Ook Spaans kampioen Omar Fraile trekt naar INEOS Grenadiers
foto: Cor Vos
maandag 1 november 2021 om 13:07

Ook Spaans kampioen Omar Fraile trekt naar INEOS Grenadiers

Behalve de eerder vandaag aangekondigde Kim Heiduk koerst ook Omar Fraile komend jaar voor INEOS Grenadiers. De 31-jarige Spaanse klimmer van Astana-Premier Tech tekende een contract voor twee seizoenen bij het Britse WorldTeam.

Fraile kijkt ernaar uit om deel uit te maken van INEOS Grenadiers, laat hij weten via zijn nieuwe ploeg. “INEOS is altijd de ploeg geweest waar je van droomde om voor te rijden. Het is altijd een ploeg geweest waar ik naar opkeek en waarvoor ik wilde koersen. Het is een ploeg waar je de renners echt als een team ziet samenwerken, en dat is wat ik echt graag doe: er zijn en werken voor mijn ploeggenoten. Ik denk dat het goed zal passen, en ik kijk er echt naar uit om met iedereen samen te werken.”

Veelzijdigheid
Volgens Rod Ellingworth, vervangend ploegmanager bij INEOS Grenadiers, heeft de Britse ploeg Fraile al enige tijd op de radar. “Hij heeft keer op keer zijn veelzijdigheid als renner getoond en liet steeds zijn bereidheid om zijn ploeggenoten te helpen en zijn onwrikbare steun zien. Het is een houding die goed past bij de ethos van INEOS Grenadiers. We zijn heel blij om hem aan boord te hebben voor het komende seizoen. Ik denk dat hij geweldig in de ploeg zal passen”, aldus Rod Ellingworth.

Fraile staat voor zijn tiende profseizoen. De afgelopen vier seizoenen koerste de Spaanse klimmer voor Astana-Premier Tech, daarvoor stond hij onder contract bij Dimension Data en Caja Rural-Seguros RGA. Fraile veroverde in 2015 en 2016 de bergtrui in de Vuelta a España en boekte in de jaren daarna in Bagno di Romagna een etappezege in de Giro d’Italia en in Mende een dagsucces in de Tour de France. Afgelopen seizoen kroonde hij zich tot de nieuwe Spaanse kampioen op de weg door in een sprint bergop Jesús Herrada en Alex Aranburu te verslaan.

RIDE Magazine
14 Reacties
01-11-2021 13:40
Keurige versterking, vooral als hij de kans blijft krijgen om regelmatig de aanval te kiezen zoals bij Astana. Daarnaast is hij een goede knecht voor de klassementsman in een grote ronde. Hij kan lang mee bergop (middengebergte) en is ook een goede daler.
    01-11-2021 14:10
    Betwijfel of hij bij Ineos nog weleens de kans zal krijgen om voor eigen rekening te mogen rijden. Maar zal indd een goede knecht zijn voor in de grote rondes
    01-11-2021 15:06
    Maar, hoe dan? Ten koste van wie?

    Ik heb niet het idee dat ze dit veel gaat opbrengen, zoals je zegt gaat ie moeten knechten. De vragen die dan rijzen zijn; in de plaats van wie? Voor wie? En wat zou de verhoopte uitkomst dan zijn?
    01-11-2021 16:38
    Anderzijds heeft hij dit jaar behalve die Spaanse titel heel weinig laten zien, zeker in de 2de seizoenshelft
01-11-2021 15:32
Vreemde keus, echte vrijbuiter die straks mag knechten en misschien de Tour niet mag rijden.
    01-11-2021 16:35
    maak van dat 'misschien' maar 'zeker geen Tour'. Maar hij is misschien al tevreden met starten in de Vuelta (daar is er ook een piepklein kansje op een dag in de aanval als hij geluk heeft).
01-11-2021 15:44
Uitstekende versterking van INEOS. Echt een renner die zich vol overgave als piloot kan navigeren op kop van het peloton. Voor het hooggebergte komt hij natuurlijk tekort, maar in golvende en heuvelachtige etappes is hij de perfecte man om erbij te hebben.
01-11-2021 16:39
Jammer. Van een leuke aanvallende renner, naar meer dan waarschijnlijk een renner om op kop te rijden in de ineos-trein.
01-11-2021 16:42
Rijdt Laurens de Plus komend jaar nog voor Ineos ? Of gaat ie stoppen ?
    01-11-2021 17:01
    Ik wacht nog steeds op onthullingen die (oud) forumleden hadden beloofd...
01-11-2021 17:04
Lekker dinero binnenharken bij Ineos. Ik snap het wel.
01-11-2021 17:36
Zal goed zijn voor zijn banksaldo, maar als aanvallende vrijbuiter zou hij dat niet moeten willen. In een treintje voor Adam Yates,Hart en/of Bernal in de vuelta. Toch veel succes.
02-11-2021 08:59
Jammer dat zo'n fraai aanvallende renner naar zo'n strakke ploeg gaat.
Astana paste hem echt prima, en anders was EF misschien nog wat geweest.
02-11-2021 23:06
Rustige jongen, past prima bij de trein uit Manchester.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine