Openingsrit O Gran Camiño geannuleerd na sneeuwval, Vingegaard behoudt drie seconden
Update De eerste etappe van de O Gran Camiño is geannuleerd. In de finale van de rit begon het steeds harder te sneeuwen, waarna de wedstrijd met nog zo’n twintig kilometer te gaan werd stilgelegd. Er is geen winnaar en klassementsleider uitgeroepen. Wel behoudt Jonas Vingegaard de drie bonificatieseconden die hij pakte bij een tussensprint pakte.
Gianni Moscon (Astana Qazaqstan) en Sebastian Schönberger (Human Powered Health), twee van de vroege vluchters, reden in de finale samen met de overgestoken Vicente Hernaiz (Rádio Popular – Paredes – Boavista) net voor het peloton uit. Dat peloton zette de voet aan de grond toen het alsmaar harder begon te sneeuwen.
Tourwinnaar Jonas Vingegaard sprak even met de wedstrijdcommissaris, waarna de renners omkeerden. Zij reden terug naar finishplaats Sarria, waar de karavaan net wat eerder al over de streep was gekomen. Daar begon de zon op dat moment overigens weer door te breken.
De drie koplopers reden nog een stukje door, de laatste klim van de dag op. Uiteindelijk stopten ook zij, waarna ze in volgwagens stapten.
De podiumceremonie is opgeschort. Er is geen winnaar uitgeroepen. De jury moet nog beslissen of de resultaten van de berg -en tussensprints wel geldig zijn. Jonas Vingegaard won vroeg in de etappe de eerste tussensprint en pakte daarmee drie bonificatieseconden.
Update (18.19 uur):
De organisatie laat in een communiqué weten dat er geen rituitslag en algemeen klassement wordt opgemaakt. Alle renners starten vrijdag in dezelfde tijd, maar de donderdag vergaarde bonificatieseconden worden na afloop van de tweede etappe nog van de tijd afgetrokken. Vingegaard begint dus met een virtuele voorsprong van drie seconden op de meeste van zijn concurrenten aan de tweede etappe. Ion Izagirre heeft twee bonificatieseconden gepakt, terwijl Rohan Dennis eentje meesnoepte.
Vingegaard leidt door de gewonnen tussensprint in het puntenklassement, terwijl Francesco Gavazzi aan kop gaat in het bergklassement. Er wordt geen gele trui uitgereikt, noch een witte.
Het idee is aardig, bijna te overwegen voor een levensveranderende touroverwinning, maar in de Gran Camino lekker de bus in.
Op alle vragen dient het antwoord Ja te zijn. De eerste helft van de vorige eeuw ligt al heel lang achter ons. Ook qua arbeidsomstandigheden mag de wielerprof met de moderne tijd mee.
Ergens wel ongelukkig dat het net de man is die virtueel 3" voor het peloton uitreed.
Je kunt ook zaken bekijken niet puur vanuit je eigen perspectief. Daarom, je kunt er dus ook voor kiezen niet wielrennen te volgen... ook geen ergernis.
Trouwens, alle of zoveel mogelijk macht weghalen bij renners en ploegenis ook iets vreemds. Het is een samenwerking tussen de organisaties, geen totalitair regime. Zonder renners geen ploegen, zonder ploegen geen UCI. Zonder al dat geen wielrennen en dus uiteindelijk geen irritatie van jouw kant.
Het lijkt me sowieso niet echt een goede ontwikkeling als renners en ploegen zelf maar het heft in eigen handen gaan nemen en gaan werkweigeren wanneer het ze het toevallig het beste uit komt. Glijdende schaal dit waar ook gigantisch misbruik van gemaakt kan gaan worden.
Sowieso ben ik wel groot voorstander van het weghalen van zo veel mogelijk macht en zeggenschap bij de ploegen en renners. De ploegen en renners kunnen bestaan bij gratie van de UCI en organisatoren, en zeker niet andersom.
De werkgever moet jou alle middelen beschikbaar stellen om dit mogelijk te kunnen maken.
Kan hij dat niet, dan mag je het werk weigeren.
En dat de ploegen bestaan in gratie van de UCI en organisatoren is een beetje kort door de bocht.
Waarom denk je dat de Giro veel TT kilometers dit jaar heeft. Juist om RE te lokken. Dus de organistaie heeft wel degelijk ook de ploegen nodig. Krijgt hij niet de beste renners aan de start, dan devalueert zijn koers.
Vingegaard heeft zich logischerwijze als patron van het peloton opgeworpen, maar wees maar zeker dat hij niet enkel namens Jumbo sprak.
Jammer voor de vluchters, maar anderzijds: Moscon heeft ook nog maar net zijn sleutelbeen gebroken - die kan een nieuwe tegenslag ook wel missen als kiespijn en zal dat wellicht wel snel beseffen.
'Werkweigering' is hier trouwens echt compleet naast de kwestie. De werkgever van een renner is zijn ploeg, en die stonden hier gewoon aan dezelfde kant. Met de UCI of de organisatie bestaat helemaal geen werkgever-werknemerrelatie oid.
@bahamontes waarschijnlijk pak u zelf met 10 graden zon nog de auto naar de bakker. Tobbert
Dat het opklaarde 5 minuten nadat ze voet aan grond zetten maakt het er wat lullig uitzien, maar was niet te weten door de renners en veranderde ook weinig aan hun algemene onderkoeldheid.
Zoals Yeez al aangeeft, is het weer in Galicie zeer onberekenbaar. Zeker in de winter, kunnen stormen en buien ineens uit het niets komen opzetten.
Uiteindelijk ben je als renner toch echt eindverantwoordelijke voor je eigen veiligheid. Als je het te gevaarlijk vindt ga je toch lekker stapvoets naar beneden..? Niemand die je tegenhoudt hoor.
Zalig zijn de onwetenden, zo blijkt al na 51 reacties op Wielerflits.