Remco Evenepoel mikt in 2026 op drie van vier grote kampioenschappen
foto: fotopersburo Cor Vos
Niels Bastiaens
vrijdag 13 maart 2026 om 09:15 Volg in Google

Remco Evenepoel mikt in 2026 op drie van vier grote kampioenschappen

We zijn nog maar aan het begin van het wielerseizoen, maar achter de schermen van de teams en nationale wielerbonden worden de planningen voor het hele wielerseizoen alvast rondgemaakt. Ook Belgisch bondscoach Serge Pauwels ging daar de afgelopen weken mee aan de slag, en hij kreeg in ieder geval bevredigend nieuws van zijn beoogde kopman Remco Evenepoel.

Met Evenepoel hebben de Belgen een noodzakelijke kopman in huis die op ieder terrein zijn ding kan doen, zelfs tegen de Sloveense alleskunner Tadej Pogacar. Vorig jaar kroonde hij zich nog tot nationaal, Europees én wereldkampioen in het tijdrijden. In de wegritten finishte Evenepoel toen telkens als tweede na respectievelijk Tim Wellens en twee keer Tadej Pogacar.

Tijdens de winter liet Evenepoel al optekenen dat hij in de toekomst mogelijks minder op tijdritkampioenschappen zou gaan richten. Dat nieuws kreeg Serge Pauwels intussen bevestigd in functie van de vier grote kampioenschappen die aan het einde van 2026 liggen te wachten: het WK wegrit en tijdrit in het Canadese Montreal en de twee Europese kampioenschappen in het Sloveense Ljubljana.

“Remco heeft wel degelijk interesse om het EK te rijden. Maar de individuele tijdrit ligt deze keer iets ongelukkiger op de kalender dan vorig jaar; op de woensdag na het EK wegrit”, zegt Pauwels. “Dat betekent dat het nu vier dagen voor de Ronde van Lombardije valt. Dat kon ook niet anders. Als ze hem de woensdag voor het EK wegrit hadden gelegd, dan zaten renners nog met een jetlag na de WK’s in Canada. Ik begrijp de kalender dus wel, maar het zal wel gevolgen hebben voor Remco.”

“Zijn focus op het Europees kampioenschap zal dus liggen op de wegrit”, bevestigt Pauwels. “Op de wereldkampioenschappen in Canada gaat hij wel terug voor beide titels, hebben we besproken.” De kampioenschappen vallen respectievelijk op 20 en 27 september, en 4 en 7 oktober.


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Tourgids