Oppermachtige Mathieu van der Poel boekt in Wereldbeker Zonhoven tiende zege op rij
foto: Cor Vos
zondag 7 januari 2024 om 16:10

Oppermachtige Mathieu van der Poel boekt in Wereldbeker Zonhoven tiende zege op rij

Een tien met een griffel voor de seizoensstart van Mathieu van der Poel in het veldrijden. In de Wereldbeker Zonhoven wist de wereldkampioen ook zijn tiende cross van deze winter winnend af te sluiten. De eerste twintig minuten was het nog spannend, maar na een serieuze demarrage was MVDP weg en bouwde hij zijn voorsprong steeds verder uit.

Zonder Wout van Aert (trainingskamp) en Tom Pidcock (ziek) waren alle ogen in het ijskoude Zonhoven natuurlijk gericht op Mathieu van der Poel. De wereldkampioen moest wel van de tweede rij komen, achter onder meer de van een ziekte teruggekeerde Eli Iserbyt. Van der Poel kende een goede start en dook achter Laurens Sweeck, Iserbyt en Joris Nieuwenhuis voor het eerst de beroemde Kuil van Zonhoven in.

Pech was er voor Cameron Mason, die in de problemen kwam en meteen de handdoek in de ring gooide. Vooraan ontstond een grote kopgroep, waaruit Nieuwenhuis, Van der Poel en Sweeck aan het einde van de openingsronde wegreden. Uit de achtergrond kwamen nog wat renners terug, waardoor de wedstrijd open kwam te liggen. Opvallende afwezige vooraan was Lars van der Haar, die rond plek elf koerste op flink wat achterstand. Michael Vanthourenhout ontbrak ook, hij gaf uiteindelijk op.

De beroemde duik in de Kuil van Zonhoven – foto: Cor Vos

Alweer geen maat op aanval Van der Poel
Het was wachten op de demarrage van Mathieu van der Poel. Die volgde na 24 minuten wedstrijd, in de vierde ronde van de acht. Met een serieuze versnelling sloeg hij een klein gat, waarna hij als eerste de Kuil van Zonhoven indook en er ook met een machtsexplosie uitreed. Alle achtervolgers moesten afstappen, waardoor hij direct een flinke voorsprong pakte.

Binnen no time was het gat 20 seconden, al kon Nieuwenhuis nog wegrijden uit die groep met onder meer Pim Ronhaar, Toon Vandebosch, Emiel Verstrynge en Sweeck. Thibau Nys zat ook mee, maar hij viel weg met pech. Vooraan stond er duidelijk geen maat op Van der Poel, die als een kind in een speelgoedwinkel was op het technische parcours van Zonhoven.

Drie rondes voor het einde had MVDP een halve minuut voorsprong op een groepje met Nieuwenhuis, Sweeck, Ronhaar en Vandebosch en die voorgift breidde hij gestaag uit. De duo’s van Baloise Trek Lions en Crelan-Corendon gingen strijden om de twee podiumplaatsen naast de wereldkampioen, maar Vandebosch schakelde zichzelf in de voorlaatste ronde uit door een crash in de Kuil.

Een grote menigte was op de Wereldbeker Zonhoven afgekomen – foto: Cor Vos

Het massaal toegestroomde publiek in Zonhoven gaf de overheersende Van der Poel een grootse ovatie in de slotronde, maar de spanning zat daarachter. Ronhaar nam het initiatief in de strijd om de tweede plek, maar Sweeck en Nieuwenhuis gaven zich niet gewonnen. Laatstgenoemde nam de kop over in de lastige slotfase en zette Sweeck op een gaatje. Op het scherpst van de snede ging de tweede plek zo naar Nieuwenhuis, voor Sweeck en Ronhaar.

Voor Mathieu van der Poel is het zijn tiende overwinning op rij in dit seizoen. Alle tien de wedstrijden die hij reed, sloot de wereldkampioen ook winnend af. Na dit weekend neemt hij een periode van rust van de cross, om op de weg te trainen richting het WK veldrijden en het klassieke voorjaar. In de Wereldbeker Benidorm stapt hij weer de crossfiets op.

Wereldbeker veldrijden Zonhoven 2024
Uitslag mannen
1. flag-nl Mathieu van der Poel in 59m35s
2. flag-nl Joris Nieuwenhuis op 20s
3. flag-be Laurens Sweeck op 22s
4. flag-nl Pim Ronhaar op 29s
5. flag-be Toon Vandebosch op 59s
6. flag-be Eli Iserbyt op 1m11s
7. flag-be Emiel Verstrynge op 1m17s
8. flag-nl Lars van der Haar op 1m39s
9. flag-be Joran Wyseure op 1m55s
10. flag-nl Ryan Kamp op 1m58s

Mathieu van der Poel

RIDE Magazine
17 Reacties
07-01-2024 16:30
Zouden Ronhaar/Nieuwenhuis al spijt hebben van die ene UCI world cup die ze overgeslagen hebben? Hadden ze daar een goed resultaat gereden dan hadden ze nu beiden serieus kans gehad de wereldbeker te winnen.
Ik dacht steeds dat Sven Nys gelijk ging krijgen met zijn aanpak van keuzes maken, maar wellicht gaat hij toch spijt krijgen uiteindelijk....
    07-01-2024 18:47
    Dat kun je natuurlijk helemaal niet zo zeggen. Nieuwenhuis heeft die cross waarschijnlijk niet overgeslagen om een dagje te gaan winkelen met z'n vrienden, maar om een extra training of rustdag mogelijk te maken. Als hij dat niet had gedaan, had hij de afgelopen week mogelijk minder punten gepakt. Wie zal het zeggen...
07-01-2024 16:21
Verwacht dat Iserbyt hier wel zijn wereldbeker heeft gered en dat is toch onverwacht aangezien het er net voor de start allemaal erg slecht uitzag.
07-01-2024 16:32
Wat een demonstratie weer op die zandheuvel. Dit is altijd het mooiste bij veldrijden: als er iets is dat sommigen wel kunnen en anderen niet.
    07-01-2024 16:41
    sweeck reed daar ook elke keer omhoog, maar bleef koppig in 't wiel van nieuwenhuis en/of ronhaar zitten, waardoor hij er niets aan had

    die reed dermate passief dat hij die 2e plaats ook niet meer verdiende
    07-01-2024 19:30
    @chippen: Dat was ook mijn idee, ik was er zeker van dat Sweeck die passage zou gaan gebruiken in de laatste ronde om bij de Trek Lions weg te rijden, vreemd dat hij daarvoor de kop niet overnam.
07-01-2024 16:50
Zoals hij er dan uiteindelijk weer vandoor ging, man man wat prachtig om te zien!
07-01-2024 19:26
Van der poel trok 1 keer zijn schoen strak en weg was ie…vraagje aan de Belgen en vooral aan de verslaggevers….waar zijn de 3 toppers die er nooit zijn geweest…in vervolg geen onzin meer gaan verkopen…de media zorgen er ook voor dat bepaalde zgn supporters gek gaan doen als de hele wedstrijd over Wva gaat.
    07-01-2024 20:01
    Je hebt perongeluk nog naar een cross van een week geleden gekeken? Wva was er vandaag niet bij en ik heb zijn naam niet echt gehoord op de vlaanders.
07-01-2024 20:24
Zandporno! ©Vanbelleghem
07-01-2024 23:15
Man zet 1x aan en poef weg.....werkelijk ongekend. Wat moet dat toch vervelend zijn voor de rest. En dan ook nog rustig zeggen dat hij niet teveel energie wilde verspillen...lol

Als MvdP een uur zou doortrekken rijdt hij alles op een hoop van minimaal 3 minuten.
07-01-2024 20:05
Daarom zeg ik ook …als hij niet mee doet hebben ze in België nog steeds over Wva…en over de zgn top 3 die er nooit heeft bestaan.
    07-01-2024 20:19
    Niet veel van gemerkt alleszins ik denk dat je daar dan te gefixeerd op bent, als vdp er niet bij is zal zijn naam ook wel geregeld vallen lijkt mij, ze moeten immers een uur volgeluld krijgen.
07-01-2024 20:30
Ik zou wel eens één zo'n been willen hebben.
    07-01-2024 21:49
    Nooit is er een betere crosser geweest…geen twijfel meer mogelijk…dat ene been kan hij zelfs missen…
    07-01-2024 22:54
    Geeft teveel onbalans tenzij je als een flamingo door het leven wil.
07-01-2024 20:02
Dat is één ronde doortrekken en de rest wat controlerend rijden, niks aan te doen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine