Remco Evenepoel geeft met video inkijkje in herstelproces: “Nog veel werk voor de boeg”
foto: Cor Vos
maandag 6 mei 2024 om 10:32

Remco Evenepoel geeft met video inkijkje in herstelproces: “Nog veel werk voor de boeg”

Remco Evenepoel werkt momenteel hard aan zijn herstel na zijn val in de Ronde van het Baskenland. Het gaat de goede kant op met de Belgisch kampioen, maar hij heeft nog wel een lange weg te gaan, vertelt hij in een video op zijn eigen Youtube-kanaal. In het filmpje wordt Evenepoel een dag lang gevolgd tijdens zijn revalidatieproces.

Evenepoel begint de dag op de smarttrainer. Voordat hij ontbijt, werkt hij op de nuchtere maag een training af. Daarbij wordt flink gezweet, want Evenepoel heeft meerdere laagjes aangetrokken om het ‘oncomfortabel warm’ te hebben. Het doel: hitteacclimatisatie. Binnenkort vertrekt de kopman van Soudal Quick-Step namelijk op hoogtestage naar Sierra Nevada, waar het een stuk warmer zal zijn dan in België.

Later op de middag staat er een tweede training op het programma, maar tussendoor gaat Evenepoel nog kijken bij een hardloopwedstrijd van zijn schoonzusje Amira. “Hier heb ik altijd gewonnen vroeger, elk jaar op nieuw. Dat was hier altijd op leven of dood”, herinnert Evenepoel zich lachend. Ondertussen maakt hij tijd om op de foto te gaan met jonge fans en reikt hij medailles uit de podiumlaureaten.

Evenepoel: “Nog veel werk voor de boeg”
Vervolgens moet Evenepoel zelf weer aan de bak. Hij heeft een training van drie uur op het programma staan, die hij ziet als ‘eerste test’. Het is de vraag of hij een stapje terug moet doen of zijn revalidatie op dezelfde manier voort kan zetten. “De schouder is nog een beetje stijf, dus ik voelde me nog niet honderd procent op fiets”, concludeert hij na afloop. “Het gevoel in de benen was dan weer wel goed, maar ik heb nog veel werk voor de boeg. Dat maakt allemaal deel uit van de revalidatie.”

Onderdeel van die revalidatie is ook een bezoek aan kinesist Thijs Hertsens in Antwerpen. Hertsens, die ook Wout van Aert tot zijn cliënten mag rekenen, behandelt Evenepoel en doet enkele stabiliteitsoefeningen met hem. Hij wil hiermee onder andere de mobiliteit van Evenepoels in de Ronde van het Baskenland gebroken schouderblad testen. Tot slot, onderging de Aerokogel van Schepdaal nog een compressie- en ijstherapie.

RIDE Magazine
7 Reacties
06-05-2024 11:30
Mooi inkijkje in hoe zo’n hersteldag eruit ziet. Zo snap je ook meteen waarom dit soort jongens zoveel sneller herstellen dan gewone stervelingen, de omkadering is wel on point. En verder natuurlijk een ijzeren discipline en mindset.
06-05-2024 13:10
Het artikel kon beter afsluiten met de zin: "Slaap lekker, lieve dagboek. Tot morgen.".

Wat een schrijfstijl.
06-05-2024 13:48
Het filmpje gezien, en het valt me zoals wel vaker op dat hij absoluut niet de morfologie heeft van een klimmer. Als je hem vergelijkt met Ayuso en Vingegaard ziet hij er uit als een bodybuilder. Zelfs Pogacar is erg slank in vergelijking met Evenepoel. Hij lijkt qua lichaamsbouw waarschijnlijk het meest op Roglic, maar die staat wel altijd messcherp, en dat is bij Evenepoel zelden het geval. Ik denk dat daar nog wel wat marge opzit.
06-05-2024 12:03
De dag dat deze video werd opgenomen is inmiddels al best een tijdje geleden, de hoogtestage die “over een week begint” is al goed en wel bezig.
06-05-2024 11:20
De vlogjes zijn leuk van de beste jongen, maar is dit nou echt nodig iedere keer wanneer hij een filmpje produceert?
    06-05-2024 13:22
    Nodig niet neen. Maar als er mensen interesse hebben in die filmpjes, en ze worden op die manier op de hoogte gebracht van een filmpje, is daar toch niks mis mee. Net zoals niemand verplicht is naar die filmpjes te kijken, is er ook helemaal niemand verplicht op een post te reageren. Snap je ? Je kunt de pot niks verwijten als je de ketel bent....
    07-05-2024 15:57
    Oei AWestie, durf jij iets negatiefs te zeggen over Remco! Niet doen want dan wordt velosol boos.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine