Primoz Roglic vraagt zich af welk scenario hem naar de wereldtitel kan brengen
foto: Cor Vos
Youri IJnsen
zondag 29 september 2024 om 09:28

Primoz Roglic vraagt zich af welk scenario hem naar de wereldtitel kan brengen

Primož Roglič bevindt zich in een luxepositie. Wout van Aert is weggevallen bij België en het ontbreekt Nederland aan een tweede échte kopman. Slovenië is het derde topland voor dit WK en heeft met Tadej Pogačar de favoriet in huis. Met Roglič als schaduwkopman. Dat geeft hem speelruimte op momenten dat het stilvalt. De 34-jarige Sloveen neemt de uitdaging graag aan, vertelt hij twee dagen op voorhand op de persconferentie aan onder andere WielerFlits.

Voor de kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe was het WK tijdrijden de eerste wedstrijd sinds zijn gewonnen Vuelta a España begin september. Daar botste Roglič op een zeldzame offday, waarbij hij zelfs werd ingehaald door Filippo Ganna. “Ik voel me goed richting de wegwedstrijd. Hoe ik me voel na 250 kilometer is een andere vraag. Waarschijnlijk minder goed. Maar ik denk er wel over na, hoe ik in die finale moet geraken. Dat is ook het enige wat ik nu en de afgelopen week nog kon doen. Mezelf voorbereiden om er te staan in de finale. Dat is oké verlopen.”

Rogla vormt zondag een ijzersterk duo met Tadej Pogačar. Die laatste noemde het misschien wel het sterkste Slovenië ooit. “Hoe wij zullen samenwerken?”, kaatste de oudste van de twee de vraag terug. “Kunnen jullie ons niet een aantal ideeën geven om het spel met het team te spelen zondag?”, grapt Roglič op kenmerkende wijze. “Het komt neer op de tactieken. Eigenlijk ben ik niet degene die je moet vragen, maar onze coach.” Daarop haakt Uroš Murn in. “Oh, maar ik ben niet de baas. Dat zijn Tadej en Primož zelf. Wie wint maakt me niet uit. Áls we maar winnen.”

Roglič weet alleen nog niet hoe. “Er zijn heel veel scenario’s die kunnen uitkomen en de vraag is hoe we daarop reageren. Als ik naar mezelf kijk… Tadej wint al die eendagskoersen, dus hij is daar een van de besten van de wereld in. Zelf doe ik er maar een paar per jaar, of zelfs geen. Ik zie dit WK daarom als een mooie uitdaging. En dat is ook begrijpen hoe we dat met onze jongens doen. Op papier hebben we enkele sterke namen staan. Maar ik geef de voorkeur aan sterke prestaties op de weg. Dat is het allerbelangrijkste, in welk scenario zich dan ook maar voordoet.”

De sfeer zat er goed in bij de Slovenen – foto: Cor Vos

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
20 Reacties
27-09-2024 08:11
Zolang die jongen van Gianetti niet wint, is het al lang goed voor mij.
    27-09-2024 08:13
    Zwaar leven dan als anti-supporteren jouw manier is van sport beleven …
    27-09-2024 08:19
    Ik weet niet hoe mensen naar het UAE managment kijken en dan zeggen dat het allemaal oké is. Maar OMG Tiktok Armstrong lacht naar de camera dus het is zo oh zo schittermagisch voor de sport
    27-09-2024 09:28
    Gelukkig hoeven we ons geen zorgen te maken over een van de jongens van Plugge.
27-09-2024 09:39
Sorry Youri maar die eerste zin is so krom dat ik 'm 3 keer moest lezen voordat ik denk dat ik weet wat je bedoelt: Roglic zit als schaduwkopman in een luxe positive tov No en Belgie die geen schaduwkopman hebben. Maar wat er letterlijk staat is dat Roglic schaduwkopman is bij een topland omdat Belgie en Nl er geen hebben.

"Primož Roglič bevindt zich in een luxepositie. Door het wegvallen van Wout van Aert en het ontbreken van een tweede échte kopman bij Nederland, is hij de schaduwkopman bij een topland met een van de absolute favorieten in de ploeg"
27-09-2024 08:25
Vroeg gaan primoz ! Samen met remco . Dan zit pogi in de tang
27-09-2024 08:44
Ik zou graag poel weer als wk hebben, maar eigenlijk heb ik nog liever ro. Goh, wat zou dat mooi zijn.
    27-09-2024 08:55
    Zou mooi zijn als ze er samen voor sprinten, zoals een paar keer in Catalonië vorig jaar.
    27-09-2024 09:13
    #teamwilco
27-09-2024 10:36
De manier is natuurlijk dat Pogi REVKET niet lossen kan, die 2e geen à deux wil en om die reden een groepje van een puncheurtje of 4-7 overblijft. Dan is Roglic een gevaarlijke in de spurt.

LBL 2020, zoiets
    27-09-2024 10:47
    Zo'n scenario lijkt me wel een van de leukste opties, al mag ik wel hopen op een minder warrige sprint.
    27-09-2024 10:52
    Als Evenepoel weg raakt met Pogacar, ben ik er eigenlijk zeker van dat hij er samen mee naar de finish rijdt. Die wil zich bewijzen tegenover Pogacar in dit werk en heeft vast zelfs ook nog genoeg vertrouwen in een sprint à deux. Of het realistisch is, is iets anders.

    Evenepoel die ostentatief nee knikt in het wiel van Pogacar, dat gaat echt niet gebeuren hoor jongens.
27-09-2024 11:23
Als Roglic eens WK wil worden, dan zal hij eens moeten aanvallen. En laat dat nu net niet zijn specialiteit zijn.
Zou mooi zijn voor zijn palmares, maar of het de meest attractieve WK zou zijn? Ik denk het niet
    27-09-2024 11:27
    Hoeft niet per se zelf aan te vallen. Gewoon meeschuiven in een gevaarlijke groep, en aan het eind de sterkste of snelste zijn is voldoende.
27-09-2024 08:58
"Door het wegvallen van Wout van Aert en het ontbreken van een tweede échte kopman bij Nederland, is hij [Roglic] de schaduwkopman bij een topland met een van de absolute favorieten in de ploeg." Huh, leg uit svp.
    27-09-2024 09:14
    Het is een wat kromme zin (wellicht dat de schrijver zijn artikel niet heeft nagelezen), die met de toevoeging van het woordje "enige", en het schrappen van "top" iets leesbaarder zou worden. Desalniettemin lijkt het me duidelijk dat er bedoeld wordt dat Slovenië het enige land is dat met zowel een topfavoriet (Pog) als een schaduwfavoriet (Rog) aan de start zal staan.
    Nederland heeft geen tweede topper, en de beoogde tweede Belgische kopman ligt in de lappenmand.
    27-09-2024 09:28
    Mits hij een topdag heeft (maar dat geldt uiteraard voor iedereen die meedoet), is Van Gils dit jaar én in dit soort eendagskoers bijna een garantie op een top 10 plaats, om niet te zeggen top 5.

    Ik vind dat toch erg schaduwkopmannerig, heeft dezelfde factoren nodig als Roglic om te winnen.
    27-09-2024 09:55
    @Leo, je hebt waarschijnlijk gelijk. Alleen is de zin dan niet "wat krom" maar ram fout.
    27-09-2024 10:22
    @platteprijs, ik zou die reactie toch maar wat verbloemen, sommige leden van de redactie gaan nogal moeilijk om met kritiek. De schrijver van de "wat kromme zin" is daar zelfs het schoolvoorbeeld van.
    27-09-2024 11:47
    Zin was bij nader inzien inderdaad niet goed opgebouwd. Heb het herschreven. Dank voor jullie kritieken. Als dat gegrond is, kan ik ervan leren. En ben ik de minste niet, Roel ;-)

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine