Quick-Step Alpha Vinyl heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de Tour of Norway, die morgen in Bergen van start gaat. Voor het algemeen klassement rekent de ploeg op Remco Evenepoel, die voor het eerst sinds zijn zege in Luik-Bastenaken-Luik weer in actie komt. In de sprints is neoprof Ethan Vernon het speerpunt.

Evenepoel gebruikte de afgelopen maand om zich in Spanje voor te bereiden op het volgende deel van het seizoen. De 22-jarige klassementsrenner begon het jaar met etappewinst en een tweede plaats in de Ronde van Valencia. Daarna won hij de tijdrit en het eindklassement van de Volta ao Algarve. Dan volgden zijn veelbesproken elfde plaats in Tirreno-Adriatico en een vierde stek in de Ronde van het Baskenland, voor hij zich voor het eerst aan de Ardense klassiekers waagde. Met succes, want hij boekte met Luik-Bastenaken-Luik zijn eerste monumentale zege.
In Noorwegen keert Evenepoel dus na een trainingsperiode terug in koers. Hij wordt omringd door Kasper Asgreen, Rémi Cavagna, Josef Černý, Zdeněk Štybar en neoprof Ethan Vernon, die wordt uitgespeeld in de sprints. “Noorwegen is geen gemakkelijke wedstrijd. Die twee bergop finishes zijn echt moeilijk en we kunnen daar een aantal grote gaten verwachten”, zegt sportdirecteur Tom Steels. “We zullen zien wat Remco kan doen op die twee beklimmingen, hij is onze man voor het klassement en zal een goede ploeg hebben om hem te ondersteunen.”
De Ronde van Noorwegen staat voor 24-29 mei op de kalender.
12 Reacties
Oef, dan toch een snelle man voor wie Evenepoel een paar lead-outs van anderhalve kilometer kan doen op Noorse wegen. Wat moet zo’n Remco anders in de aanloop naar de koninginnerit?
Gewoon de eerste rit winnen, simpel toch?
Evenepoel gaat hier natuurlijk met speels gemak winnen. In dit soort rondjes heeft hij geen gelijke(n).
Speels gemak winnen?? hahaha wie of wat denk je dat E.poel nu eigenlijk is?paar x een leuke wedstrijd winnen van uit een vlucht
Een grote ronde winnaar gaat hij nooit worden.Leuke renner voor rondjes van een week.leuke renner maar overschat!
En mijn beste Gerard, wat voor rondje denk je dat dit is?
Vanuit een vlucht klinkt een beetje alsof ze hem lieten rijden of de vroege vlucht onderschat hebben. Hij reed er gewoon van weg hoor. Maar goed dit lijkt me een beetje copy-paste braaksel
Tuurlijk Gerard, tuurlijk. En nu vlug je pilletjes en uw bedje in. Hup…
Edit redactie: Bedankt, is aangepast!
Beste Marik,een klein rondje maar hij heeft hem nog niet gewonnen
Remco is de beste.
Hup Remco
En Herman Van Springel was de beste, Jan. Hup, Herman ;-)
Goede ploeg hoor, Evenepoel en Hayter. Wist niet dat die laatste een tussentijdse transfer had gemaakt