Reichenbach dient klacht in tegen Moscon
foto: Sirotti
woensdag 4 oktober 2017 om 12:54

Reichenbach dient klacht in tegen Moscon

Het houdt de gemoederen flink bezig: Gianni Moscon zou tijdens de Tre Valli Varesine zijn FDJ-collega Sébastien Reichenbach bewust ten val hebben gebracht. Waar de Italiaan eerder op woensdag het verhaal ontkende, is de Zwitser duidelijk: “Ik zal een klacht indienen tegen Gianni Moscon, want hij heeft me opzettelijk ten val gebracht”, zegt hij tegen Le Nouvelliste

Afrekening
Volgens Reichenbach haalde Moscon verhaal na een tweet van de Zwitser eerder dit jaar. Toen Moscon in de Ronde van Romandië Reichenbachs ploeggenoot Kévin Reza racistisch bejegende, schreef de Zwitser op Twitter het volgende: “Ik ben geschokt dat er nog altijd dwazen in het profpeloton rijden die collega’s racistisch beledigen. Je bent een schande voor onze sport!”. Naar aanleiding van dat bericht, zou de 23-jarige Italiaan de Zwitser tijdens de koers hebben opgezocht.

“Meerdere renners hebben het zien gebeuren en zijn bereid om te getuigen”, aldus Reichenbach. “Hij heeft zich opzettelijk tegen mij geworpen. De gevolgen hadden veel erger kunnen zijn. Mijn ploeg FDJ heeft me aangemoedigd om klacht in te dienen. Dit is een afrekening voor mijn tweet tijdens de Ronde van Romandië, die tot zijn schorsing heeft geleid. Maar ik had hem toen niet eens bij naam genoemd.” Moscon zelf zei eerder op woensdag dat hij Reichenbach nog nooit in zijn leven gesproken had.

RIDE Magazine
69 Reacties
04-10-2017 14:54
De verklaringen van Reichenbach en Moscon zijn zeer tegenstrijdig, waarbij in de verklaring van Moscon mits goed vertaald ook tegenstrijdigheden zitten. Moscon kan niet zeggen dat hij er niets mee te maken heeft. Met een aan waarschijnlijkheid grenzende zekerheid zijn ze elkaar in de koers tegengekomen/voorbijgestoken etc., en hebben ze schouder aan schouder gereden. Zonder beelden zal de opzet waarover Reichenbach spreekt lastig hard te maken zijn. Tevens is Reichenbach ook niet zo'n geweldige daler en is hij ook regelmatig bij valpartijen betrokken. Al gaat het natuurlijk wel wat ver om zomaar iemand te beschuldigen en zelfs een klacht in te dienen, maar ja ik ben misschien wat naief en ziet Reichenbach zijn kans schoon Moscon (terug) te pakken. De reputatie van Moscon ijlt zowel snel voorbij, jeugdige dwaasheid met kortsluiting in de bovenkamer vermoedelijk.
Emoties in de heetst van de strijd. Benieuwd wat hier uit gaat komen, dadelijk ziet iedere renner zijn kans schoon andere renners te betichten van opzet....
04-10-2017 14:55
@skedel
Zolang we niet weten hoe de vork in de steel zit neem je best niet teveel hooi op je vork, onnodige en opruiende berichtgeving zolang we geen beelden hebben.
04-10-2017 14:56
Binnenkort twittert Te dat hij een paardenhoofd in zijn bed vond, blijkt Moscon vegetariër te zijn.
04-10-2017 14:59
Ja maar ben er nog niet zo zeker van dat er iemand zal durven getuigen tegen de sky armada.
Het is goed mogelijk dat die moscon zich als jonge kerel zich zowat untouchable waant onder de sky paraplu . Zijn vorige schorsing van sky was geen schorsing want het was in zijn rustperiode dus tja daar zal hij niet veel van geleerd hebben. Ik zou er dus niet van verschieten dat het weldegelijk waar is. Spijtig dat ag2r nu niet met bezwarend beeldmateriaal kan afkomen dat zou pas lachen zijn
04-10-2017 15:01
[quote]Romāns Vainšteins - 4 oktober 2017 om 13:18
Wat is duwen hier ? Een kwak of daadwerkelijk een duw ?[/quote]

Maakt dat wat uit, er is een slachtoffer die zijn elleboog heeft gebroken. Je mag het allemaal wel afdoen als moet maar kunnen, zoals je dat ook altijd doet bij iedereen in de wielersport die de rand opzoekt en zelfs die over de rand gaan. Maar als hij echt betrokken is bij de val van Reichenbach om welke reden dan ook, dan is dat meer dan kwalijk en moet daar gewoon een sanctie op staan.
04-10-2017 15:02
Om één of andere reden is er iets fout gegaan bij de berichtgeving van Sporza. Daar quoten ze Reichebach "Moscon gaf me in volle afdaling een duw", maar in het artikel van Le Nouvelliste staat dat Reichenbach zegt "Dans une descente, l'accident aurait pu avoir de plus graves conséquences encore. " Kortom, in een afdaling zouden de gevolgen erger kunnen zijn geweest; het was dus niet in een afdaling.
04-10-2017 15:06
@schipperaar
Het is het woord van Reichenbach tegen dat van Moscon.. Dus goed dat hij het nu niet bij loze aantijgingen laat en aangifte gaat doen want loze beschuldigingen zijn gewoon smaad en/of laster.
Maar ik denk dat je me verkeerd begrijpt of gewoon op de verkeerde persoon reageert.
04-10-2017 15:12
[quote]Ja maar ben er nog niet zo zeker van dat er iemand zal durven getuigen tegen de sky armada.[/quote]

Reichenbach heeft wel Madiot in steun, dat is absoluut geen fan van Sky, die zal wel met de hele ploeg achter zijn renner blijven staan.
04-10-2017 15:16
@skedel
Geintje Skedel, wilde gewoon wat voort borduren op je hooivorken, laten we het gezellig houden.
Al jaren pleit ik voor meer veelzijdigheid bij coureurs, Sagan of Vdp krijg je moeilijk omver omdat ze tegen een stootje kunnen waar anderen al een gebroken sleutelbeen hebben bij een schouderklopje, misschien de breekbaren zoals Steven met schouderstukken uitrusten.
04-10-2017 15:16
@benito u interpreteert fout denk ik. Hij zegt in het franse artikel dat aangezien het in een afdaling was het nog ergere gevolgen zou kunnen gehad hebben.
04-10-2017 15:25
@gebruikersnaam ja madiot ken ik een beetje maar die is van hetzelfde kamp en dus partijdig.
Er zullen andere kampen moeten getuigen maar ja wat als de skytrein hen dan viseert?
04-10-2017 15:32
@Nibs, volgens mij interpreteer ik het , uiteraard, correct, maar ik ben geen expert in het frans. Ben op cyclingnews ook al in verhit debat over de betekenis van deze zin.
04-10-2017 15:35
Ik voel alvast een sisser aankomen mbt de afhandeling van deze zaak.
04-10-2017 15:40
@benito
Het kan natuurlijk twee kanten op, was het in een afdaling dan bedoelt ie dat de gevolgen groter hadden kunnen zijn, waarom weet ik niet want in een afdaling kan je vrij vallen, gaat alleen iets harder.
Was het wel op het vlakke dan doelt ie waarschijnlijk op de ergere gevolgen van vallen in een afdaling maar het lijkt dus meer op het eerste.
Taalmachines hebben weinig nut hier, die snappen niks van klemtonen.
04-10-2017 16:24
De oordelen in de reacties onder dit bericht worden gebaseerd op de hier gepresenteerde informatie. Dat kan je natuurlijk nuanceren (door bijvoorbeeld andere bronnen of zienswijze aan te halen) maar dat hoeft natuurlijk niet.
04-10-2017 16:27
Er wordt veel geduwd en getrokken in het peleton. Als we iedereen daarvoor gaan schorsen blijft er weinig over.
Tenzij er bewust iemand t ravijn in wordt geduwd kan je hier niet zoveel mee in mijn opinie. Beide heren zullen een hekel hebben aan elkaar, en er zal vast wat geduwd zijn, maar ik geloof niet dat Moscon hem bewust een heeft willen doen crashen.
Verder lijkt het mij nuttiger dat de heren van FDJ en Moscon gewoon met elkaar praten in plaats van elkaar kapot te maken als rancuneuze kinderen, voor dit nog verder escaleert.
04-10-2017 16:41
Een duw in een afdaling lijkt mij poging tot doodslag. Het klinkt heel concreet inmiddels, de beschuldiging. Met getuigen.
Laat me raden, na lombardia schorst sky hem tot half februari
04-10-2017 17:03
Schrikbarend, al die goedpraters hier. Volgende Tour moet Roy Curvers ook maar Froome (want betere kansen voor Dumoulin) of Cavendish (verrekening Veelers) een ravijn in duwen?

Racisme, autohangen, à la. Maar iemand van de fiets af duwen op volle snelheid is gewoon poging tot zware mishandeling op z'n minst. (en gezien gebroken elleboog + schaafwonden is het niet bij een poging gebleven) Kunnen een paar notoire bad-boy-lovers hier wel een analogie met twitteraars of hooivorken maken maar wat zien jullie dan? Een ietwat overenthousiast schouderklopje?

Het enige argument tegen het roepen om gevangenisstraf + levenslange schorsing is dat we nog niet zeker weten op basis van deze bronnen wat er echt is gebeurd. Die nuance maakt volgens mij iedereen tot nu toe braaf. Maar niets is zeker! Misschien bestaat die hele Moscon niet en is diegene die we zien Armstrong met wat plastische chirurgie. We weten alleen zeker dat het tegendeel waar is als we hem in levenden lijve zien en aanraken. Net als we deze duw alleen zeker weten als we beelden krijgen, en dan nog niet eigenlijk.

Ik vind dit in elk geval wél zeer aannemelijk, in tegenstelling tot de fantoomplaspauze van Dumoulin in de giro bijvoorbeeld; Reichenbach zou anders geen aangifte doen, er zouden anders geen getuigen zijn waarover men spreekt, er zijn inmiddels al 2 dagen overheen gegaan, en het was Moscon die een rekening open had met Reichenbach- niet andersom. Het punt is: wanneer is iets geloofwaardig genoeg om te beginnen met oordelen? Voor mij is dat punt wel bereikt.

En zelfs al was het pure speculatie, dan nog: dat is waar dit soort fora voor bedoeld zijn, toch?
04-10-2017 17:09
@Benito@Nibs
Zoals de zin loopt, met 'plus...encore', zou ik het ook interpreteren als: het was niet in een afdaling. Anders is dat woordje encore niet nodig.
04-10-2017 17:23
Euh ik heb gedaan wat ik eigenlijk eerst had moeten doen, namelijk het originele artikel lezen.
Er staat weldegelijk in dat hij geduwd werd in de afdaling. Het staat er zelfs 2 keer.
Er staat letterlijk pousse dans une descente en au sol alors q ils etaient en descente.
Dus de zin waarop jullie focusen wordt fout geinterpreteerd.
04-10-2017 17:31
Moscon laat zich op meerdere vlakken van een heel nare kant zien, van racisme (jegens Reza), tot valsspelen (aan auto vasthouden) en agressie (jegens Reichenbach). Dat hij bovendien doet of zijn neus bloedt en de schuld bij anderen ligt, siert hem nog minder.

Ik mag meneer Moscon dan ook niet. Ik ga duimen dat hij gedurende zijn carrière zo min mogelijk wint.
04-10-2017 17:41
@Nibs@Schipperaar@Giradengo
Lijkt er toch op dat ik het bij het foute eind had. Alhoewel de zin "Dans une descente, l'accident aurait pu avoir de plus graves conséquences encore." misschien voor meerdelij uitleg vatbaar is staat elders in het artikel ondubbelzinnig dat het in een afdaling is gebeurt.
04-10-2017 17:44
@girardengo @benito @nibs
Ik interpreteer de zin zoals nibs. Volgens mij is de komma cruciaal (dans une descente, l'accident aurait pu etc.). Zonder die komma zou je de zin kunnen lezen als: 'In een afdaling zou het ongeluk nog ergere gevolgen kunnen hebben. Met komma als: 'Aangezien het in een afdaling was, had het ongeluk nog ergere gevolgen kunnen hebben.'

Inmiddels hebben trouwens ook diverse andere Franstalige media overgenomen dat het in een afdaling gebeurde.
04-10-2017 17:58
@pdc
Wat franse les kan geen kwaad hier, komma vergeten kostte mij een tien vroeger.
Het woord encore lijkt cruciaal hier, nog fungeert hier als de overtreffende trap(duw) lijkt het, prachtig die taalverwarring.
@benito
Ook een d of t in een voltooid deelwoord wordt wel eens over het hoofd gezien, gebeurd nou eenmaal.
04-10-2017 18:01
OK, dat maakt de zaak nog een beetje ernstiger (als het waar is).

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine