Ploegdokter OPQS: ”Boonen kampt met uitdroging”
maandag 3 december 2012 om 14:27

Ploegdokter OPQS: ”Boonen kampt met uitdroging”

tom boonen

foto: Sirotti

Het gaat op z’n zachtst gezegd niet goed met Tom Boonen. De kopman van OmegaPharma-Quickstep miste onlangs al de teambuilding in Slowakije en zijn eigen ‘Boonen&Friends’-event. Vooralsnog lijkt de seizoensvoorbereiding van ‘de Klassiekerkoning’ nog niet in het gedrang te komen, maar dat de darminfectie die hem tart serieus is moge duidelijk zijn.

“In deze periode een week of tien dagen verliezen is niet erg”, zo vertelt ploegdokter Yvan Vanmol aan Het Nieuwsblad. Vanmol onderstreept wel dat de ploegstage, die Lefevere voor zijn mannen heeft ingepland vanaf 10 december, doorslaggevend is. “Als hij die haalt, loopt hij geen achterstand op.”

Ook echtgenote Lore maakt zich zorgen over de toestand van haar man. “Donderdag werd hij ontslagen uit het ziekenhuis, vrijdag was het beter, maar nu heeft hij weer pijn. Tom is Tom niet, hij is zo slap als een vod en is in drie dagen al vier kilo vermagerd”, laat ze weten. “Het lijkt echt Tom niet, met zijn ogen diep in de kassen.” Vanmol nuanceert dit dan weer enigszins en stelt: “Die vier kilo verloor hij vooral door uitdroging. Dat is geen enkel probleem.”

Boonen zal zijn seizoen op gang schieten in de Ronde van San Luis in Argentinië, waar hij dit seizoen al een rit won. De Ronde van San Luis begint op 21 januari en eindigt zes dagen later.

RIDE Magazine
RIDE Magazine