Pogacar baalt van motoren die hem hinderden: “Mijn eerste sprint is voor niets geweest”
foto: Cor Vos
zaterdag 15 juli 2023 om 18:35

Pogacar baalt van motoren die hem hinderden: “Mijn eerste sprint is voor niets geweest”

Tadej Pogačar heeft de motards die hem hinderden op de top van de Col de Joux Plane gespaard in zijn eerste flashinterviews. De Sloveen wilde 500 meter van de top Jonas Vingegaard verrassen en zo belangrijke bonificatieseconden pakken, maar twee motoren reden in de weg en dus moest Pogačar zijn sprint staken. Daarna won Vingegaard de bergsprint én de meeste boni’s. “It’s a shame“, aldus Pogačar in de mixed zone.

“Ik denk dat mijn eerste sprint voor niets is geweest, dat is jammer”, aldus de kopman van UAE Emirates, die door de hinder moest gaan zitten en daarna geen puf meer in de benen had om daarna de sprint van Vingegaard te winnen. “Maar het had de uitkomst niet veranderd, denk ik.”

“Die verloren inspanning bleef ik nog wel in de benen voelen, want ik kon niet meer sprinten voor de bonus. Dat heb ik verpest. Maar het is wat het is”, vertelt Pogačar, die onderaan de streep één seconde verloor op Vingegaard. De Deen pakte op de top van de Joux Plane namelijk drie seconden meer dan Pogačar, terwijl de Sloveen er aan de finish twee meer pakte dan Vingegaard.

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
14 Reacties
15-07-2023 18:42
Zijn de Fransen toch ook es onderwerp van gesprek
    16-07-2023 08:07
    Ik lees in het interview geen enkele verwijzing naar Fransen.
15-07-2023 18:54
Parijs is nog ver maar op dit moment denk ik dat de ITT het verschil gaat maken
15-07-2023 19:36
Jonas heeft dezelfde inspanning moeten leveren want hij zat op het wiel toen de motoren Tadej tegenhielden. Het leek dus vooral een mentale tik want daarna liet hij zich verrassen.
Dus wellicht toch een klein mentaal voordeeltje maar ze zijn zo aan elkaar gewaagd dat dat wel eens de doorslag zou kunnen geven . Een tijdrit liegt bijna nooit, daar wint de sterkste. We zullen zien.
15-07-2023 20:01
Ik vind nette reactie van Pogi, zijn die om minder zeuren
15-07-2023 22:02
Nu het toch over de boni's gaat, waarom is de verdeling aan de streep trouwens "10, "6 en "4 seconden? Is dat nog iets traditioneels of random bepaalt.

In de situatie van vandaag zou Pogacar er theoretisch beter aan hebben gedaan om Yates een gaatje te geven, zodat Yates de "6 en Pogacar om de "4 seconden kan sprinten. Nu wint hij slechts "2 op Vingegaard ipv "4 omdat hij voor de hogere daguitslag gaat.

Zou "10,"6, "3 geen betere distributie zijn?
    15-07-2023 22:49
    10 - 5 - 2 ben ik voor. Geen idee waar de huidige verdeling op gebaseerd is, compleet random volgens mij.
16-07-2023 10:42
Het is de schuld van de ASO. Als zij daar hekken hadden geplaatst, was er niets aan de hand geweest. Nu zorgden de 2 motoren ervoor dat de renners elkaar konden inhalen. Als er maar 1 motor had gezeten, was inhalen al onmogelijk geweest. Even optrekken is er volgens mij ook zomaar bij voor de motoren met zo'n mensenmassa om zich heen
15-07-2023 18:43
Jammer dat Wuyts blijft zaniken over de harde labeur van Van Aert.
    15-07-2023 18:47
    verzuurde en vergane glorie, Wuyts wat mij betreft.
    15-07-2023 18:48
    Waar heb jij Wuyts gehoord?
    15-07-2023 19:00
    Hij zal wellicht De Cauwer bedoelen, die er ook niet over ophield. Het was ook een schandalige actie van die motoristen. Echter komen ze met de opmerking dat er veel teveel motoren rondrijden (terecht) maar verzuimen te benoemen dat hun eigen Vangramberen daar ook lekker in de weg rijdt om totaal overbodig commentaar te leveren.
    15-07-2023 20:25
    Klopt, het was De Cauwer, maar hij en Renaat waren het er blijkbaar niet over eens dat hun eigen motor er ook een teveel is in de koers. Renaat vindt blijkbaar van niet, maar mag hier best wat meer zelfkritisch zijn (voor de rest trouwens een uitmuntend commentator, qua taalgebruik en rust op eenzame hoogte).
    16-07-2023 08:19
    Ik heb me gisteren avond vooral zitten ergeren aan Jan Bakelants in Vive le vélo "willen we topsport zijn of folklore". Wielrennen is beiden natuurlijk. Mensen komen naar het parcours om te kijken naar topsport en zich te vermaken. Dat is hetzelfde als het publiek dat naar concerten gaat om naar professionele muziek te luisteren. Je kan van bezoekers op Pinkpop of Rock Werchter toch ook niet verlangen dat ze braaf op een stoel blijven zitten. Die Bakelants zou zich zich beter een job zoeken als saaie boekhouder ipv zijn zure mening te verkondigen over wielrennen op TV.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine