Ook Sepp Kuss en Cian Uijtdebroeks tegen de vlakte in Burgos: “Weinig tijd om te herstellen”
Foto: Cor Vos
woensdag 7 augustus 2024 om 08:29

Ook Sepp Kuss en Cian Uijtdebroeks tegen de vlakte in Burgos: “Weinig tijd om te herstellen”

Visma | Lease a Bike lijkt al het hele jaar te zitten in de hoek waar de klappen vallen, en dat was in de tweede etappe van de Ronde van Burgos niet anders. Al vroeg in de etappe moest het Brits talent Ben Tulett de strijd staken en even later zag het Nederlands WorldTeam met Sepp Kuss en Cian Uijtdebroeks twee belangrijke pionnen tegen het asfalt gaan.

Met nog 35 kilometer te gaan tot Ojo Guareña ging het mis voorin het peloton. Nairo Quintana ging als eerste tegen de vlakte, nadat hij op een smalle weg in contact kwam met een andere renner. De Colombiaan nam minstens een vijftiental renners mee in zijn val. “Sepp Kuss en Cian Uijtdebroeks lagen erbij. Dat is natuurlijk verre van ideaal”, vertelt ploegleider Marc Reef in een persbericht. “Gelukkig konden beiden met behulp van Julien Vermote en Edoardo Affini snel terugkeren in het uitgedunde peloton.”

Kopman Kuss kwam uiteindelijk wel geruststellend in dezelfde tijd als winnaar Caleb Ewan binnen. “Daar zijn we natuurlijk tevreden over, maar je houdt toch een vervelend gevoel over aan deze dag. Sepp valt al voor de tweede keer in deze ronde en dat is verre van ideaal. Daarnaast raken we Ben Tulett kwijt bij een valpartij, waarbij zijn schouder uit de kom ging.”

De ploeg wil het klassement met Kuss niet opgeven in de drie komende ritten, maar de kopman moet zich natuurlijk vooral klaarstomen voor de Vuelta. “Ik denk dat veel ploegen de schade moeten opmeten na de grote valpartij van vandaag. Er is weinig tijd om te herstellen. Ik verwacht dat de schade bij Sepp en Cian meevalt. Als ze zich woensdag goed voelen, zullen we hen in goede positie moeten brengen voor de slotbeklimming. Dan kunnen we hopelijk strijden voor een goed resultaat.”

RIDE Magazine
11 Reacties
07-08-2024 11:36
Er zijn er gisteren zeker 20 tegen de vlakte gegaan. Dat betekent dat er naast de drie van TVL ook 17 anderen tegen de vlakte zijn gegaan en er in ieder geval naast Tulett nog vijf andere opgaves waren. Laat wielerflits eens met een echt journalistiek artikel komen en uitzoeken of TVL feitelijk echt vaker valt en of dat dan eigen schuld is of dat ze toevallig verkeerd zaten. Dat zou veel meer recht doen aan het feit dat je jezelf journalist noemt, dan een zin als "TVL lijkt al het hele jaar te zitten in de hoek van de klappoen vallen". Natuurlijk dek je jezelf goed in met het woordje "lijkt", maar het is ook en zin die ik had op kunnen schrijven omdat ik als Nederlander en TVL fan ook dat gevoel heb. Wellicht heeft een Engelsman en Lidl Trek fan wel hetzelfde gevoel? Simpele eerste berekening: Op PCS staan 241 blessures voor dit jaar. Snel tellen levert er 207 op voor de mannen en 34 voor de vrouwen. Daarvan zijn er 9 voor TVL (4,3%). Statistisch gezien geen significant verschil tov een gelijke verdeling over de ploegen (uitgaande van 36 WT en pro ploegen kon je er 5,75 per team verwachten; de aantallen zijn natuurlijk wel erg laag).
    07-08-2024 15:56
    wat zit jij te huilen ?
    07-08-2024 18:55
    Ik denk dat een HSE-manager of een preventieadviseur het niet echt eens gaat zijn met je analyse dat er geen significant verschil is tussen 9 ongevallen met letsel als het te verwachten aantal 5,75 is. Je neemt ook die met gevolg, Van Aert had bijvoorbeeld geen gevolg bij de meeste van zijn valpartijen dus je mag niet enkel nemen wat je uitkomt omdat het een laag cijfer is.

    Maar goed, voor mezelf is het ook wat subjectief denk ik omdat Wout veel valt dit jaar, bij sommige renners is het te verwachten en daardoor blijft het niet zo hangen denk ik. Bij Roglic verwacht je dat hij wel enkele keren flink gaat vallen bij een Wout niet en dan onthoud je dat beter of zo??
07-08-2024 10:43
Langs de ene kant, geeft de media er meer aandacht aan dan zou moeten of dan gewoonlijk is en valt het daardoor wat harder op. Of vallen ze dit jaar gewoon echt veel vaker dan voordien of dan de concurrentie? Want hoeveel keer lag Van Aert er dit jaar niet bij, en dat is toch één van de stuurvaardigste renners van het peloton, dat is toch wat lastig te verklaren als pech elke keer.
07-08-2024 08:33
"En anders geven we Staune-Mittet een keer de kans".
07-08-2024 12:02
Ik vind het wel apart. Gesink, Kelderman, Roglic, ten Dam, van Aert enz. Zoveel zware valpartijen en met veel gevolgen. Ik zie wel een trend bij Rabo, Blanco tot aan VLab. Wout in de Olympische wegrit ook weer…niemand valt en wie ligt er?? Ook in DDV…Wie veroorzaakt de val. Lijkt alsof zere gefocust zijn op hun plan, computer of zoiets maar niet met fietsen
07-08-2024 12:27
Er kunnen zoveel mogelijke redenen bedacht worden voor de grote valpartijen; rijden ze nog te weinig in het peloton? Rijden ze steeds dichter op elkaar? Rijden ze met te grote vermoeidheid? Rijden ze met teveel farmaceutische middelen in hun bloed rond? Rijden ze gemotoriseerd (je ziet toch regelmatig heel vreemde dingen terug)? Rijden ze tegenwoordig te hard op risicovolle plekken? Is het een combinatie van veel of al deze dingen?
Wat wel een gegeven is dat je in veel sporten terug ziet, maar ook in het verkeer en in allerlei industrieën, is dat wanneer er meer aan veiligheid gedaan wordt (helmen, schijfremmen, verbeterd materiaal etc.) mensen automatisch geneigd zijn grotere risico's te nemen. Ter vergelijking, bij American football, waarbij de atleet volledig ingepakt is, komen met regelmaat veel ergere blessures voor dan bij het vergelijkbare rugby, waar de atleet veel meer is blootgesteld aan botsingen enzo.
Doordat onveiligheden worden weggenomen met preventieve maatregelen, wordt ook het individuele denken en alertheid bij mensen weggenomen. Daarbij komt ook nog om de hoek kijken dat door de jaren heen medische ingrepen enorm verbeterd zijn en de mens steeds meer denkt onverwoestbaar te zijn, over grenzen durft te gaan waar dat vroeger minder was, wat de grens tussen moedig en dom gedrag flinterdun maakt.
07-08-2024 11:17
Misschien keer overstappen op ander merk fiets.. ze liggen allemaal op de grond, zal toch ergens aan liggen?
    07-08-2024 12:13
    Zou het aan de fietsen liggen? Ik denk eerder aan een totaal gebrek aan competitie! De renners van Visma rijden zo idioot weinig in een seizoen dat ze de vaardigheid om in een peloton te rijden lijken te verliezen, dat leer je immers niet als je het halve jaar op een berg bivakkeert.

    Ze vallen in ieder geval veel te vaak om het louter aan pech toe te schrijven.
    07-08-2024 13:11
    Zoals al aangegeven; als je kijkt naar objectieve data mbt blessures is er geen reden om aan te nemen dat TVL daar vaker door getroffen wordt dan andere teams. Heb je data waaruitblijkt dat dat bij valpartijen wel zo is?
07-08-2024 12:09
Dus de crash van meesterknecht was slechts een voorbode..

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine