Primoz Roglic denkt na over deelname aan Giro d’Italia in 2025
Keert Primoz Roglic in 2025 terug in de Ronde van Italië? De Giro zou volgend jaar Slovenië weer aandoen, wat Roglic weleens kan verleiden tot een deelname. Dat liet hij doorschemeren tijdens een liefdadigheidsevenement van de Primoz Roglic Foundation in eigen land.
Het seizoen 2024 zit er al op voor Roglic. Nadat hij de Giro dell’Emilia en Coppa Bernocchi beide niet uitreed, besloot hij de Ronde van Lombardije over te slaan. “Het was simpelweg goed geweest, ik had mijn tank geleegd voor dit seizoen”, citeert het Sloveense ciol.net de renner van Red Bull-BORA-hansgrohe. “Het was niet optimaal meer, na alle druk van de Vuelta. Ik was niet goed genoeg meer. Daarom was het nodig om het seizoen te beëindigen, rust te nemen en langzaam vooruit te kijken naar het nieuwe seizoen.”
Hoe zijn programma eruit gaat zien in dat nieuwe seizoen, is nog niet bekend. Het is echter geen geheim dat Roglic nog altijd de Tour de France wil winnen, de enige grote grote ronde die nog ontbreekt op zijn palmares. Toch zou hij ook graag deelnemen aan de Giro d’Italia in 2025, aangezien deze ronde volgens de informatie van ciol.net Slovenië aan zal doen. Er zou een rit finishen in Nova Gorica, nabij de Italiaanse grens.
“Op basis van wat ik vandaag heb gezien (qua belangstelling bij het liefdadigheidsevenement, red.), is het nauwelijks voor te stellen wat er gebeurt als de Giro hier langskomt”, is Roglic enthousiast. “Maar ik moet mezelf eerst resetten en een tijdje uitrusten. Daarna ga ik verder nadenken over waar ik volgend jaar zal koersen.”
Als je de ploegen onder de loep neemt is UAE op papier de sterkste ploeg. Bij vislab is er meer cohesie onderling. Soudal is nog een ronde ploeg in ontwikkeling en Red Bull moet na een jaar aanpassen aan primoz nu laten zien dat ze een echte ronde ploeg zijn.
Dit jaar heb ik vooral het wielrennen zijdelings gevolgt. Maar het lijkt erop dat Tadej nu serieuzer is qua voeding, rust, training etc. Als hij dat doorzet dan maakt het eigenlijk niet uit voor welke ploeg jij rijd. Hij gaat toch winnen. Voor de rondes hoop ik echt dat ze bij remco, primoz en Jonas iets uit hun hoed toveren waardoor ze iets extra aan wattages vinden om tadej het vuur aan de schenen te kunnen leggen. Want nog zo'n jaar is niet leuk voor de neutrale kijker, alleen voor tadej fans.
Van UAE reken ik ook op 2 toppers uit het kwartet Ayuso, Del Toro, Almeida, A. Yates.
Visma zal denk ik alles op de Tour zetten, maar alsnog hebben ze dan met Simon Yates, Uijtdebroeks, Kelderman en Kuss 1 of 2 'vrij' voor de Giro.
Voeg daar types als Vlasov, Buitrago, Bilbao, Ciccone en Carlos Rodrigues aan toe en het kan best leuk worden.