Patrick Lefevere denkt dat Lotte Kopecky al nieuwe ploeg heeft voor 2025, haar manager ontkent
foto: Cor Vos
vrijdag 16 februari 2024 om 09:49

Patrick Lefevere denkt dat Lotte Kopecky al nieuwe ploeg heeft voor 2025, haar manager ontkent

Lotte Kopecky zou al een nieuwe ploeg hebben gevonden voor 2025. Daar zinspeelt Patrick Lefevere op in gesprek met Het Nieuwsblad. “Of ik meer weet? Ja, ik denk dat ik meer weet”, stelt de directeur van Soudal Quick-Step en het vrouwenteam van AG Insurance-Soudal. Het management van Kopecky ontkent.

Bij de teampresentatie van SD Worx-Protime voor het nieuwe wielerjaar kwam de transfervrije status van wereldkampioene Kopecky ná het seizoen 2024 uitgebreid ter sprake. De Vlaamse zei dat er ruime interesse is van andere teams. “Voor een goed begrip: ik ben hier supergraag, hoef niet per se weg. Maar misschien is het niet verkeerd om eens nieuwe lucht te snuiven”, gaf ze toen mee.

Lefevere is als eigenaar van een Belgische vrouwenploeg natuurlijk geïnteresseerd in de diensten van Kopecky, maar hij geeft aan dat AG Insurance-Soudal niet de volgende ploeg gaat worden van de wereldkampioene. “Het was een doel om Lotte bij onze ploeg te krijgen, maar ik geloof niet dat Lotte einde contract is”, zei hij volgens Het Nieuwsblad al grijnzend. “Of ik meer weet? Ja, ik denk dat ik meer weet. Maar als renner ben je altijd einde contract.”

Manager Dries Smets van Lotte Kopecky ontkent dat in gesprek met de Belgische krant. “Zij heeft voor volgend seizoen nog steeds geen contract getekend en is dus nog altijd vrij. En zowat elke ploeg uit het vrouwenpeloton heeft al geïnformeerd”, aldus Smets.

‘Groei vrouwenwielrennen gaat ietsje te snel’
Onlangs kwam ook de mogelijke interesse van UAE Team ADQ in Demi Vollering ter sprake, waar een jaarsalaris van een miljoen euro op tafel zou liggen. Lefevere vindt dat geen goede ontwikkeling. “Als er iemand meer geld heeft, dan mag hij ook meer geld uitgeven”, zegt hij.

“Of ik vind dat het te snel gaat voor het vrouwenwielrennen? Ik heb al eens het hele peloton over mij heen gekregen omdat ik zei dat ik niet voor OCMW (gemeentelijke openbare instantie, red.) wilde spelen door 250 euro per maand te betalen aan een renster. Nu zitten we toch al aan een behoorlijk minimumloon. Maar om op de vraag te antwoorden: het gaat ietsje te snel, ja.”

RIDE Magazine
10 Reacties
16-02-2024 12:18
“Het was een doel om Lotte bij onze ploeg te krijgen, maar ik geloof niet dat Lotte einde contract is. Of ik meer weet? Ja, ik denk dat ik meer weet. Maar als renner ben je altijd einde contract.”

Hoe krijg je het uit je mond en waarom schrijf je als journalist deze vaagheid op zonder door te vragen?!
16-02-2024 10:47
Het zou heel goed voor het vrouwenwielrennen zijn als Vollering en Kopecky eindelijk eens tegen elkaar gaan rijden, dus ik juich dit toe.
    16-02-2024 11:41
    Goed voor het vrouwenwielrennen, maar niet zo goed voor Kopecky. Dat realiseert ze zich zelf ook wel, want al de praatjes over 'nieuwe lucht snuiven' ten spijt, is het nog maar twee seizoenen geleden dat ze tegen dit team moest opboksen. Moet ze weer gaan sprinten tegen Wiebes, Reuser proberen terug te halen of rondrijden met in haar wiel een Vollering die kan wijzen op ploeggenotes in de achtervolgende groep.

    Denk dat er een hele grote zak geld klaar moet staan om je die frustrerende situatie op de hals te halen.

    Strikt genomen volgt uit die woorden van Lefevere overigens helemaal niet dat ze al een nieuwe ploeg heeft. Kan net zo goed betekenen dat een verlenging al in kannen en kruiken is.
    16-02-2024 12:10
    Misschien prefereert Kopecky een situatie waarbij ze heel goed is, maar moet buigen voor een overmacht, boven een situatie waar ze heel goed is en niets eens mag koersen.
    16-02-2024 12:23
    Terug naar de situatie van voor haar grote successen. Je denkt dat het een masochiste is?
    16-02-2024 12:30
    Wanneer mag ze niet koersen dan?
    16-02-2024 12:56
    @Oblomov punt is alleen dat niet alleen Kopecky einde contract is maar ook Vollering en Reusser. Dan is het de vraag waar die gaan landen. Reusser schijnt al een tijd weg te willen. Vollering twijfel ik (Specialized zal zich wel hard voor haar maken, maar een miljoen per jaar zal ze ook niet laten liggen).

    Stel dat ze alle drie een andere kant op gaan. Dan kan je je afvragen naar wie Vollering kan wijzen. idem voor Reusser en Wiebes. Dus afhankelijk van waar ze terechtkomen kan het juist heel interessant worden.
    16-02-2024 15:50
    Die laatste zin van Oblomov. Zo scherp (excuses).heb ik hem nog niet gezien.
    16-02-2024 16:50
    @RiccardoRicco
    Voor Vollering geldt precies hetzelfde als voor Kopecky. Je kunt wel gaan en een grote zak geld pakken, maar dan moet je wel tegen SD Worx gaan rijden. Van Reusser zou ik het helemaal bizar vinden als die de illusie heeft dat die solo's nog net zo eenvoudig zullen gaan als SD Worx achter je rijdt voor Kopecky of Wiebes.

    Wiebes is feitelijk nog degene die het meest baat zou hebben bij een vertrek. Die zou beter af zijn bij een sterk team dat bij sprintkansen puur haar kaart trekt.
    16-02-2024 20:03
    [quote]Wanneer mag ze niet koersen dan?[/quote]

    Wanneer Reuser of Vollering vroeger demarreren. Dan zit je daar met je goede benen en moet je na de finish nog doen alsof je 't zo'n Vollering gunt. Over masochisme gesproken.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine