Remco Evenepoel zet kers op ’tijdrittaart’ met olympische titel: “Heb nu alles afgevinkt”
foto: Cor Vos
zaterdag 27 juli 2024 om 19:18

Remco Evenepoel zet kers op ’tijdrittaart’ met olympische titel: “Heb nu alles afgevinkt”

Remco Evenepoel beleeft een topzomer. Minder dan een week na zijn derde plaats in de Tour de France, won de Belg vandaag olympisch tijdritgoud in Parijs. “Ik heb weinig woorden”, aldus Evenepoel bij Sporza.

“Dit is heel speciaal. Het is echt uniek. Eerst de Tour en dan dit er nog eens bovenop”, vervolgde de dolblije Evenepoel. “Waar ik het heb gewonnen? Geen idee. Ik had eigenlijk van in de start het gevoel dat ik echt slecht onderweg was. Geloof het of niet, ik mag eigenlijk niet klagen.”

“Op een tussenpunt op vijf kilometer van de meet lag ik ver voor”, vertelt de kersverse olympisch kampioen. “Dus werd er vanuit de auto gezegd om niet meer de zotste risico’s te nemen in de bochten. Hier in de laatste rechte lijn heb ik er nog een beetje van proberen te genieten. Ze zeiden me toen dat ik gewonnen had. Ik heb constant hetzelfde tempo proberen te rijden, zonder echt risico’s te nemen in de bochten. Ik heb ze wel behoorlijk goed genomen. Gelukkig waren de benen goed.”

Nat wegdek
Het parcours in Parijs lag er door de regen nat bij. Verschillende renners gingen daardoor onderuit. “Door naar de vrouwen te kijken, beseften we dat het echt glad lag. Ik denk dat niemand, behalve de jongens die gevallen zijn, risico’s heeft genomen. Ik ben sowieso al niet de renner die de meeste risico’s wil nemen in tijdritten. Het was sowieso glad, in het park met het oranje asfalt was een mottig stuk.”

Evenepoel vond het vooraf moeilijk om in te schatten wat er voor hem mogelijk was in de tijdrit. “Gisterenochtend voelde ik me voor de eerste keer terug top. Op training ging het goed, vanochtend ging het goed. Deze ochtend kwam het gevoel dat ik kon winnen pas echt in mijn hoofd. Het is supermooi wat we doen, het podium met Wout en Filippo delen is speciaal. Met de Tour gingen we niet naar Parijs, maar Parijs is wel naar mij gekomen.”

‘Nul druk’ voor wegrit
Nu hij de tijdrit gewonnen heeft, voelt Evenepoel ‘nul druk’ voor de wegrit. “Dat was er sowieso al niet meer na de Tour. Alles wat er nu nog bijkomt is extra. Dit geeft voor ons beide alleen maar motivatie. De Spelen kunnen al niet meer stuk, we gaan er nog een lap op geven. Het is een oproep aan België om er in alle disciplines extra voor te gaan.”

De tijdritzege op de Olympische Spelen was de laatste tijdritzege waar Evenepoel nog naar op zoek was, na tijdritzeges in de drie grote rondes, op het BK, het EK en het WK. “Het is een einde aan de rij van tijdritkampioenschappen. Ik heb alles nu afgevinkt. Heel speciaal, dit is een mooie kers op een heel mooie tijdrittaart.”

RIDE Magazine
19 Reacties
27-07-2024 19:29
Niet slechts als je op je 24ste je scorekaart met tijdritzeges al vol hebt.
27-07-2024 20:39
Sinds de vorige Olympiade is er alvast veel veranderd.

Toen kwam Evenepoel terug zonder stevige winterbasis van zijn horrorcrash en vielen de criticasters gretig over elkaar heen om hem af te serveren. Het zou nooit iets worden, althans niet in de grote koersen. Menneke voor de B-koerskes, die in geen tijd finaal zou bezwijken onder de vaderlandse druk.

Amper 3 jaar later is er sindsdien bijgekomen: wereldkampioen, wereldkampioen tijdrijden, 2x Luik-Bastenaken-Luik, een grote ronde, podium Tour, 8 GT-etappes, Belgisch kampioen, Belgisch kampioen tijdrijden, 2x San Sebastian er nog bij en nu dus Olympisch goud.

Benieuwd of het sommigen wat heeft geleerd over hoe een jong talent zich kan ontwikkelen.
    27-07-2024 21:07
    Wijsgeer zal u straks de levieten wel lezen.
27-07-2024 20:33
Ons tijdrijderke. Letterlijk alles gewonnen in het tijdrijden.

WK, EK, BK, OS. Tijdrit Tour, Vuelta en Giro.

En als je dit allemaal weglaat is nog 99% van de renners jaloers op zijn palmares. Met Vuelta eindzege, Tour podium, 2x LBL, 3x San Sebastian, wereldkampioen op de weg, etc.

En 24j oud. On-voor-stel-baar. Hoedje af voor een grote mijnheer!
    27-07-2024 20:35
    Idd met al die kampioenschappen zou je durven twijfelen met het palmares van Pogacar maarja die 3x TDF weegt toch enorm
    27-07-2024 20:37
    en nog een vijftal kleinere rondes....
    27-07-2024 21:31
    Niet alleen 3*tdF maar ook een berg monumenten he, voorlopig is Pogacar toch op eenzame hoogte te vinden vrees ik. Fietst ook al veel langer dus dat scheelt ook...
27-07-2024 20:25
Je hoort er ook meteen in: ‘en nu het volgende doel’.

Groots renner, benieuwd of die tourzege er ook nog in gaat zitten voor hem. Het zou toch alleszins moeten kunnen.
    27-07-2024 20:40
    Hij is gewoon de beste tijdrijder van deze generatie die ook wat kan klimmen (en klassiekers kan winnen). Het was genoeg voor een eindzege in de Vuelta, maar de Tour wordt een vette kluif. Het is hem wel gegund!
    27-07-2024 21:05
    Hoe mensen na zijn Tour nog steeds afkomen met "ook wat kan klimmen" is echt hilarisch. Hij was veruit de 3e beste klimmer in de Tour, dan ben je wereldtop bergop.
27-07-2024 19:32
Deze had ik voorspeld en de wegrit gaat hij ook winnen.
27-07-2024 19:38
Ongelooflijke lijst... Subliem!
27-07-2024 19:28
Tijdrit goat
27-07-2024 23:54
Zeer knappe prestatie, laat zien dat hij zich nog steeds weet te ontwikkelen, zowel in fysiek als mentaal opzicht. Er valt nog wel meer af te vinken in de toekomst, heb ik het idee. Prachtige renner!
28-07-2024 06:31
Straf manneke ze! Ik vermoed dat hij deze discipline iets gaat terugschroeven om nog 2 kg van die benen te krijgen om zo vingegaard en pogacar bergop te kunnen volgen, dan is daar die derde plaats ook niet zijn plafond.
27-07-2024 19:54
Topper!!!
28-07-2024 02:36
Deze had ik niet verwacht tegen Ganna en Tarling. Zeee knap.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine