Premier Tech stopt per direct als sponsor van Israel-Premier Tech
Premier Tech heeft vrijdagmiddag bekendgemaakt dat het per direct stopt als sponsor van de ploeg Israel-Premier Tech. De Canadese onderneming noemt het ‘onhoudbaar’ om het partnerschap voort te zetten, ondanks de aanstaande rebranding van het team. Het was al bekend dat de ploeg verder zal gaan onder een nieuwe naam en afstand doet van zijn Israëlische identiteit.
De samenwerking tussen Premier Tech en de ploeg begon in 2022, toen het bedrijf instapte als co-titelsponsor. Volgens Premier Tech is de oorspronkelijke reden om het team te steunen ‘overschaduwd tot een punt waarop voortzetting niet langer mogelijk is’. De ploeg, die deze winter zal promoveren naar de WorldTour, kondigde vorige maand al aan dat een nieuwe naam en identiteit in de maak zijn. Het bedrijf bedankt in een verklaring alle renners en stafleden voor ‘vier onvergetelijke seizoenen’ en prijst hun professionaliteit, zowel op als naast de fiets.
De beslissing volgt op een periode van toenemende controverse rond de ploeg. Door de aanhoudende oorlog in Gaza waren er afgelopen seizoen meerdere protesten tegen Israel-Premier Tech, met name in de Vuelta a España. Nadien werd het team ook geweigerd door de organisatie van de Giro dell’Emilia. Co-eigenaar Sylvan Adams, die zichzelf eerder omschreef als ‘ambassadeur van Israël’, heeft zich inmiddels deels teruggetrokken uit de dagelijkse leiding.
Israel-Premier Tech kent een bewogen geschiedenis met meerdere naamsveranderingen sinds de oprichting in 2015 als Cycling Academy Team. Onder de naam Israel Start-Up Nation reed de ploeg in 2020 voor het eerst de Tour de France. Hoe de nieuwe identiteit eruit zal zien, is nog niet bekendgemaakt, maar de ploeg benadrukte onlangs dat het voortbestaan van het project vooropstaat. Een reactie van het team op het vertrek van Premier Tech blijft vooralsnog uit.