Israel Start-Up Nation start met slechts vijf renners in Ronde van Burgos
Update Slecht nieuws voor de 23-jarige Omer Goldstein van Israel Start-Up Nation. De jonge Israëliër testte maandagmorgen positief op Covid-19 en werd onmiddellijk in quarantaine geplaatst. Uit voorzorg werd zijn ploegmaat en landgenoot Itamar Einhorn (22) teruggetrokken uit de Ronde van Burgos.
“Israël Start-Up Nation benadrukt dat het onder volledig toezicht van zijn teamartsen en volgens de strikte interne protocollen, de UCI-richtlijnen en UCI-protocollen opereert en dat het alle voorzorgsmaatregelen zal nemen om ervoor te zorgen dat de gezondheid van zijn renners, personeel en het publiek wordt beschermd”, klinkt het in een statement van de ploeg.”Daarom worden ook alle leden van de staf van het team die de voorbije periode in de buurt van Omer Goldstein kwamen, getest en van heel nabij opgevolgd.”
Momenteel zijn nog niet alle resultaten binnen, maar uit voorzorg werd Goldsteins ploegmaat Itamar Einhorn (22) alvast teruggeroepen uit de Ronde van Burgos. “Itamar en Omer waren allebei in Girona, waar ze zaterdag nog samen dineerden”, vertelt de woordvoerder van de ploeg aan WielerFlits. “Daarom nemen we geen risico en laten we Einhorn niet starten, ook al hebben we nog geen resultaat van zijn test.” Voor alle duidelijkheid: Goldstein zelf was niet voorzien voor Burgos. “En Itamar Einhorn wordt niet meer vervangen, daarvoor is het te laat.” Dus start Israël Start-Up Nation straks met zes renners in plaats van zeven.” (09.38 uur)
Update – 15.30 uur
Israel Start-Up Nation is uiteindelijk met slechts vijf renners begonnen aan de Ronde van Burgos. Niet alleen Itamar Einhorn ontbrak, maar ook Alex Dowsett verscheen niet aan het vertrek. Omdat de testresultaten van Einhorn niet op tijd bekend waren, werd geen risico genomen en werden de Brit en de stafleden die in contact waren gekomen met de Israëliër, uit de wedstrijd gehouden.
De ploeg meldde, toen de eerste etappe eenmaal aan de gang was, dat de resultaten van Einhorn negatief waren. “Hoewel het pijn doet om de renners de koers te zien missen, wilden we elk risico vermijden en hebben we deze extreme voorzorgsmaatregel genomen omdat de testresultaten niet op tijd beschikbaar waren”, aldus ploegleider Oscar Guerrero.
Small piece on my withdrawal from the Vuelt Burgos today. Thank you to the race, @YallaIsraelSUN and @UCI_cycling for keeping us safe during these mad times. pic.twitter.com/x4Xqry4BPB
— Alex Dowsett (@alexdowsett) July 28, 2020
De vraag is dan ook met wie is hij de afgelopen 5-12 dagen (incubatietijd) voor de test in contact geweest of op welke plaatsen is hij geweest (via whereabouts te achterhalen).
en zo eventueel de bron van de besmetting te proberen te traceren.
Dat is veel belangrijker dan de melding dat iemand positief heeft getest.
Het lijkt er ook wel op dat het virus al veel langer aanwezig is in het menselijk lichaam en waarschijnlijk bij veel mensen niet of nauwelijks geactiveerd wordt, maar bij een test wel naar boven komt, anders zouden er heel veel meer mensen doodziek moeten worden dan dat nu met de dagelijkse gigantische stijgingen het geval is.
Weet niet of de waarheid over dit virus ooit boven tafel komt, zoals zo vaak zal het wel weer in het midden liggen.
De stijgingen in aantallen zijn logisch, er worden meer mensen getest (als je kijkt naar Nederland) en wat wel zeker is dat voorheen ook veel meer mensen het virus bij zich hadden, maar het niet wisten.
De waarheid? Welke "waarheid"? In plaats van alles in vraag te stellen en in het wilde weg hypotheses af te vuren vanuit je eigen onwetendheid zou je ook gewoon de moeite kunnen doen om informatie op te zoeken. Er zijn al heel veel dingen bekend (dit virus is nog maar een half jaar bekend!) en voor de rest leren wetenschappers nog elke dag bij. Wetenschappers die trouwens ook al heel veel wisten over hoe andere virussen zich gedragen en wat de gevolgen kunnen zijn op het lichaam van een virale infectie.
Hier enkele recente wetenschappelijk-onderbouwde nieuwsberichten om mee te starten:
https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2020/07/23/professor-kurt-barbe-voorspelt-een-nog-hogere-tweede-golf-maar/
https://www.sciencealert.com/how-much-can-we-reduce-covid-19-spread-by-staying-at-home-a-lot-new-research-shows
https://www.theguardian.com/world/2020/jul/17/covid-19-symptoms-falls-into-six-different-groupings-study-finds-coronavirus
https://theconversation.com/how-coronavirus-affects-the-brain-141100
Overigens allemaal leuk die voorspellingen van wetenschappers, maar het weer wordt ook dagelijks voorspelt en daar zit men ook vaak naast.
De verspreiding laat zich niet voorspellen. Het enige zekere is dat wetenschappers dagelijks meer te weten komen en daarmee dichterbij een snellere genezing of vaccin.
Wetenschapper hoef je overigens niet te zijn om een tweede golf aan te zien komen. Elk mens met gezond verstand kan dat zien. Zolang mensen denken in landen als Nederland en Belgie dat het virus weg is, en dus zich niet aan gegeven maatregelen houden zullen de aantallen oplopen.
Gisteren ook in de media gelezen dat er al 21 bestaande medicijnen zijn die helpen tegen het virus en dus moeten voorkomen dat IC's overbelast raken in de komende periode als de besmettingen blijven toenemen.
Er worden momenteel door artsen/deskundigen ook zgn.zuurstofgehaltetests gedaan om het nut van het dragen van een niet-medisch masker te promoten.
Zuurstofmoleculen zijn zo klein dat ze door het masker heen kunnen, waardoor je dus genoeg zuurstof binnenkrijgt. Daarintegen zou het masker wel de grotere virusdeeltjes tegen houden, die zouden niet door het masker kunnen dringen.
Ik weet niet of de wetenschap dit 100% kan garanderen voor niet-medische maskers, waardoor je dus bij het Nederlandse overheidsstandpunt uitkomt van "schijnveiligheid". Alleen afstandhouden en hygiene zijn enige zekerheden om het virus te kunnen ontlopen.
Met zijn allen binnen gaan zitten op 1.5m afstand van elkaar totdat er misschien een vaccin is, is wat mij betreft niet echt een oplossing die getuigt van lange termijn visie.
Wel lastig demarreren, want je moet eerst dus langs de ploeg van de geletruidrager.
Je lijkt het nog steeds niet te begrijpen.
Je stelt dat : het feit dat het virus momenteel relatief actief is binnen jeugdige groepen waarbij de kans op ernstig verloop véél kleiner is. De massale besmettingen bij jongeren komen in de eerste plaats door het grotendeels negeren van de al of niet verplichte veiligheidsmaatregelen door "die jeugdige groepen". Het virus explodeert daar momenteel. Jammer genoeg worden die jongeren er zelf nauwelijks of niet ziek van. Maar met vertraging besmetten ze wel de mensen van middelbare leeftijd (die er wel ziek van worden). Tenslotte raken de ouderen, rechtstreeks via de jongeren, of via de mensen van middelbare leeftijd besmet. Die ouderen zullen opnieuw sterven of heel ernstig ziek worden, met een heel lange revalidatie tot gevolg. Het gevolg dus van extreem egoïstisch gedrag van "sommige" (maar als je rond je heen kijkt, heel wat) jongeren.
De ziekenhuisopnames stijgen ook al opnieuw. Over enkele weken zullen de overlijdens volgen. Het grote verschil met maart/april is dat de wetenschappers nu al veel meer weten over het virus en de behandeling van de zieken. Medicatie is steeds meer voorhanden. Door het testen kan er veel sneller geïsoleerd worden, waardoor de massale en fatale uitbraken bij bejaarden in woonzorgcentra gevoelig gereduceerd zullen worden.
Maar wat heeft dit nu precies met wielrennen in het algemeen en de Ronde van Burgos in het bijzonder te maken?
Begin juni gepubliceerd had Nederland (bron: Sanquin) al 5,5% mensen met anti-stoffen in het bloed, dus uiterlijk begin mei hadden > 900.000 mensen het virus verslagen. Dat aantal is inmiddels veel hoger. De hele heisa is begonnen met het behapbaar houden van de zorg (lees de ic-capaciteit). Hoeveel ic-opnames waren er nodig voor die 900.000 besmettingen? Ik ga het niet exact narekenen maar het waren er zo'n 2.250 ruwweg. Inmiddels zeggen leden van OMT (bron NRC: hoe Nederland bedolven wordt onder de beademingsmachines) dat de ic-capaciteit door de wetenschap van corticosteroiden en de trombosevariant tot 60-70% minder belast zou worden. Er kwam voorheen 0,25% op de ic (1 op de 400) en dat hoeft met de nieuwe inzichten slechts 1 op de 1000 te zijn grof gerekend. In het slechtste geval mogen we 70 nieuwe ic-opnames per dag hebben, slechts daar boven kan de zorg het niet meer aan. Dan spreek je dus over 70.000 besmettingen per dag (!) We hebben momenteel in een week 1.329 gesignaleerde besmettingen, tussen de 1-4 ziekenhuisopnames per dag, ongeveer 2 ic-opnames per dag (16 liggen er in het ziekenhuis over de gehele ziekteperiode)... Ja ik kan rekenen met exponentiële groei, maar jij bent gewoon een bangmaker die doet alsof het nu al uit de hand is het lopen. Gewoon schandelijk.