Philipsen: “Onbegrijpelijk waarom deze aankomst in het parcours ligt”
Nadat Jasper Philipsen eerder deze week drie dagen achter elkaar net naast de etappezege greep in de Ronde van Turkije, schoot hij vandaag voor de tweede dag op rij raak. In Turgutreis verwees hij André Greipel en Mark Cavendish naar de overige podiumplaatsen.
“Het was een zware dag”, vertelde Philipsen naderhand. “Op de eerste klim probeerde Astana de wedstrijd hard te maken. Er ontstonden veel breuken, maar uiteindelijk kwam alles weer samen. Toen alles weer samen was, kregen we met de zijwind te maken. Dus het was nooit echt makkelijk vandaag.”
De 23-jarige sprinter verbaasde zich over de dalende slotkilometer naar de streep. “Ik begrijp niet waarom ze deze aankomst in het parcours hebben gelegd. Er was al zoveel te doen over dalende aankomsten. Ik moet mijn snelheid nog nakijken, maar met zulke risico’s kan er werkelijk van alles gebeuren met lelijke valpartijen tot gevolg.”
Ondanks dat Alpecin-Fenix nog met slechts vier man in koers is, werd Philipsen perfect afgezet. “We zaten zoals we wilden. Aan zulke snelheiden moet je hard van achteren komen en op het juiste moment aangaan. Als je eenmaal de kop hebt, wordt het erg moeilijk voor de anderen om er voorbij te komen. Het komt dan niet op de kracht aan, maar op de snelheid van de benen.”
Bonificaties voor Jay Vine
Ook deed de ploeg goede zaken voor het klassement. Door de bonificaties onderweg te pakken, naderde Jay Vine leider José Manuel Díaz tot op een seconde. “We wilden graag die bonificaties pakken. Het kan een mooie dag worden morgen om voor het klassement te strijden. We hebben maar vier jongens, maar we gaan ons best doen”, aldus Philipsen.
Maar eerlijk gezegd was me dat al langer duidelijk. Organisaties blijven buiten schot, (sommige) renners mogen nog vrolijk zwiepen, duwen en kopstoten uitdelen zonder consequenties, etc. Intussen vloog er ook al weer iemand op "z'n Jakobsens" de hekken in in Turkije, zagen we een move "a la Groenewegen" van Bouhanni die twee dagen erop weer gewoon mee mocht sprinten.
Kortom, UCI bakt er nog altijd niet veel van als het gaat om veiligheid.
Morgen weer de Amstel Gold Race met zijn allen knallen over smalle weggetjes met de nodige obstakels vermoedelijk. Voor veilig en zonder kans op valpartijen moet je op Zwift gaan fietsen.
Neem dan ook de beslissing om niet mee te sprinten.
Natuurlijk zijn de organisatie en de UCI daar verantwoordelijk voor maar de renners zelf ook.