Remco Evenepoel in ‘goede balans’ naar de Tour: “Gewicht gezakt, power gebleven”
Remco Evenepoel staat volgende week zaterdag zonder koersritme, maar mét het nodige vertrouwen aan de start van de Tour de France. De Belg van Red Bull-BORA-hansgrohe heeft de juiste balans gevonden, vertelde hij aan onder meer Sporza.
“Ik kan me ook klaarstomen op training, ik heb niet per se koersen nodig om klaar te zijn”, aldus Evenepoel, die na Luik-Bastenaken-Luik (26 april) geen rugnummer meer opspeldde.
Voor Evenepoel wordt het zijn derde deelname aan de Ronde van Frankrijk. Bij zijn debuut in 2024 werd hij derde, maar in 2025 stapte hij in rit veertien af, nadat hij in de daaraan voorafgaande etappes al veel tijd had verloren. “Ik kwam toen uitgewrongen aan de start van de Tour, nu zal dat in een goede balans zijn.”
“We hebben het gewichtsverlies op een slimme manier aangepakt. Mijn gewicht is gezakt, maar de power is gebleven. De trainingen zijn vlot verlopen”, die een jaar geleden ‘bijna geen blokken’ kon afwerken op zijn laatste hoogtestage. “Nu heb ik alles kunnen doen, ook in de extreme hitte. Ik ben supertevreden met de evolutie die ik heb doorgemaakt. Ik sta met een heel ander gevoel aan de start.”
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Of bedoel je misschien Evenepoel? Laatste koers 26 April, wint laatste jaren geen rondje meer, lekker verstoppen achter Oumi (wie wil dat niet).
Maar ik hoop op een beste Evenepoel die er is, om te strijden voor 3-5 ak.
Wie is toch die mysterieuze pp? Pauline Prevot?
Dacht dat Contador El Pistolero was.
Op basis daarvan en zn 3e plaats van vorig jaar mag je hem best naast Rev zetten.
In Baskenland kon hij de laatste ritten Seixas bergop volgen en in Romandie zat hij niet gek ver van Pogacar af. Lijkt me logisch dat je een dergelijk stabiel ronderenner als (mede) kopman uitspeelt.
Maakt dat Evenepoel een minder renner? Nee, hij is een veel betere tijdrijden en klassieke renner. Lijkt mij geen discussie over mogelijk. Op rondegebied kun je er echter niet op bouwen aangezien hij podiumplaatsen afwisselt met opgaves en slechte dagen. Voor een grote ploeg als RB dus alleen maar logisch Lipowitz daarnaast te zetten. Die gaat je sowieso een goede klassering opleveren als hij op de fiets blijft aangezien hij heel stabiel is in zijn presteren.
Dat Remco’s aanvallende acties in 5 van de 10 gevallen een voorbode zijn van een totale inzinking wordt nog wel eens vergeten. Of hij dit uit onbezonnenheid of narcisme doet laat ik even in het midden maar achteraf kan hij dan tenminste zeggen het te hebben geprobeerd, plus nog wat verwijten aan wat of wie het lag dat het niet lukte.
Virenque was ook zo’n type renner. Die jongens moet je ook in het peloton hebben maar liefst zo weinig mogelijk.
En hier ook echt alle lof voor.
Remco begint alleen steeds meer Virenque trekjes te vertonen. Misbaar en theater wanneer het hem niet zint en het is de schuld van iedereen wanneer het hem niet lukt.
Hij zal de overwinningen niet meer aaneenrijgen zoals een paar jaar geleden dus misschien wordt het tijd voor een andere mindset. Genieten van wat wel lukt en je niet storen aan wat niet lukt.
Misschien is die tijdrit in de laatste week nog een soort mentaal ankerpunt.
Verwacht wel dat hij en zn ploeg in Barca uit de startblokken gaan vliegen met misschien al geel als resultaat?
Dit alles kan Michaëlla nóg niet tevreden maken, waarop ik hem aanbied voor hem een kort doktersbriefje 'leuke gast, maar tov REVKET glashelder knettergek' te schrijven, daar kan de zielknijpende bijthoutverstrekker vast wel iets aan vastknopen.
Dat levert de beste voorspellingen op immers, wacht maar af.
Evenepoel een alles-of-niets coureur??? Het zal dan een tijd geleden zijn, want de laatste jaren is het in de rondjes proberen te volgen, en als dat niet lukt gaat het koppie naar benee. Ben dan ook benieuwd naar zijn mentale gesteldheid in de tour, want fit lijkt ie aan de start te gaan staan.
Straks horen we Pogacar weer vertellen dat het afwachten is hoe de benen zijn in de bergen, kijken waar hij kan uitkomen in de tijdritten etc... En over die andere favoriet(Vingegaard) mogen we al blij zijn als hij uberhaupt iets zegt :)
En paar dagen geleden. #factcheck
Vandaar mijn zin 'We mogen blij zijn als hij uberhaupt iets zegt'.
Met dit alles wil ik alleen maar zeggen dat meer renners over hum ambities zouden moeten durven praten . En niet als en of en misschien, ,,, zoals er zovelen doen.
De tour moet nog beginnen maar we hebben al weken plezier van hem zonder dat hij ook maar een trap heeft gedaan.
Welk wielerhart gaat hierdoor niet sneller slaan?