Paul Magnier denkt dat vertrek Remco Evenepoel ook positief kan uitpakken voor Soudal Quick-Step
Paul Magnier schreef zondag de vierde etappe van de Ronde van Polen op zijn naam. Het was de eerste overwinning voor Soudal Quick-Step sinds de aankondiging dat Remco Evenepoel de ploeg gaat verruilen voor Red Bull-BORA-hansgrohe. Bij Cyclingnews vertelde Magnier over zijn ritzege én het vertrek van Evenepoel.
“Het was vandaag een hele zware etappe, met onderweg een paar klimmen waar ik het moeilijk had”, zei de 21-jarige Fransman. “Maar ik had er wel vertrouwen in dat ik iets kon laten zien op het finalecircuit. Ik geloofde erin dat ik vandaag een goed resultaat kon neerzetten. Op het slotcircuit bleef ik maar pushen en zat ik in een hele goede positie. Daardoor kon ik wat energie sparen, en in de laatste 300 meter had ik echt superbenen. Dus ik ben heel blij dat ik hier mijn eerste WorldTour-zege heb kunnen pakken.”
“Het was precies het soort finish dat ik graag heb, echt zoals een klassieker. Ik ben goed in het positioneren op de kasseien, dus ik ben echt trots dat ik deze overwinning met het team heb kunnen behalen”, aldus Magnier. “Ik heb al veel tweede plaatsen behaald – ook nog in de eerste etappe – en ik wilde echt beter doen. Vandaag is dat gelukt.”
Magnier over vertrek Evenepoel
Woensdagochtend, voor de start van de derde etappe, ging Magnier al in op het vertrek van Evenepoel. Hij stelde toen dat Soudal Quick-Step zonder Evenepoel mogelijk andere koerstactieken kan hanteren. “Het is een beslissing van het team, maar het gaat wel een nieuwe deur openen binnen de ploeg”, zei hij. “Remco en ik hadden niet hetzelfde programma, dus voor mij verandert er niet zo veel. Ik hoop gewoon dat alles goed uitdraait voor ons team in de toekomst, en ik hoop ook dat hij een mooie toekomst tegemoet gaat bij zijn nieuwe ploeg.”
Het vertrek van Evenepoel is ‘niet het einde van het team’, aldus Magnier. “Remco is ontzettend getalenteerd, hij heeft het team enorm geholpen, maar het is duidelijk dat er ook andere renners zijn die zich kunnen tonen – zoals Tim en Valentin dat deden in de Tour”, doelt hij op Tim Merlier en Valentin Paret-Peintre. “Misschien wordt het op termijn zelfs iets positiefs. We zullen moeten afwachten wat de toekomst brengt.”
Sportief gezien (zoals Magnier het ook bedoelde) maak ik mij weinig zorgen, dat komt uiteindelijk allemaal wel weer goed, maar qua sponsoring hou ik toch enigszins mijn hart vast als wielerfan, nu Bakala, Specialized en de grote Belgische sponsoren hun voornaamste uithangbord zien vertrekken, zeker met dat die eerste al eerder twijfelde om door te gaan. Want op die manier zou het even goed wél het einde van het team kunnen zijn, als je ziet hoe moeilijk de sponsormarkt ligt momenteel.
Ook Merlier niet. En alle respect voor zijn zeges, maar al die massasprints spreken ook een pak minder tot de verbeelding.
Erg idioot om de prestaties van Evenepoel voor SQS op welke manier dan ook te willen downplayen. Renner die zijn ploeg de afgelopen eigenhandig in de hoogste regionen heeft gehouden, en telkens terugkwam van zware blessures.