Rennersvakbond CPA onderneemt juridische stappen tegen ‘chipsgooier’
Rennersvakbond CPA wil juridische stappen ondernemen tegen de toeschouwer die in de finale van de 14e Touretappe chips gooide in het gezicht van Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard. Dat meldt voorzitter Adam Hansen op X.
Het incident gebeurde op iets meer dan twee kilometer van de streep. Pogacar reed toen al in zijn eentje voorop. Na het bewuste moment, schudt de Sloveen met zijn hoofd, maar hij laat zich er niet door van de wijs brengen. Jonas Vingegaard kreeg overigens ook te maken met de man die eerder met chips gooide naar Pogacar. Bij de Deen gooide de man, met de vlakke hand, namelijk ook nog wat restjes in zijn gezicht.
Volgens Hansen zal de CPA ‘met plezier’ juridische stappen ondernemen tegen de bewuste man. “Dit is disrespectvol en mag niet worden getolereerd”, aldus Hansen op zijn sociale mediakanalen.
The @cpacycling will take legal action against this guy with pleasure due to what he did to both @TamauPogi and @VingegaardJonas. This is disrespectful and will not be tolerated. https://t.co/tJpyz09VSU
— Adam Hansen (@HansenAdam) July 13, 2024
— Cycling out of context (@OutOfCycling) July 13, 2024
Want dat is de beste reactie hierop. Geen zgn aanspreken en Snowflake handelen maar duidelijk één signaal afgeven vanuit het publiek.
Wanneer dergelijke malloten begrijpen dat omstanders hard hierop kunnen reageren wordt het zeker minder. Politie etc? Onvoldoende capaciteit.
De stoere onderliggende boodschap van ‘IK had hem neergehoekt!’ is verder duidelijk hoor: ouwe Rambo dat je daar bent.
Tour nu dik anderhalve week bezig, miljoenen toeschouwers, eerste echte domme Mongolen actie tot nu toe? Moet wel want anders waren er al 8 artikelen en 3 podcasts over verschenen. Ik zou er vooraf voor tekenen denk ik.
Neemt niet weg dat deze tour de verhouding toeschouwers / incidenten behoorlijk meevalt. Maar er zijn nog wel wat finales bergop natuurlijk, wie weet komen de Borats vandaag massaal meerennen etc.
In de Pyreneëen valt de verhouding Fransen / buitenlanders (vooral Spanjaarden) ook nog behoorlijk mee.