Patrick Lefevere: “Paul Magnier stelt vast dat de Giro de Ster van Bessèges niet is”
Patrick Lefevere heeft nog niet kunnen juichen in de Giro d’Italia. De voormalige manager van Soudal Quick-Step zag ‘zijn’ ploeg nog geen enkele etappe winnen in de Italiaanse ronde én er ook nog niet echt dichtbij komen. “Onze Giro was min of meer voorbij toen Mikel Landa viel in de openingsetappe”, schrijft Lefevere in zijn column in Het Nieuwsblad.
“Vorig jaar wonnen we vier ritten in de Giro, op dit moment staat de teller op nul. Laat ons een kat een kat noemen: ik zie niet in hoe dat straks in Rome anders gaat zijn. Jammer maar helaas, onze Giro was min of meer voorbij toen Mikel Landa viel in de openingsetappe. We hebben natuurlijk sprinter Paul Magnier, maar hij stelt vast dat de Giro de Ster van Bessèges niet is. Dat is — voor een goed begrip — absoluut geen verwijt.”
Lefevere vervolgt zijn relaas: “Hij is 21 jaar en rijdt zijn eerste grote ronde. Dan betaal je leergeld. Paul heeft ook zijn deel van de pech gehad in deze Giro. In de etappe naar Napels is hij zwaar tegen de grond gegaan. Om er dan nog een derde plaats uit te slepen: knap gedaan. Vorig jaar is hij zwaar gevallen in de Tour of Britain, waarbij we de impact een beetje onderschat hebben en hem deels uit noodzaak moesten achterlaten in het ziekenhuis. Die crash is in de kleren blijven zitten, maar afgaand op Napels heeft hij die episode nu toch achter zich gelaten.”
“Donderdag was Paul echt zwaar ontgoocheld. Hij zat in principe waar hij moest zitten in de sprint, maar reed toen in een put waardoor zijn ketting eraf ging. Hij kreeg die er snel opnieuw op en finishte nog achtste, waardoor we eigenlijk opnieuw de hoed moeten afnemen. Maar tegelijk is het natuurlijk ook een kans verkeken. (…) In de laatste week zit nog één sprintkans en op de slotdag in Rome zijn de snelle mannen ook aan zet, maar dat zal Paul niet meer meemaken. In principe stapt hij maandag op de rustdag uit de koers. Twee weken zijn op dit moment in zijn carrière meer dan genoeg.”
Montmartre-rit
Tot slot had Lefevere het ook nog even over de Montmartre-rit op de slotdag van de Tour. “Ik kan mij de gedachtegang van Christian Prudhomme en co. zo voorstellen. Zij hebben natuurlijk de massa mensen gezien die daar tijdens de Olympische Spelen had postgevat. Een nieuwe vip op Montmartre en dezelfde prijzen op de Champs-Elysées. Tel uit je winst.”
“Ik vrees dat Tim Merlier weinig in de pap te brokken zal hebben als Wout van Aert en Mathieu van der Poel op dat nieuwe klimmetje hun duivels ontbinden, maar we hebben er natuurlijk nog één die daar zeker wél meekan. Remco Evenepoel kan ineens een rit extra winnen in de Tour”, sloot Lefevere af met een positieve noot.
Tegenwoordig moet een sprinter het vanaf een kilometer of 2-3 voor de finish maar zelf uitzoeken.