Remco Evenepoel blaast tegenstand weg op BK tijdrijden
Remco Evenepoel heeft zich tot Belgisch kampioen tijdrijden gekroond. De olympisch kampioen won het BK tijdrijden in Brasschaat met een ruime voorsprong. Florian Vermeersch, die ten val kwam tijdens de tijdrit, en Alec Segaert mochten mee met Evenepoel op het podium.
Net zoals bij de vrouwen was er bij het BK tijdrijden voor mannen een duidelijke topfavoriet. Remco Evenepoel stond namelijk aan de start van het Belgisch kampioenschap tijdrijden. De olympische kampioen kreeg in Brasschaat concurrentie van onder meer Alec Segaert en Florian Vermeersch. Kanshebbers Ilan Van Wilder en Rune Herregodts moesten op het laatste moment verstek geven door ziekte.
Vermeersch tegen de grond
De mannen kregen een tijdrit van 40,2 kilometer voorgeschoteld. Het ging om twee ronden van ruim 20 kilometer. Het parcours was er eentje voor de echte hardrijders. Op voorhand was er dus quasi niemand die rekening hield met een scenario waarin Evenepoel niet Belgisch kampioen werd.

Florian Vermeersch werd – ondanks een val – tweede in Brasschaat – foto: Cor Vos
De eerste toptijd werd neergezet door Vermeersch. De renner van UAE Emirates XRG deed op dat moment maar liefst twee minuten sneller dan de voorlopig snelste tijd. Dat was een sterk staaltje, want Vermeersch ging tijdens zijn tijdrit tegen de grond. Hij kon wel zeer snel zijn weg verderzetten.
Oppermachtige Evenepoel
Toch zou de val Vermeersch nog zuur kunnen opbreken, want de hardrijder was verwikkeld in een spannende strijd voor het zilver met Segaert. Uiteindelijk was het toch nog Vermeersch die zilver kon pakken in Brasschaat. Een sterke prestatie van Vermeersch, die naast vice-wereldkampioen gravel nu ook vice-Belgisch kampioen tijdrijden is.
En het goud? Dat was natuurlijk weggelegd voor Evenepoel. Bij het eerste tussenpunt werd al duidelijk dat niemand in de buurt van Evenepoel ging komen. De olympische kampioen won na de 40,2 kilometer lange tijdrit met meer dan een minuut voorsprong op Vermeersch en Segaert. Voor Evenepoel is het nog maar de tweede keer dat hij Belgisch kampioen tijdrijden is.

foto: Cor Vos
Als je dan komt aanzetten met "maar een titel is een titel zullen we maar zeggen" klinkt het vooral alsof er wat afgunst in je reactie zit.
Als die heel de tijdrit doorrijd krijgen ze 3min aan de broek
Voorspong genomen en dan op het metertje naar de finish
Dan had hij net geen 60 gemiddeld gehaald met jouw kolderverhaal.
4x40sec =160 sec. Of 2min40
En in de tour zal die 110% gaan
Waarom zou zich vandaag dubbel plooien als het enige wat telt de snelste tijd neerzetten is en je als laatste van het pak perfect weet hoe snel je waar moet rijden om u voorsprong te behouden
En 110% is ook niet mogelijk.
Vergelijken met de ITT straks in de Tour heeft geen enkele zin, of zou enkel mogelijk zijn als Pogacar en Vingegaard vandaag ook hadden meegereden.
Wint elk jaar wel nog wat grote wedstrijden en ritten in GT
zelfs niet in staat was om zich in de top 10 te knallen ?......had een geduchte
tegenstander geweest.
Alsof die beter zijn dan segaert en vermeersh