Overtuigende machtsgreep Remco Evenepoel in tijdrit San Juan
Remco Evenepoel - foto: Maximiliano Blanco / Getty Images
woensdag 29 januari 2020 om 00:17

Overtuigende machtsgreep Remco Evenepoel in tijdrit San Juan

Remco Evenepoel heeft op overtuigende wijze de leiding gepakt in de Vuelta a San Juan. De 20-jarige renner van Deceuninck-Quick-Step legde de 15,2 kilometer lange tijdrit met aankomst op de dam van Punta Negra als snelste af in een tijd van 19 minuten en 16 seconden. Het verschil met de concurrentie was groot. Nummer twee Filippo Ganna deed 32 seconden langer over zijn rit tegen de klok.

De individuele tijdrit ging van start zonder Julian Alaphilippe. De nummer twee in het eindklassement van 2019 had zich afgemeld wegens maagklachten.

Thuisrijder Leonardo Cobarrubia zette al vroeg een snelle richttijd neer. De 21-jarige Argentijn mocht even plaatsnemen in de hotseat, maar zijn tijd was niet bestand tegen specialisten als Maciej Bodnar en Nelson Oliveira.

Vice-wereldkampioen Evenepoel vertrok als topfavoriet. Hij reed net als zijn concurrenten op een reguliere wegfiets, weliswaar met een dicht achterwiel. Bij het eerste meetpunt was al duidelijk dat hij goed op weg was. Zijn tussentijd was 36 seconden sneller dan de beste tijd op dat moment. Aan de finish dook hij met een minuut en acht seconden onder de tijd van de 23 jaar oudere Oscar Sevilla, die verrassend aan de leiding stond.

De tijd van Evenepoel zou stand houden, waardoor hij zijn eerste overwinning van het seizoen kon vieren. Het algemeen klassement is na de tijdrit stevig herschikt. Klassementsleider Gaviria – die finishte in barre omstandigheden met veel wind en regen – raakte zijn leiderstrui kwijt aan Evenepoel. Vanwege de weersomstandigheden werd de podiumceremonie achterwege gelaten.

RIDE Magazine
94 Reacties
29-01-2020 09:12
We weten sinds het EK en zeker sinds het WK toch dat Evenepoel bij de beste 8 tijdrijders ter wereld hoort? Op welk plekje is afhankelijk van parcours, vormpiek en vorm van de dag. Om vervolgens euforisch te gaan doen bij een overwinning in San Juan is een beetje kinderachtig - de sportman verdient beter dan dat. We gaan het zien tegen de wereldtop in de grote wedstrijden.
29-01-2020 09:13
Remco zijn uitslag was toch perfect in te calculeren. Dat niemand hier valt over de tijdrit van Oscar Sevilla? Op 42 jaar zeg! Die wint deze ronde met een geweldige uithaal in de bergrit.
    29-01-2020 09:18
    43!
    29-01-2020 10:21
    Ik wil ook wel ffkus vallen over de tijdrit van Sevilla. Fantastisch toch? :)
29-01-2020 09:50
Wat is die jongen goed zeg.
Vraag me niet eens meer af of hij de Giro d' Italia gaat winnen maar met hoeveel minuten.
Remco 'zoefzoef' Evenepoel.
29-01-2020 10:26
@Explorer
Een kritische benadering is steeds op zijn plaats. Hier is dat dan een zekere relativering van de prestatie van Evenepoel. Maar.....
Het klopt volledig dat op WF een kliekje (pubers ?) actief is dat mannelijke en vrouwelijke wielrenners en/of veldrijders heel negatief benadert. Prestaties minimaliseren van diegenen die goed presteren, zeker als het geen landgenoten zijn, of renners net uitlachen omdat ze sportief geklopt worden door betere renners (landgenoten ?). Lachen met emotionaliteit, of met lichaamsbouw enz. enz., uiteraard heel selectief en liefst bij niet-landgenoten. Dit terwijl ze zelf nauwelijks of geen analyse kunnen maken, een kleuterschoolstijl hanteren in hun schrijfsels en volop fouten schrijven. Niemand die hen daarvoor uitlacht. Maar zij daarentegen.
Wie ook actief is op anderstalige sites, zal een groot verschil zien qua benadering en niveau. OK, de Franstaligen kunnen er ook wat van. Maar idiote commentaren worden daar wel gecounterd door anderen, wat hier veel te weinig gebeurt. En op Engelstalige sites is hetgeen hier vaak te lezen valt, absoluut 'not done'. Ik denk aan Cyclingnews, Innerring enz. Daarop zijn ook leden van Wielerflits actief. Dat kan je zien aan verwijzingen e.d. Maar ofwel houden zij zich daar wel gedeisd, ofwel zijn het gewoon de echte wielerliefhebbers die daarop actief zijn.
    29-01-2020 10:29
    Engelse fora wemelen van de sportieve fatsoensrakkers, uitermate boring en daardoor onbezoekbaar. Eveneens krijgen zeikerds hier meer dan voldoende tegengas.
    29-01-2020 10:56
    Dat NL/België gedoe hoeft van mij ook niet (zeker bij MvdP is dat gewoon bizar), maar een bietje reuring in de tent is nooit mis toch? Dat houdt het levendig
    29-01-2020 16:19
    @lightning, ik vind het mooi dat evenepoel een mooie tijdrit neerzet. Maar objectief blijven onder emotie is voor vele die hier reageren erg moeilijk idd. Het beeld van remco als de nieuwe winnaar van alles wat je op de racefiets kunt beleven is nogal dik onderdrukt. Erg jammer voor die jongen, want als het een keer een periode minder met hem gaat(wat zeker gaat gebeuren) om wat voor rede dan ook, zal de 'fenomenale' 'mercxiaanse' remco het zwaar krijgen. Temper de gedachte maar. Andere sites lees ik nauwelijks, als ik lees wat je schrijft kun je de reacties onder een tekstbericht dan maar beter dichtklappen en negeren.
29-01-2020 10:52
Het valt inderdaad op dat zodra het géén Nederlander betreft, de prestaties ineens minder gewaardeerd worden hier. En dat is echt opvallend. Wat dat betreft is het overgrote deel van de Nederlanders hier echt nog een pak chauvinistischer als de doorsnee Fransman in de sport.

Bij MVdP in de Amstel las ik misschien alles opgeteld een handvol 'bemerkingen'. Wat mij betreft heeft Alaphilippe toen gewoon verloren. MVdP heeft enkel gewonnen omdat ze vooraan te veel pokerden. Dat maakt van VdP geen mindere renner, maar is gewoon objectief.

En er moet hier nog maar de naam Remco vallen of je leeft de grootste bagger, en het 'downsizen' van zijn prestaties. Terwijl er veel te zeggen valt voor het feit dat Remco, in tegenstelling tot MVdP, op veel jongere leeftijd reeds meer bereikt heeft op de weg. Een internationale titel, WK medaille, klassieker,... En dat in 1 jaar, en voor z'n 20e. MVdP is wel zo een 5 jaar ouder.

Ook bij Van Aert viel hetzelfde fenomeen op, maar raar raar raar, sinds hij voor een nederlandse ploeg rijdt en daar zeges op het hoogste niveau haalt (2 in tour, 2 in Dauphinée waar alle toppers zijn en in form zijn) wordt hij niet meer geridiculiseerd, zoals dat nog 1,5 jaar geleden het geval was.

Wat zijn Nederlanders toch objectieve mensen.

En bovendien, die overwinningen van VdP in Engeland, o nee niet het WK maar daarvoor, waar iedereen hier lyrisch over was. Was dat niet gewoon tegen Trentin? Die Trentin die geen topsprinter is, nog nooit een klassieker won?

Het in perspectief zien hier geld immer alleen voor buitenlanders, in het bijzonder belgen... Is geen ramp, maar wel beetje ongeloofwaardig.
    29-01-2020 11:05
    Nu scheer jij hier bijna alle Nederlanders over 1 kam. Objectiviteit is hier vaak ver te zoeken, maar er zijn ook best veel genuanceerde lieden te vinden hier hoor
    29-01-2020 11:06
    Zo extreem als jij het hier beschrijft ligt het niet denk ik, maar een kern van waarheid zit er wel in.

    Toch, kijk even naar de Strava gegevens van MvdP tijdens de Amstel, die zijn wel echt heeeel speciaal hoor. En hij lag echt een minuut achter een paar km voor de finish, heb het nog gecheckt.

    De gegevens van Remco zijn ook (angstaanjagend) fenomenaal.

    Bagataliseren van de prestaties van 1 van de 2 lijkt mij vrij ongepast/ridicuul.
    29-01-2020 11:11
    Eensch met 'assen'. Je hebt wel een punt, maar je maakt het te groot
    29-01-2020 11:32
    Mathieu heeft de AGR gewonnen omdat hij bleef rijden.

    Daarnaast is het voor mij vooral de houding van Evenepoel die me stoort. Arrogant ventje, denkt dat ie alles al snapt en weet en doet graag stoer. Bijvoorbeeld bij het wieleroverzicht van Sporza waar hij (en Van Aert) aanwezig waren. dat hij toch even moet zeggen dat Bettiol niet meer weg gaat rijden als het aan hem ligt, omdat ie een grapje maakte over zijn ploeg. Hij mist de nuchterheid die Mathieu en Wout wel hebben.
    29-01-2020 12:34
    Klopt, VDP lag in de Amstel nog een minuut achter op 4 km van het einde. Net als de middelmatige renners die met hem op pad waren.... Er is daar iets erg vreemds gebeurd.
    (en ik ben echt wel fan van VDP).
    Wat dit koersje betreft: voordat Evenepoel eraan deelnam haalde iedereen de schouders ervoor op. Echt geen reden om hier hysterisch over te doen.
    29-01-2020 12:56
    Droogkomisch dat er ineens allerlei teergeteende Nederlanders vallen over een Vlaemsch manneke met juist klassiek Nederlandse trekjes.
29-01-2020 11:35
Mooi dan staat hij nu nog op 36 seconde achterstand ofzo, o nee ze houden zich hier niet aan regels. Alles in het voordeel voor de maffia.
29-01-2020 12:17
Je kan voor of tegenstander zijn. Hij heeft zich als tijdrijder al bewezen maar om een ronderenner te zijn moet hij ook kunnen klimmen. Laat nu hier het schoentje wringen. Als we kijken naar de Ronde van Turkije, kon hij de gemiddelde klimmer amper volgen. Ik zie hier wel nog progressie komen maar de voorsprong die hij op het gebied van tijdrijden heeft tegen de rest zal hij nooit in de bergen hebben. Hij kan constant tempo rijden maar versnellen kan hij helaas niet en daarom zal het moeilijk worden om een grote ronde naar zijn hand te zetten. Al hoop ik natuurlijk van wel :) Maar een ding is zeker een artikel van Remco en er zullen veel reacties komen!

Wat het NL-BE betreft... Het is hier juist expeditie Robinson ...
    29-01-2020 12:55
    en dat hebt je allemaal in jouw glazen bol kunnen zien zeker, zo stellig de toekomst voorspellen .... tja, op hun 20 jaren waren Wout en Mathieu ook al toppers maar enkel in het veldrijden, een niche sport maar ze zijn in die 5 jaar heel wat geevolueerd in meer mondiale sporten en jij kunt van een 20 jarige zeggen hoe hij gaat evolueren als klimmer omdat hij op 19-jarige leeftijd en met enkele overtollige kilo's babyvet niet direct meekon met veel oudere renners op de zwaardere beklimmingen. Straffe kost, waar kan ik zo'n bol bestellen....
    29-01-2020 12:57
    De eerste x dat ik Contador zag versnellen in Paris Nice werd hij een kwartier later door een hem uitlachend peloton ingehaald en achtergelaten. Je weet wel wat ik daarmee probeer te zeggen.
    29-01-2020 13:56
    Ja vorig jaar, dat zeg je goed. Was toen net aan zijn 4de maand als prof bezig. Als je ziet welke progressie hij de maanden nadien nog maakt denk ik dat hij toch voordeel van de twijfel mag hebben...
    29-01-2020 14:23
    Het voordeel van de twijfel dat je een grote ronde gaat winnen? Wat is dat voor redenatie. Een grote ronde win je, of win je niet. Je moet hem verdienen (in ieder geval als 1e finishen). Evenepoel wordt terecht het een en ander aan potentieel toegedicht, maar dat extrapoleren naar niveau over 5 jaar is zowel een denkfout als een niet relevante denkwijze.
    29-01-2020 21:46
    Eindigt daar een halve minuut voor Polanc. Een man die een maand later 14de werd in de Giro en twee jaar geleden 11de. Bovendien woog Evenepoel in die periode 63, en zit hij nu rond of onder de 60.

    Weet je tegen wie Bernal moest klimmen toen die 19 was? Tegen Lambrecht, Egg, Foss... En die had na 10 dagen koers een minuutje voorsprong op de tweede. Duidelijk dat je op die leeftijd al de beste klimmers van de wereld moet kunnen kloppen om later kans te maken he.
29-01-2020 13:53
Sevilla is erg populair bij het 'nieuwe wielrennen' (Evenepoel, Bernal, Loulou...) om samen mee te trainen en op te trekken in de winter.... Vraag me af waarom.
    29-01-2020 14:06
    Omdat ze dezelfde doping willen bedoel je...?
    29-01-2020 21:51
    Uiteraard.
29-01-2020 17:25
Heel benieuwd naar de klimcapaciteiten van Remco dit seizoen. Hopelijk kan hij met de besten mee vrijdag. Daar zit toch het grootste vraagteken. Als hij ook met de besten of net niet met de besten meekan bergop, dan is een (heel) mooi klassement in de Algarve (top 3, want lange tijdrit) en Tirreno (top 5, want kortere tijdrit en beter deelnemersveld) mogelijk. Ongetwijfeld een van de mooiere verhaallijnen dit seizoen.

Ondertussen Mathieu die alles kapotrijdt in de klassiekers, en het wordt nog een mooi voorjaar.

Wat daarna in de Giro gebeurt? Top 3 in de eerste twee tijdritten, en eventueel enkele dagen roze na de eerste tijdritwinst. Zichzelf testen in de bergen. Meteen een klassement rijden of geleidelijk wegzakken? Voorlopig denk ik nog een het tweede om pas volgend jaar een klassement na te jagen. Maar zeg nooit nooit met deze kerel.

Alles staat of valt zoals gezegd met zijn klimcapaciteiten. Kan hij met de besten mee of niet? Vrijdag zal al iets meer duidelijk maken. Ik kijk ernaar uit!
    29-01-2020 19:44
    Voila deel dezelfde mening. Komt daarbij dat ik minder geloof in renners die minder explosief zijn berg op. Ik zie een vergelijking, en zal hier wel commentaar op krijgen, met Miguel Indurain. Tijd pakken in de tijdritten en schade beperken in de bergen.
    29-01-2020 19:52
    Indurain beperkte niks maar besloot welke renner in het wiel mocht blijven hangen voor de etappezege.
29-01-2020 17:28
Ik had gisteren tijdens de livebeelden met die zware donkere wolken en onneweder, stellig de indruk dat aliens in een UFO, Remco zouden gaan up-beamen omdat die extreem kundig is op fietsgebied. Gelukkig is dat niet gebeurd.
30-01-2020 13:10
@RomanVainstains

Engelse forums 'boring' ? Als je bedoelt dat de volgers daar de wielrenners niet op de meest gore en laffe manier trachten te kleineren, of hopen dat jonge wielrenners op hun bek gaan, dan heb je gelijk. Als je het over de inhoud hebt, dan heb je ongelijk. Het niveau is daar veel hoger, met mensen die iets van de wielersport kennen en er ook iets zinnigs kunnen over posten. Zo'n mensen zitten ook op WF. Maar jammer genoeg ook heel wat anderen die hun frustraties menen te moeten uiten en die hun eigen tekortkomingen dan maar projecteren op anderen. En daar wordt jammer genoeg veel te weinig op gereageerd op 'niet boring' WF.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine