Remco Evenepoel en Lotte Kopecky zijn Belgisch Sportman en Sportvrouw van het Jaar
Remco Evenepoel en Lotte Kopecky zijn zondag in de schijnwerpers gezet en gekozen als Sportman en Sportvrouw van het Jaar in België. Voor Evenepoel is het de derde keer dat hij deze prijs wint, na 2019 en 2022. Kopecky is pas de eerste wielrenster ooit die deze prijs pakt.
Naast zijn overwinning op het WK tijdrijden in Glasgow won Evenepoel dit jaar ook Luik-Bastenaken-Luik en meerdere etappes in de Vuelta a España. Hij kreeg op het Sportgala duidelijk meer stemmen (721) dan snookeraar Luca Brecel (424) en schaatser Bart Swings (343). Jasper Philipsen was vijfde, Arnaud De Lie achtste en Wout van Aert tiende in de stand.
De laatste vijf jaar werd er altijd een wielrenner Sportman van het Jaar. Naast de drie zeges van Evenepoel was dat ook Wout van Aert, in 2020 en 2021.
Lotte Kopecky
Bij de vrouwen won nog nooit een wielrenster de prijs Sportvrouw van het Jaar, tot dit jaar. Lotte Kopecky moest er onder meer het WK op de weg, twee keer WK-goud op de baan en de Ronde van Vlaanderen voor winnen. Zij kreeg maar liefst 961 stemmen en won daarmee voor basketbalster Emma Meesseman (651) en kunstschaatsster Loena Hendrickx (348).
Alec Segaert werd verkozen tot Belofte van het Jaar nadat hij in 2023 goud won op het EK tijdrijden bij de beloften en zilver greep op het WK tijdrijden voor beloften. Kenny De Ketele werd tweede in de strijd om de titel Coach van het Jaar, na basketbalcoach Rachid Meziane.
🥇 Voor de 1e keer worden twee wielrenners (m/v) Belgisch 🇧🇪 Sportman & Sportvrouw van het Jaar: @EvenepoelRemco & @LotteKopecky
🥇 Voor de 1e keer is een Belgische renster Sportvrouw van het jaar.
🥇 Voor de 23e keer op 57 laureaten (40%) is een Belgische renner Sportman van…
— Jonas Creteur (@jonas_creteur) December 10, 2023
Jasper is een sprinter met Boonen-gehalte en da's dan een kwaliteit waarbij hij dan ook nog het geluk heeft een grote motor te hebben die ervoor zorgt dat hij topprestaties neerzet. De klassiekers gaan voor hem komen zoals hij dit jaar al dicht bij winst was in P-R, maar dus dit jaar nog net niet!
Remco is zoals gekend tijdrijder, klimmer, klassiekercoureur, solorenner en kan tegenwoordig zelfs ook een sprintje winnen. M.a.w. die kerel is gewoon een stuk veelzijdiger en verdient dan ook die prijs méér.
Bij een echte sprinter van dat niveau is het zelfs ergens normaal dat er 10 tot 15 winsten uit komen. Voor een niet-sprinter is dat al heel wat minder normaal en als je dan nog eens wél zoveel wint én dat op zo'n hoog niveau, dan zou ik Jasper als SvhJ toch bizar gevonden hebben.
https://sporza.be/nl/2023/03/16/karel-sabbe-loopt-barkley-marathons-uit-na-ware-thriller-belg-finisht-7-minuten-voor-deadline~1678981792570/
Pfoeh, waar je bij wielrennen al 'overgeleverd' bent is dit nog een ander pak mouwen zeg.
De meest unieke prestatie afgelopen jaar kwam voor mij toch van Brecel. Wereldkampioen snooker worden is in de geschiedenis van de sport heel weinigen gegeven omdat het WK door de lange matchen zo'n uitputtingsslag is. Als je dan op weg naar de titel drie meervoudige wereldkampioenen uitschakelt, waaronder de meest overmatig getalenteerde sporter van de afgelopen drie decennia, dan verdien je wat mij betreft de titel Sportman van het Jaar. Maar misschien ben ik wel 'biased', want ook snooker volg en speel ik al sinds de jaren 90 ;-)
Je kan elke prestatie de hemel in praten en elke prestatie kapot relativeren. Niemand kan claimen dat iemand de juiste of de verkeerde winnaar is, de stemming spreekt voor zich.
Persoonlijk: ik had Sabbe hoger gezet maar ook gewoon omdat ik hem al jaren met veel bewondering volg, ik vond Brecel's prestatie de meest unieke van het jaar maar het etiket "sportman" zou ook bij mij wat wringen.
Zeker als je in je achterhoofd mee neemt dat Evenepoel het middelpunt was in de fusiesoap, met zijn niet bepaald collegiale gedrag jegens zijn ploegmakkers. Waardoor een flink deel van de ploeg een tijd in onzekerheid zat over hun baan.
Evenepoel wint 7x TDF, 6x Giro, 6x WK, 2x San Remo, ,2x RVV, 1x PRoubaix , 12x San Sebastian en 3x Gullegem Koerse.
Ofwel
Evenepoel gaat volgende week op vakantie naar de Bahamas en wordt daar opgegeten door een haai.
Wat zou je dan kiezen?