Primoz Roglic tien jaar na eerste titel nog eens Sloveens kampioen tijdrijden
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 27 juni 2026 om 08:30 Volg in Google

Primoz Roglic tien jaar na eerste titel nog eens Sloveens kampioen tijdrijden

Primoz Roglic heeft zich vrijdag tot Sloveens kampioen tijdrijden gekroond. De 36-jarige renner van Red Bull-BORA-hansgrohe versloeg twee jonge landgenoten van Bahrain Victorious: Roman Ermakov en Jakob Omrzel.

In en rond Karteljevo moest tweemaal een heuvelachtige ronde worden afgelegd, goed voor een totale afstand van 28,8 kilometer. Op dit parcours was Roglic bijna anderhalve minuut sneller dan de 21-jarige Ermakov. Omrzel, die dus derde werd, eindigde op een minuut en 41 seconden.

Voor Roglic is het zijn eerste zege sinds maart 2025, toen hij twee ritten en het klassement van de Ronde van Catalonië op zijn naam schreef. Daarnaast is het zijn tweede nationale titel in het tijdrijden bij de profs. In 2016 won hij het kampioenschap ook al eens. Tadej Pogacar, die vrijdag niet aan de start stond, heeft in totaal drie nationale tijdrittitels op zijn palmares. De eveneens afwezige Jan Tratnik zelfs vier.

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
1 Reacties
09:15
Primoz kan het dus nog.
Had een beetje het vermoeden dat hij er vanaf de Giro van vorig jaar haast bewust met de pet naar gooide.
Ontevreden over zijn programma. Het niet kunnen aanpassen aan de koersstijl van de nieuwe generatie. De jaren die beginnen te tellen.
Om één van de beste ronderenners vanaf 2000 ineens als een soort fietstoerist de koersen te zien afvinken was in ieder geval geen gezicht. Hopelijk is met deze overwinning de weg naar zijn laatste kunststukje ingezet.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.