matthews zag er ook wat chubby uit in het geel.
09-03-2021 17:27
Fenomeen!!
09-03-2021 20:04
Echt een bijzondere man, die Roglic. Hij heeft in interviews iets ongemakkelijks wat het aangenaam maakt. Niet charismatisch of gelikt, maar wel een enorme berg sympathie, zeker voor zijn knechten. Ik ben fan en gun hem nog meer diamanten op zijn toch al bizar mooi palmares.
    09-03-2021 20:14
    Heijboer omschreef dat volgens mij als in de spaarstand gaan gelijk na de inspanning en die persmomenten zo snel mogelijk af te raffelen. Daarbij speelt natuurlijk de taal ook een rol. Verder sluit ik me volledig bij je aan, nu al een schitterend palmares en nog steeds de honger naar meer. Hij heeft trouwens net een lucratieve deal met Tissot afgesloten als hun "ambassadeur". Dus de persmomenten zitten dat soort sponsorovereenkomsten niet in de weg.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine