Oost-Duitsland wil start Tour de France organiseren in 2030
Met Florian Lipowitz heeft Duitsland een nieuwe wielerster - foto: Cor Vos
vrijdag 8 augustus 2025 om 15:37

Oost-Duitsland wil start Tour de France organiseren in 2030

Vindt het Grand Départ van de Tour de France in 2030 plaats in Oost-Duitsland? Het zou zomaar kunnen. Tijdens de voorbije Ronde van Frankrijk voerden organisatoren uit Oost-Duitsland al een eerste gesprek met de Tourorganisatie, heeft mede-initiatiefnemer Andreas Prokop laten weten aan persbureau dpa.

Een officiële aanvraag is nog niet gedaan, maar de deelstaten Saksen, Saksen-Anhalt en Thüringen zijn al bezig om deze voor te bereiden. Daarnaast zijn er al sponsoren gevonden om de eerste stappen te financieren. “De volgende stap is een bezoek aan Parijs om de aanvraag te bespreken en de vorm ervan te verduidelijken”, aldus Prokop, die benadrukt dat tijdens de eerste bespreking duidelijk is geworden dat een Duitse aanvraag een grote kans van slagen zou hebben.

Het plan zou zijn om drie etappes te organiseren in Oost-Duitsland. Volgens Der Spiegel zou de eerste etappe van Dresden naar Gera kunnen voeren via het Ertsgebergte. De Steile Wand van Meerane (300 meter aan 12,3%) – bekend uit de voormalige Vredeskoers – zou dan onderdeel van de route kunnen zijn. Op dag twee zou mogelijk een tijdrit volgen van Halle naar Leipzig. Wat rit drie betreft, wordt gespeculeerde over een rit van Erfurt naar Maagdenburg.

RIDE Magazine
11 Reacties
08-08-2025 15:44
Leest alsof Oost-Duitsland nog een land is haha. We zeggen toch ook niet Oost-Nederland wil de start van de Tour organiseren. Gewoon Duitsland, dat is het land, niet Oost-Duitsland.
    08-08-2025 15:51
    Er had moeten staan: oosten van Duitsland.
    Ik vond het ok raar staan in de kop, maar als je het artikel leest vind ik de kop weer best logisch. Dit is een SED/AfD-feestje.
    08-08-2025 16:23
    de koude oorlog zit nog wel tussen de oren, of zit weer tussen de oren...
    08-08-2025 19:28
    Klopt. Slordige journalistiek. Ten tijde van de DDR zeiden wij in Nederland 'DDR' of 'Oost-Duitsland'.
    Enig historisch besef mag men best verwachten van een journalistiek medium.

    Zo, en nu ga ik aan de pasta (met veel groente!)...
08-08-2025 17:00
Liggen de startplaatsen voor 2026 tot 2029 allemaal al vast?

Of wachten ze bewust tot 2030... Zou best kunnen dat Pogacar en Vingegaard tegen dan niet meer in het Tour-peloton te vinden zijn en een Duitse overwinning erin zit, met renner (Lipowitz) en/of ploeg (Redbull).
08-08-2025 16:05
Ik woon in Dresden. Dat lijkt me fantastisch!
    08-08-2025 21:43
    Goede stimulans voor het toerisme in Saksen.
    09-08-2025 09:50
    Dat je een Oost-Duitser bent? Zo fantastisch leek me dat toch niet hoor :-)
08-08-2025 16:15
ach weidel even in de auto met prudhomme, best wel grote bier brouwers te vinden die dit sponseren
09-08-2025 11:35
En dan. Dan een rustdag en vliegen? Terwijl je vanuit daar best nog een paar ritten naar Frankrijk kunt maken met mooi middelgebergte.

Reacties zijn gesloten.