Remco Evenepoel baalt na dubbele pech: “Er had denk ik wel meer ingezeten”
Remco Evenepoel moet het allemaal even verwerken - foto: Cor Vos
zondag 28 september 2025 om 17:08

Remco Evenepoel baalt na dubbele pech: “Er had denk ik wel meer ingezeten”

Het zat Remco Evenepoel zondag bepaald niet mee op het WK wielrennen in en rond Kigali. De Belg zag met Ilan Van Wilder een zeer belangrijke luitenant letterlijk wegvallen en moest onderweg twee keer van fiets wisselen. Evenepoel veroverde nog wel een zilveren medaille, was na afloop toch wel teleurgesteld.

“Er had denk ik wel meer ingezeten, als je ziet wat ik allemaal voor had. Het gebeurde ook echt op de slechtst denkbare momenten”, vertelde Evenepoel na afloop in de mixed-zone aan Sporza. “Ik reed voor Mount Kigali in een put. Mijn zadel was daarna volledig doorgezakt. Dit klinkt misschien heel raar, maar door mijn andere positie op de fiets schoten mijn hamstrings echt volledig in de kramp. Ik kon geen 400 watt meer wegtrappen.”

“Ik moest tijdens de daaropvolgende passage in de feedzone dus van fiets wisselen. Ik zat daarna op mijn derde fiets, maar ik had het gevoel dat mijn zadel niet helemaal hetzelfde stond. Mijn zadel loopt normaal wat naar beneden, maar ik denk dat hij nu gewoon waterpas stond. Ik had daarna echt heel veel last van mijn onderrug. Toen wist ik wel dat mijn zadel te hoog stond.”

Een balende Remco Evenepoel – foto: Cor Vos

“Ik had wel het gevoel dat ik supergoed was”
“Ik moest dus echt wel van fiets wisselen, maar er werd op dat moment net barrage gemaakt en dus moest ik veel renners weer inhalen. Ik voelde me daarna wel beter en kwam zo ook weer terug in de koers. Maar als je dat allemaal opsomt, dan zijn dat veel momenten. Twee keer achtervolgen is iets te veel van het goede. Dat is wel jammer, want ik had wel het gevoel dat ik supergoed was. Ik was gekomen voor de dubbel.”

Evenepoel ging ook nog in op het uitvallen van Ilan Van Wilder, na een zware val in de beginfase van het WK. “Dat was zeker een aderlating. Met Ilan hadden we misschien wel een extra renner in de achtervolgende groep. Dan hadden we met twee renners op kop kunnen rijden, de achterstand kunnen terugbrengen tot zo’n 35 seconden en dan is het opeens een heel andere koers.”

Evenepoel baalt met andere woorden wel van zijn chaotische race, maar kijkt ook alweer vooruit naar het aanstaande Europees kampioenschap wielrennen. “We hebben uiteindelijk wel een goede koers gereden en ik heb er nog veel uitgehaald. Ik ga vanavond nog even met mijn ploegmaats en Oumi (zijn vrouw Oumi Rayane, red.) proberen te ontspannen en dan gaat de focus op het EK.”

foto: Cor Vos

Shirt for ODRC EENDAG
RIDE Magazine
21 Reacties
Ik voeg deze wedstrijd toe op het stapeltje wedstrijden die Remco volgens hemzelf eigenlijk had kunnen winnen als hij niet geplaagd zou zijn door tegenslag…… Da’s beste een flinke stapel onderhand, arme pechvogel.
    17:59
    En dan z'n palmares d'r naast leggen .... Lang niet slecht zou ik zo denken.... Ietskes groter dan jou denkbeeldige stapeltje....

    Maar haal je plezier vooral uit wat je zelf noodzakelijk vind, het typeert de mens die je bent.
17:19
Natuurlijk zat er niet meer in, maar Remco heeft de koers niet kunnen zien zoals wij. Hij kan enkel uit gevoel spreken. Verder heeft hij zichzelf weer van zijn meest dramatische kanten laten zien.
    17:52
    Valt wel mee dan dat een heel deel van de WF-volgers niet dramatisch hard gaan op Evenepoel of Vollering en zich in soms nogal groteske bewoordingen moeten uiten. Aleja qua dramatiek kan het hier vaak ook wel tellen...
17:33
Never nooit niet deze koers kunnen winnen. De winnaar heeft met 100km te gaan het bal geopend en is simpelweg niet te kloppen. Dat gesukkel met die fietsen is weeral een reden om de “wat als” knop in te drukken. Maar wat als Remco nu eindelijk eens beseft dat maar 1 GOAT is?!?!
17:13
Dé vraag van dit WK blijft natuurlijk: wie zette Evenepoel op de vervangfiets van Van Wilder?

Hiermee kan in ieder geval ook de theorie de vuilbak in dat het voor Evenepoel handig zou zijn om bij pech VanWilders fiets te pakken - want dan geraakt hij zeker geen meter meer vooruit.

Pogacar daarentegen zie ik bij pech nog op een damesfiets zonder versnellingen springen en verder racen…
Wat ik vreemd vind is, dat als je zadel inzakt en je geen vermogen meer kan leveren in die positie en van alle kanten ingehaald wordt op de klim, dat je geen enkel moment op de trappers gaat staan terwijl Pogacar ervandoor is.

Pogacar heeft gewoon beetje gespeeld met het groepje achter hem, zuinig rijden en toch de voorsprong stabiel houden. Toen Remco uiteindelijk ging heeft Tadej ook het gas nog even ingedrukt om nog eens 30 seconden uit te lopen.
    17:37
    Als je al in de krampen zit kun je niet zomaar meer gaan staan. Enige optie was om direct te gaan staan na het inzakken van het zadel.
17:27
Hij had wel zijn beste waardes ooit.
17:10
Ja jammer, hij had zeker op het hoogste treetje gestaan
Hij heeft op dit WK veruit voor het meeste vermaak gezorgd. Mogelijk niet op de manier die hij zelf gehoopt had, maar zonder hem was 't dodelijk saai geweest.

Of toch nóg meer dan het dat al was.
17:40
Volgens mij reed hij een minuut dicht na zijn tweede fietswissel. Ik zeg niet dat hij anders had gewonnen, maar we hadden zinder zijn pech wel een spannende finale gehad.
17:50
Och ja, je voelt je altijd bekocht als je door externe factoren niet "eerlijk" je kansen kan verdedigen. Maar of er meer had ingezeten durf ik te betwijfelen. Ws was ie dan met Pogacar overgebleven en dat wat? Belangrijkste is dat hij echt goed is en dat we volgende week en de week erna een re-match hebben.
17:53
We zullen volgende week tijdens het EK zien hoeveel Remco ernaast zit ja of nee.. Feit blijft dat twee fietswissels nooit zullen helpen, maar of hij zonder dit euvel wel bij Pogi had kunnen blijven zullen we helaas nooit weten. Dus ik ga er ook niet naar gissen, dus laat de heren volgende week hun benen nog maar weer eens spreken.

Voorlopig sluit hij een schitterend WK af met Goud en Zilver. :)
Hij was de beste, maar geen geluk helaas
18:02
Je kan dit interpreteren als "Remco zegt dat hij had gewonnen zonder de fietswissels" of als "Remco denkt dat hij dichter in aanmerking kon komen voor de titel". Sinds dat laatste veel dichter ligt bij wat hij zelf zegt, lijkt de interpretatiekeuze simpel.
18:09
Hij heeft op die fietswissels na een prima koers gereden en was best of the rest. En waar zegt hij ergens dat hij wel even zou hebben gewonnen? Dat halen alleen de haters er weer uit.
18:10
Remco had een DQ achter z'n naam moeten hebben. De wijze waarop hij achter de ploegleiderswagens terug kon komen is ongehoord. En dan weer die grote Belgische waffel als dit, dan dat. Hij verkleinde mbv Healy en Skjelmose en eerst nog anderen nergens de achterstand op Pogacar. Deze gast heeft min of meer een solootje van 100 km d'r uit geperst, iig die 66 km. Diepe buiging en respect voor Pogi, zeker ook als je weer het lef hebt om van zover te gaan.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.