Roglic herovert rode trui: “Het ging mij niet echt om de ritzege”
Roglic is weer in het bezit van de rode trui - foto: Cor Vos
donderdag 19 augustus 2021 om 18:16

Roglic herovert rode trui: “Het ging mij niet echt om de ritzege”

Winnen deed Primož Roglič dan wel niet op de Alto de la Montaña de Cullera, maar de Sloveen van Jumbo-Visma deed wel uitstekende zaken in het algemeen klassement. Roglič wist met een ultieme jump nog tijd te pakken op zijn grootste concurrenten voor de eindzege.

Roglič was na afloop niet al te sip na het mislopen van een nieuwe ritzege. “Ik ben niet teleurgesteld dat ik hier niet kan winnen. Magnus was gewoon sterker, had duidelijk goede benen en verdiende deze zege. Het ging mij niet echt om de overwinning. Het was vooral zaak om uit te problemen te blijven en een beetje te genieten van de finale. Aan het einde had ik goede benen.”

In het klassement heeft de Sloveen nu 25 seconden voorsprong op zijn eerste belager Enric Mas. Een concurrent als Egan Bernal volgt nu al op 41 seconden, terwijl Mikel Landa (+1m12s), Adam Yates (+1m22s) en Hugh Carthy (+4m28s) nog meer in het rood staan. Roglič wil echter nog niet denken aan de eindzege. “We zullen in Santiago de Compostela zien wie de sterkste is.”

“Er is nog een lange weg te gaan in deze Vuelta, maar dit is wel een begin”, aldus Roglič, die morgen weer vol aan de bak moet in een zware bergetappe naar Balcón de Alicante.

RIDE Magazine
15 Reacties
19-08-2021 18:18
Oohhh Primoz jij kleine jokkebrok.
    19-08-2021 18:23
    hij wilde gewoon een beetje te genieten van de finale. :D
19-08-2021 18:23
Hij testte al eerder op het muurtje de benen en zag denk ik toen al dat Bernal het moeilijk had om zijn wiel te houden. Daarna mooi zich laten meevoeren door Matthews en het Movi blok. Ideale test vandaag, maar meer ook niet. Hij weet als geen ander dat wielrennen bij uitstek de sport is waar een lekkend zwembadje al voor een compleet andere situatie kan zorgen. Dag voor dag bekijken klinkt saai maar is wel de juiste aanpak voor de toppers in het AK.
19-08-2021 18:23
Geen trap te veel gedaan.
19-08-2021 18:27
En Cort de zege gegund. Als ie had gewild had ie die ook nog bij kunnen halen.
    19-08-2021 20:16
    ja, hij heeft geleerd van de Parijs-Nice karma
    19-08-2021 20:28
    Gino zal het nu wel nog oneerlijker vinden.
19-08-2021 18:44
Roglic lijkt deze eerste week duidelijk in de spaarstand te rijden. Hij weet ook dat het in de laatste week pas echt te doen is. En intussen staan zijn concurrenten toch al op flink wat seconden.
19-08-2021 18:52
Een grote ronde win je niet in deze etappe, maar uiteindelijk in de derde week en op de grote cols. Dit zijn de pannekoeken voor de kinderen.

Dan kun je beter niet het achterste van je tong laten zien, en ook beter niet jezelf helemaal binnenstebuiten trekken om 5 extra seconden te pakken. Want wie weet zijn dat wel de inspanningen te veel met het oog op morgen en alles wat nog komt.
19-08-2021 18:53
Nuchtere analyse van Primoz. Mooi ook dat hij Cort Nielsen alle credits geeft.
19-08-2021 19:25
Piemels Roglic duidelijk in vorm de eerste week!
19-08-2021 20:17
Vooralsnog is hij absoluut heer en meester. Ik ben vooral benieuwd hoe primoz zich gaat houden in de veel koudere derde week. Regenachtig en koud weer lijkt roglic minder te liggen.
    20-08-2021 00:05
    Laten we hopen dat het weer de derde week meevalt. :o
    20-08-2021 08:55
    Valt wel mee. Op de schans is het ook bepaald niet tropisch. Dit jaar werd er nog gewoon gesprongen bij -30.
    Hooguit even billenknijpen als het tijd wordt voor de regenjas, maar denk dat ze Primoz inmiddels wel een workshop jasje aan/jasje uit hebben gegeven.
20-08-2021 10:45
Roglic weet dat hij een voorzichtige aanpak moet kiezen, maar blijkt altijd goed om te kunnen gaan met leiderstruien. Nu is het zaak een vluchtersgroep te laten wegrijden die het kan halen, zodat hij relatief ontspannen aan de slotklim kan beginnen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine